Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

MARKI i okolice ;)


RRobert

Recommended Posts

dobre wiadomości z Radzymina dla zamierzających składać wniosek o pozwolenie - na skutek wielu skarg starosta zadecydował o powrocie do dawnego systemu wydawania pozwoleń (bez wożenia do Wołomina), czyli będziecie czekać o wiele krócej na pozwolenie (3-4 tygodnie).

 

Nie wiem tylko od kiedy dokłądnie ma to obowiązywać, ale podobno wkrótce.

 

 

Pozdrowienia dla RRoberta i małżonki ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kasia_de pozdrawiamy również ;) Gdyby nie moja druga połowa to pewnie minelibyśmy się nie poznając :D Poznała Cię ponoć po... Jacusiu ;) :D

 

Ale do rzeczy... Wyczytałem w Twoim dzienniku, że o pozwolenie walczysz już 65 dni. Z tego co słyszałem od pana z WB w Radzyminie to nieważne, że projekt co chwilę poprawiasz. 65 dni jest 65 dniami i w tym terminie muszą się zmieścić z jakąkolwiek odpowiedzią. Zaznaczył przy tym, że "odpowiedź" z wypunktowanymi błędami na kartce nie jest żadną odpowiedzią. Z tego co powiedział mi jeszcze to Starostwo przewiduje odszkodowania za nieustosunkowanie się do Twojego pisma (czyt. wniosku o wydanie pozwolenie na budowę) w wysokości kilkuset pln za dzień... Wszystko ładnie pięknie, tylko nie wiem czy urzędnik ten opowiadał takie rzeczy "w niechęci" do pani naczelnik Mergiel, czy rzeczywiście jest to prawda ;) Warto się dowiedzieć. Z tego co ja zrozumiałem to jeśli w ciągu tych 65 dni nie dostałaś pisemnego zatwierdzenia lub niezatwierdzenia Twojego projektu to traktowane jest to jako niewywiązanie się ze sprawy w terminie... Może wartoby potwierdzić te informacje?

 

No i co do decyzji. Również w dzienniku piszesz, że decyzje masz już wypisaną... Odbywa się to tak, że wszystkie decyzje "wypisują" i "drukują" w Radzyminie, a do Wołomina wysyłana jest tylko do podpisu ;)

...więc zdobyć tylko "tę" pieczątkę :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert, ale to zezwolenie moje przyszło z Wołomina ;-) jest już podpisane przez panią M. ;-) jako warunek podała listę rzeczy do zrobienia, jak to zrobimy, to w Radzyminie mają w tym moim gotowym zezwoleniu jedną kartkę podmienić (chyba nie tę z podpisem, hehe) i mi wydać...

 

 

Co do 65 dni - teraz dostałam kartkę z zeszytu z nabazgranymi ręcznie wytycznymi, ale wcześniej w sprawie tarasu dostałam normalne pismo wzywające do zmian, więc pewnie można to traktować jak odpowiedź na wniosek, nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam Koleżanki i Kolegów za drobny wtręt ale potrzebna jest mi szybka informacja - ile orientacyjnie kosztuje m2 działki budowlanej w Kobyłce (okolice ul. Dworkowej) - wybieram się na oględziny a nie za bardzo znam wysokość cen w tej okolicy; pozdrowionka&dzięki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moi znajomi kupowali w Kobyłce po 100 zł, ale to było ponad rok temu, w tej chwili cena raczej bliższa 200 zł, ale pewnie są i wyższe.

 

Niektórzy w Markach chcą sprzedawać po 500 zł za m2 ;-) więc pewnie tam też są takie "odchyły" :lol:

 

No no zaraz zostanę milionerem :o

 

Jak tak dalej pójdzie, to się ulicy przed domem nie doczekam, bo gminy nie będzie stać aby odkupić pas na drogę :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mamuśka napisał:

Szukam ekipy do stanu surowego na sierpień 2007.

Będę bardzo wdzięczna.

Czy możecie mi pomóc? Strony z solidnymi wykonawcami chyba nikt nie odwiedza...

 

 

A jakiej? Tzn niezbyt drogiej, średnio drogiej, ...?

To oczywiste -solidnej , rzetelnej, z majstrem trzymającym ludzi w ryzach i w zroworozsądkowych cenach.

Wybiorę tą ekipę, która zaproponuje najniższą cenę przy równie dobrych rekomendacjach co inne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do moreti&Kasia_de - dzięki za info o cenie - byłem, widziałem - ludzie chcą 45euro za m2 czyli jakieś 170pln co byłoby niezłą ceną ale ruch ciężarówek po Dworkowej i Szerokiej jest powalający - pył i hałas;

pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni przyszli obywatele Marek i okolic! 8)

Podzielcie sie ze mna prosze namiarami na wasze ekipy!

Oczywiscie jestem kolejna osoba, ktora zastanawia sie nad rozpoczeciem budowy jeszcze w tym roku - najprawdopodobniej we wrzesniu... a moze ktoras z waszych znajdzie czas lub jej sie cos zwolni... ? Budowa na Bialolece.

 

Dzieki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc tak...

 

potrzebuję stal i deski ;)

 

jeśli macie sąsiedzi jakieś sprawdzone i w miarę tanie namiary do dajcie cynk ;)

 

Ale robisz stalowy szkielet i obijasz deskami czy odwrotnie :wink: ?

 

Tak w ogóle to nieładnie sobie żartować z innych budujących w tych ciężkich czasach... z drugiej strony zupełnie sobie nie wyobrażam budowania bez poczucia humoru, bez tego żadna zaprawa nie wiąże :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...