Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

MARKI i okolice ;)


RRobert

Recommended Posts

Ale robisz stalowy szkielet i obijasz deskami czy odwrotnie :wink: ?

Ławy będziemy zalewać w gruncie, więc deski (z założenia) niepotrzebne. w gruncie jak w gruncie - wcześniej na całej powierzchni domu zebrane będzie ~65 cm ziemii i od tego poziomu łopatami wybrane będą ławy.

Dechy przydadzą się na zbicie "miejsca szczególnej zadumy" (WC), jakiejś budy na graty, no i później do szalunków...

 

Tak w ogóle to nieładnie sobie żartować z innych budujących...

Hmm... czegoś nie zrozumiałem... "ale o co biega?" http://autokacik.pl/images/graemlins/niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

czy możecie mi powiedzieć jakie informacje podaje się na zawiadomieniu o rozpoczęciu budowy - tym do nadzoru budowlanego? czy to jest druk standardowy (ogólnopolski) czy Wołomin ma jakies swoje? a może ktoś ma to w wersji elektronicznej i podeśle?

 

Nie po drodze mi jechac po druk do Wołomina a potem zawozić go jeszcze raz 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy możecie mi powiedzieć jakie informacje podaje się na zawiadomieniu o rozpoczęciu budowy - tym do nadzoru budowlanego? czy to jest druk standardowy (ogólnopolski) czy Wołomin ma jakies swoje? a może ktoś ma to w wersji elektronicznej i podeśle?

 

Nie po drodze mi jechac po druk do Wołomina a potem zawozić go jeszcze raz 8)

 

Potrzebujesz:

• zawiadomienie o zamierzonym terminie rozpoczęcia robót budowlanych (ZAŁĄCZNIK NR 1),

 

• oświadczenie o podjęciu funkcji kierownika budowy (ZAŁĄCZNIK NR 2),

 

• oświadczenie o podjęciu funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego (jeżeli został nałożony obowiązek jego ustanowienia) (ZAŁĄCZNIK NR 3),

 

• kserokopie uprawnień budowlanych oraz zaświadczenia o wpisie na listę właściwej izby samorządu zawodowego kierownika budowy i inspektora nadzoru (gdy jest ustanowiony),

 

• prawomocna decyzja o pozwoleniu na budowę (do wglądu).

 

Wzory załączników pod linkiem (linki na dole strony):

 

http://www.bip.powiat-wolominski.pl/index.php?cmd=zawartosc&opt=pokaz&id=1545&lang=

 

To się składa w Powiatowym Inspektoracie Nadzoru Budowlanego, ale dziennik budowy stempluje się w Starostwie (w Wołominie albo w "naszym" oddziale w Radzyminie). Jeśli jeszcze nie masz egzemplarza to zadzwoń i spytaj czy mają żeby dwa razy nie jechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O zgłoszeniu powiedział już Zbyszek. Natomiast tablicę informacyjną najtaniej znalazłem w Genbudzie na Modlińskiej. Kosztowała 20 pln, a w "lerła" chyba coś ponad 60 pln :o Ta którą kupiłem jest minimalnie mniejsza od tej z Leroy'a, ale za to cztery dyszki tańsza :D

 

edit

...do papierków potrzebowała będziesz jeszcze dołożyć kserokopię prawomocnej decyzji (PNB), a orginał tak jak pisał poprzednik - do wglądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chwile mnie nie było ;-) Szukam od tygodnia materiałów i najsensowniejsze ceny jakie znalazlem, z dostawą do Marek to:

 

1. Bloczki fundamentowe - 3,60 brutto

2. GAzobeton - min. 14 zł z czech lub niemiec ( w skladach okolicznych - 25 km - po 18 zł ;-(( - czyli w okolicy 100 zł m2

3. w zwiazku ztym, chyba z robie z porothermu 25 P+W - wychodzi w cenie gazobetonu - najtaniej znalazlem z loco marki - 10,50-11,00 brutto za Porotherm 25 P+W - wychodzi kurna 115 zł za m2.... a mam ich ok. 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A... nudziło mi sie dzisiaj rano i przejrzałem oferty dziąłek z ostatnich 2 tygodni - czy sprzedający się źle czują z tymni cenami?

 

Czy marki zrobiły się w ciagu pół roku tak prestiżowe, jak okolice Babic i kampinosu ;-))

 

 

MARKI

budowlana, 500 m2

Cena: 415 000 zł

Cena za m2: 830 zł

Opis: działka pod dom jednorodzinny

 

MARKI, Kwiatowa

budowlana, 620 m2

Cena: 385 000 zł

Cena za m2: 621 zł

Dlugość: 22.00 m

Szerokość: 30.00 m

Dojazd: utwardzony

Kształt: prostokąt

Ogrodzenie: brak

Opis: Działka budowlana o powierzchni 620m2. Prostokątna. Pusta. Brak ogrodzenia. Dojazd droga uwardzona. Media przy działce. Warunki zabudowy pod dom jednorodzinny, bliźniak. Doradca Magda 509080192.; forma własności: własność;

 

 

MARKI, Poznańska

budowlana, 630 m2

Cena: 362 000 zł

Cena za m2: 575 zł

Dlugość: 20.00 m

Szerokość: 30.00 m

Dojazd: utwardzony

Kształt: prostokąt

Ogrodzenie: brak

Opis: Działka budowlana o powierzchni 630m2. Prostokątna. Pusta. Media przy działce. Brak ogrodzenia. Dojazd droga utwardzona. Warunki zabudowy pod dom jednorodzinny.

 

 

Marki, Zachodnia

budowlana, 659 m2

Cena: 350 000 zł

Cena za m2: 531 zł

Dojazd: asfaltowy

Media: prąd; woda; gaz

Opis: Działka budowlana o powierzchni 659m2 w Markach w nowym osiedlu domów jednorodzinnych. Wymiary to 24m x 27,5m. Działka znajduje sie przy ulicy asfaltowej, oświetlonej-ul Chopina, ale dojazd jest równiez od ul Szymanowskiego. Super lokalizacja: 150m od ul Piłsudskiego (trasa na Białystok-Warszawa), 400m do przestanku MZA, 600m na poczte, 1km do Szkoły Podstawowej, okolo 700m do koscioła, 4km do Centrum Handlowego M1. Na działce jest kilka brzózek, który świetnie mozna wkomponowac w krajobraz podwórka. Działka 659m2 składa sie z dwóch oddzielnych działek (329m2 i 330m2), które sprzedawane są jako calość, choc dzieki temu swietnie sie nadaje równiez pod zabudowe bliźniaczą,szeregową. Media w ulicy (prąd, gaz, woda, kanalizcja w bliskiej przyszłosci)

 

 

MARKI

budowlana, 618 m2

Cena: 363 000 zł

Cena za m2: 587 zł

Dlugość: 20.00 m

Szerokość: 30.00 m

Dojazd: utwardzony

Opis: Działka nie ogrodzona, pusta. Okolica domków jednorodzinnych. .

 

 

MARKI, OKOLICE

budowlana, 1076 m2

Cena: 560 000 zł

Cena za m2: 520 zł

Dlugość: 43.00 m

Szerokość: 25.00 m

Opis: Oferta http://www.ldm.pl ZS-1154 * Marki * Działka budowlana położona w zielonej części Marek. Przeznaczona pod zabudowę jednorodzinną wolnostojącą lub bliźniaczą.

 

 

MARKI

budowlana, 1500 m2

Cena: 776 000 zł

Cena za m2: 517 zł

Opis: Idealna działka pod prowadzenie działalności. działeczka położona jest pomiędzy dwoma ulicami. Jest to idealny punkt na prowadzenie sklepu, hurtowni. Z miejscowego planu zagospodorowania przeznacznie tej działki jest pod zabudowę mieszkalno - usługową, z wykluczeniem zabudowy szeregowej. Powierzchnia pod zabudowę stanowi 50%.

 

 

MARKI

budowlana, 659 m2

Cena: 339 000 zł

Cena za m2: 514 zł

Opis: Działka budowlana o powierzchni 659m2 w Markach w nowym osiedlu domów jednorodzinnych. Wymiary to 24m x 27,5m.

 

 

Marki

budowlana, 1600 m2

Cena: 912 000 zł

Cena za m2: 570 zł

Dojazd: asfaltowy

Ogrodzenie: brak

Media: woda; gaz; kanalizacja

Opis: Działka, opis: Działka budowlana w Markach, Bliskość szkół przedszkole,podstgimliceum), bliskość centrów handlowych(M1,chTargówek), dogodne połączenie z Warszawą (10km do centrum W-wy),bliskość terenów zieleni.

 

 

MARKI/PUSTELNIK

budowlana, 1056 m2

Cena: 517 000 zł

Cena za m2: 490 zł

Opis: Pusta, prostokątna, działka budowlana położona 300 m od głównej arterii, 400 m od przystanku autobusowego i 300 m od lasu. Zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego jest przeznaczona pod wszelkie formy zabudowy jednorodzinnej ( wolnostojącą, bliżniaczą , szeregową ) lub komercyjnej. Powierzchnia zabudowy to 60% ( 40% powierzchni biologicznie czynnej ). Wymiary działki : 19, 90m x 52,76 m.

 

 

MARKI

budowlana, 718 m2

Cena: 337 000 zł

Cena za m2: 469 zł

Opis: Działka z aktualnym planem zagospodarowania przestrzennego pod zabudowę jednorodzinną. Media przy działce. Dojazd drogą polną. Działka położona w cichej spokojnej okolicy. W sąsiedztwie działki domy jednorodzinne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę mają tak tanio? B25 kupowałem za 257 netto - to by wyszło że m3 bloczków jest tańszy od betonu??? No i jeszcze mnie skasowali 700 zł za pompę. W ogóle wizyta tam to jak w jakimś skansenie. Można płacić tylko gotówką, gość zapisuje należności na jakimś świstku, myli się w obliczaniu ceny licząc ręcznie na kalkulatorze choć przed sobą ma komputer, nie chcą się wstrzymać z wystawieniem faktury... zrobiłem tam dzisiaj awanturę, która zresztą nie wywarła na nich żadnego wrażenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...