Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

MARKI i okolice ;)


RRobert

Recommended Posts

ha, ja nie mogę tak długo czekać, w sobotę lub poniedziałek zaczynamy kopać, więc trzeba coś kupić ;-)

 

ale pocieszyłeś mnie - ja aż tak regularnie tego nie śledzę...

 

Zastanawia mnie tylko dlaczego skłądy budowlane chcą za porotherm 12 zł podczas gdy można kupic na allegro po 10 :-( spekulanci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jak to jest z tymi korzeniami po drzewach na działce???

- czy koparka je powyrywa, jak będzie zdejmowac humusik i kopać fundamenty?

- czy lepiej zostawić takie 20-30 cm kikuty do wyrwania?

- czy obkopywać te korzenie?

- czy w miejscy, gdzie będzie chudziak (a nie będzei ławy) wykopywać korzenie???

 

Kurcze, mam z 80 drzew do sciecia pod moją powierzchnie zabudowy i sie zastanawiam....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z tymi korzeniami po drzewach na działce???

- czy koparka je powyrywa, jak będzie zdejmowac humusik i kopać fundamenty?

- czy lepiej zostawić takie 20-30 cm kikuty do wyrwania?

- czy obkopywać te korzenie?

- czy w miejscy, gdzie będzie chudziak (a nie będzei ławy) wykopywać korzenie???

 

Kurcze, mam z 80 drzew do sciecia pod moją powierzchnie zabudowy i sie zastanawiam....

 

Powyrywa, powyrywa. Całe drzewa kłaść jej łatwiej a Tobie potem bezpieczniej ciąć na kawałki. Karpy trzeba usunąć za całej powierzchni zabudowy - pozostawione będą gniły i podłoga może pękać lub nawet się zapadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z tymi korzeniami po drzewach na działce???

- czy koparka je powyrywa, jak będzie zdejmowac humusik i kopać fundamenty?

tak jak pisał poprzednik - TAK

- czy lepiej zostawić takie 20-30 cm kikuty do wyrwania?

to zależy jaką metodę przyjmie koparkowy. Może wyrywać przednią (składaną) łychą, ale tylko cieńsze okazy, natomiast grubsze i tak podważa/podkopuje/rozrywa i wyciąga tylnią.

- czy obkopywać te korzenie?

eeetam. koparkowy sobie poradzi.

- czy w miejscy, gdzie będzie chudziak (a nie będzei ławy) wykopywać korzenie???

tak, tak i jeszcze raz tak :D :D :D

Kurcze, mam z 80 drzew do sciecia pod moją powierzchnie zabudowy i sie zastanawiam....

...czyli w skrócie - wszystko musisz usunąć (czyt. "wywalić").

 

Ja już swoje wszystkie powyrywałem, a uzbierało się tego sporo. Moje drzewa były nieco młodsze, mniejsze od Twoich więc problem chyba też mniejszy. Co prawda pracy było na cały dzień.... Największa średnica to coś koło 30-35 cm.

 

http://erstudio.com.pl/_reszta/murator/002_DSCF4930.JPG

 

http://erstudio.com.pl/_reszta/murator/002_DSCF4944.JPG

 

 

Więcej fotek znajdziecie w moim dzienniku. Wytarczy tylko wysłać SMS o treści "poka foty" na numer.... ech... zmęczony jak cholera a żarty jeszcze się mnie trzymają ;) ...ale fotki rzeczywiście są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie? W wykopie? :wink:

 

U mnie kleją styropian do ścian fundamentowych, jutro zrobione będzie podejście pod pompę ciepła, skończą styropian, położą folię kubełkową i zaczną obsypywać, a potem jakieś 200 ton piachu do środka z zagęszczaniem i ułożeniem kanalizacji, na to beton i przed Bożym Ciałem będzie stan zero.

 

Zastanawiam się czy robić jeszcze jakieś inne wyprowadzenia na tym etapie, np pod przyszłe ziemne przyłącze elektryczne,sterowanie bramy, itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zamarło.... ja na razi ena etapie:

- odebrałem warunki WODY, GAZY i PRĄDU - wreszcie (po kilku telefonach)

- no i czekamy na final rpojekt od architekta

 

Pewnie ok 10-15 czerwca biegne z paierami do PNB!!!

 

Pocieszające jest, ze zaczynają tanieć cegły (duza konkurencja z zagranicy)!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy najtańszy ten cement, ale w Castoramie był po 600, a w innych miejscach ogólnie niedostępny.

A coś kupic musiałam ;-)

Na Wołodyjowskiego, dosłownie 300 m od działki mam taki mały składzik budowlany (ogólnie drogi - porotherm po 12 zł a bloczki fundamentowe 4 zł).

Cement kupiłam bez f-ry z dostawą (daleko mieli hehe) i rozładunkiem, po 570 zł za tonę.

 

A ten piasek to taki do zaprawy, tak? i ile wchodzi ton na kamaza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie nie wiem, ale na mój rozum można coś pokombinować tam, gdzie skład prowadzi również usługi, dzięki którym może "upłynnić" (na papierze) zakupiony np. cement. Wydaje mi się, że czas robienia zakupów bez faktury minął, choć czasem coś uszczypnąć można - z reguły jest to ~19 procent kwoty brutto (czyli 22 kwoty netto ;) )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś z Was będzie w najbliższych dniach zamawiać Porotherm niemiecki?

 

Mam ofertę na 9,40 brutto za 240/372/238 i 5,25 brutto za 115/372/238. Dodatkowo za transport 500 zł za samochód.

 

Mam problem, bo na jeden samochód wchodzi 28 palet, czyli na 2 więc 56, a ja w sumie potrzebuję 60 palet... dla tych 4 nie opłaca się sprzedającemu auta wysyłać :cry:

 

może jaieś wspólne zamówienie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś może ekipę pożyczyć na 1 dzień? jedzie do mnie beton za 7 tys a ekipa zeszła z budowy.

 

To jest całkiem serio.

 

Idę się upić...

 

Przeczytałem wątek w dzienniku - ręce opadają... powiem Ci tak (nie tylko jako prawnik):

- wypowiedz gościowi umowe na piśmie - wyslij mu poleconym za zwrotnym potwierdzeniem pisząc mu, ze z uwagi na taki a taki zapis i takie a takie zachowanie, które jest rażącym naruszeniem umowy i złamaniem jej postanowień (z tego co piszesz, to masz kilka ku temu powodów)

-olej goscia, jesli tak podchodzi do tematu, nie sądze by poszedł z tym do sądu - za dużo kasy, czasu i papierów - zresztą to nie jest też taka sprawa, ze moze ją wygrać

- pozbieraj all na jedną kupke co moze swiadczyć przeciwko niemu i włoż do teczki i do szafy na czarną godzine

- dogadaj sie z tą ekipą i działaj - szkoda czasu i nerwów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...