Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

MARKI i okolice ;)


RRobert

Recommended Posts

dzięki Moreti,

na razie dogadałam się tak, że płacę bezpośrednio budowlańcom a oni mi kwitują, ale chyba powinnam jeszcze od niego na piśmie (od pana D., generalnego wykonawcy) zgodę na takie rozwiązanie... żebym nie musiała 2 razy płacić.

 

Dodam, że on budowlańców chciał całkiem zrobic na szaro, bo nie ma z nimi żadnej umowy i jak doszło do konfliktu to chciał żeby zeszli z budowy a w poniedziałek miał następną brygadę ściągnąć...

 

Nie wiem tylko, czy jeśli on nie ma z nimi żadnej umowy, to ich oświadczenie, że się umawiał ustnie będzie dowodem, że złamał nasza umowę (niezatrudnianie podwykonawców).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

>Kasia_de

 

Nie wiem co masz w umowie, ale ja zrobiłbym wszystko żeby się pozbyc pana D. jak najszybciej i raz na zawsze, bo inaczej prawdziwe kłopoty to dopiero nadejdą.

 

Trzeba szukać firmy w której właściciel ma ekipy ze swojej okolicy i sam też włącza się do pracy co widać po stroju, rękach i samochodzie, bo zazwyczaj przyjeżdża naspotkanie prosto z którejś budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogę się go pozbyć na podstawie uchybień w umowie, ale ... wiem że to głupie, ale ja się go trochę boję...

 

Facet mieszka w Ząbkach, zna wszystkie najgorsze typy w okolicy, wczoraj z 2 takimi killerami przyjechał, że aż mnie zamurowało.... co takiemu szkodzi jakichś szkód narobić albo krzywdę komuś...

 

Jako żart:

Budowlańcy potem mówili: "pani sie nie martwi, jakby co, to my z siekierami wyskoczym, dobrze bedzie"... :lol:

 

jak to usłyszałam, to już całkiem mi kolana zmiękły.... miałam wizję krwawej jatki na mojej działce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak z nim (panem D.) pierwszy raz rozmawiałam, to sam wyglądał jak robotnik z budowy - zdezelowany samochódd, w sam raz do przewozu budowlanych rupiecie, ciuchy, a jakich wstyd się pokazać poza budową itp.

 

Okazało się, że to jego naturalny look :lol: a z budową nie ma wiele wspólnego.

 

Okazało się, że budował też gdzieś pod Serockiem ostatnio, no tamci tak spierd... robotę, że trzeba ściany od nowa stawiać. Ponoć zaczęli nie od narożników, tylko od środka ściany...

 

 

Proponował bezczelnie tym, co u mnie robią, żeby pojechali poprawić (bezczelnie, bo jednocześnie nie płacąc za moją budowę)... Ale odmówili 8)

 

Ta ekipa co u mnie buduje, podnajęta przez pana D., nie jest w sumie zła, chłopaki się starają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :p,

 

bardzo się cieszę, że trafiłam na to forum. Przeczytałam wszystkie posty i chciałam sie dowiedzieć czy mnie ktoś będzie mógł pomóc.

Obecnie mieszkam w Markach, ale w bloku i razem z narzeczonym szukamy jakiejś ładnej działeczki także w Markach, powyżej 1000m2, ale w rozsądnej cenie (nie stać nas na działkę za 800 000zł czy 1 000 000zł :() żeby sobie postawić domek. Z tego co się zorientowałam spora część z Was mieszka w okolicach ul. Spacerowej, Kraszewskiego, Kurpińskiego idt. Są tam piękne tereny pod działki, ale nie bardzo wiem jak dotrzeć do kogoś kto takie działki sprzedaje, może ktoś z was ma namiary na jakiś właścicieli działek?

Mam także pytanie dotyczące przyłączy prądu, czy ktoś orientuje się z jakimi kosztami muszę się liczyć?

 

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybką odpowiedź.

Co do cen działek to brałam pod uwagę, że będzie to ponad 250zł. Czy orientujesz się może czy w okolicy o której pisałam nie ma ktoś działki do sprzedania? Wchodzi też w rachubę Czarna Struga, tam pół roku temu znajomi kupili działkę i też jest ładna okolica, choć już bardziej zagospodarowana.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>aneczko

 

Ja niestety nie znam zadnego z właścicieli ziemskich w naszej okolicy (zresztą często ludzie pytają). Ale myslę że najlepsza forma to jednak osobiście pytać w okolicach gdzie wam się podoba, najlepiej tych co mieszkają tam od dawna. Albo metoda: "na ładne oczy" w Gminie Marki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się zorientowałam spora część z Was mieszka w okolicach ul. Spacerowej, Kraszewskiego, Kurpińskiego idt. Są tam piękne tereny pod działki, ale nie bardzo wiem jak dotrzeć do kogoś kto takie działki sprzedaje, może ktoś z was ma namiary na jakiś właścicieli działek?

Mam namiar od właściciela działek na ul. Kurpińskiego (info na priv).

Cena za 1m2 przy działce 700m2 to 350zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie podac namiary na składy drewna/tartaki w których kupowaliście drewno na wieźbę,łati i kontrłaty?

 

SMB Jędrzejuk Piłsudskiego 176 - 850 brutto za m3 impregnowanego ciśnieniowo, mój wykonawca szuka taniej gdzieś na kierunku białostockim ale nie wiem czy mu się uda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a skąd bierzecie piasek do wysypywania fundamentów?

 

Nie wiemy i pewnie dlatego płacimy tak drogo :( , brrr. Niestety chyba będzie tego ze 30 wywrotek, największa obsuwa w budżecie.

 

Podobno na Okólnej naprzeciwko szkoły można tanio zamówić.

 

Ja korzystałem i kupowałem właśnie tam: kruszywa, piaski i usługę koparki, wszystko było na czas, na telefon. Jeśli chodzi o organizację to polecam. A czy tanio ? na pewno taniej niż na Fabrycznej. Przy kompleksowej robocie dostałem nawet rabacik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...