Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

MARKI i okolice ;)


RRobert

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam Drogich Forumowiczów

Potrzebuję namiar na Inspektora Nadzoru Budowlanego, takiego umiejącego zadbać o interes Inwestora . Bo Kierownik budowy ma być od wykonawcy więc potrzeba wyrównać szanse 2:2 (Wykonawca +Kierownik Budowy , Ponieważ do końca nie wiem czy będę budował w tym układzie więc namiar na Kierownika Budowy też by sie przydał - ale takiego do pilnowania a nie tylko do wpisów w Dziennik Budowy :evil: .

Będę wdzięczny za namiary.

Pzdr Spaniel :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wiec u nas troche ciezko, ale moze bedzie dobrze.Pokoli ziemia 2 wywroty nawieziona bez sensu -220zl, (dobrze ze tylko tyle) :oops: , jak pisalam mam jezioro czyt. wysokie zwierciadlo wody a raczej wychodnie, mam tez row i zaglebiajac sie w forum doszlam ze moze to row melioracyjny- na szczescie nie :lol: . ale bedac na dzialce zaczelam chodzic z miareczka i co mam brzoze ktora sie rozczepierza na 3 i musze ja wyciac a raczej powinnam- i teraz jak zobaczylam ile to kosztuje 5500zl to sie zalamalam. dodam ze krzaki tez mam. Mam pytanie jak zrobic by nie placic a byc zgodnie z prawem. czy wy placiliscie?.

czytalam prawo ochrony przyrody i tam jest zapis taki ze zwolnieni sa ci ktorych drzewa..

7) które posadzono lub wyrosły na nieruchomości po zakwalifikowaniu jej w

miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego na cele budowlane;

no i czy mozna uznac ze moja dzialka kiedys rolna teraz budowlana wlasnie jest taka?

a drugie pytanie czy jezeli dzilka zostala podzielona pod warunkiem ze kazdy bedzie mogl sobie poprowadzic media po wspolnej prywatnej dorodze to gdzie powinien byc taki zapis jezeli nie ma go w akcie notarialnym zakupu, czy znowy cos przeoczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego masz płacić tyle kasy?

Po pierwsze jaką masz działkę - leśną czy zwykłą?

 

Jak leśną to gadaj bezpośrednio z leśniczym :)

 

Poza tym jeśli występujesz o pozwolenie na budowę a drzewo jest w zarysie budynku to wraz z pozwoleniem na budowę dostajesz prawo do jego wycięcia :)

 

Dodatkowo to kwota wynikająca z obwodu drzewa i stawki jest taka tylko dla osób prawnych, dla osób fizycznych płacisz chyba 1/10 tej kwoty (o ile się nie mylę). Trzeba poczytać ustawę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

kirkris ma rację ostatnio przerabiałem uzyskanie zgody na wycięcie drzewa, i jeśli dobrze umotywujesz jego wycięcie, kolizja z domem, zły stan tech, lub inny to urzędnik wyrazi zgodę i nie będziesz nic płacić. Ja już mam zgodę, ale pozostałe drzewa na działce zostały, zresztą po co ci całkiem łysa działka? Drzewa dodają uroku!. Moja działka jest budowlana i może to też miało znaczenie. Ale panią z urzedu musiałem osobiście przywieźć na działke, zaucznie na nic się nie chcieli zgodzić.

pzdr Spaniel :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po długiej przerwie. Spieszę donieść że można nas "domalować" na mapce - adres ul. Rynkowa:). Niebawem pojawi sie dziennik budowy a w niej nasze perypetie z ekipą co za szybko /dla inwestora/ pracuje.

A tymczasem - możecie mnie poratować namiarem na hydraulika który zrobi mi kanalizę w gruncie?

 

Pozdrawiam

 

r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej hej... budujący :D

 

Więc w skrócie:

1. patka i rorvik dodani do mapki

2. patka jeśli info wysłane do Ciebie na priv wystarczy, tak jak pisał(a/e)ś to fajnie. Jak chcesz to mogę podesłać Ci jaka ustawa reguluję tę sprawę, oraz odpowiedni paragraf/punkt itp.

3. rorvik kanalarza Ci nie polecę, bo kanalizację robiłem sam, jak wiele innych rzeczy. A co ! Skromniacha ze mnie straszna ;)

4. Maluszek jeśli chodzi o tartak, to gdzieś w tym wątku przewijał się ten temat. Ja osobiście kupowałem dechy w miejscowości Turze. Gdzie to jest nie pytaj - nie wiem :D Wiem tylko, że gdzieś na trasie Wołomin - Mińsk Mazowiecki. Cena 560pln :evil: za dechy. Drogo, ale udało się załatwić na następny dzień dostawę. Decha dosyć ładna, czysta równa... W tej samej miejscowości są jeszcze dwa tartaki z niższymi cenami (o jakieś 20 pln/metr), ale na dechy trzeba czekać do miesiąca czasu. Jakiś czas temu kupiłem deski z tartaku w Płatkownicy, za pośrednictwem naszego kolegi Xwinga. Zresztą gdzieś tam wcześniej sam podawał namiary na ten tartak.

 

 

No i jeszcze dwie sprawy:

1. Mam zalany strop nad parterem, od najbliższego poniedziałku wchodzą miśki murować pięterko...

2. ...a za dwa tygodnie może wchodzić cieśla. Chętny jest "od zaraz" ale... uwaga: NIE ZAMÓWIŁEM WIĘŹBY w odpowiednim czasie. Jezuuu... jak mogłem pomyśleć, że to kupuje się z wyprzedzeniem około tygodniowym :evil: :evil: :evil:

 

A może ktoś wie gdzie można w miarę tanio/łatwo/SZYBKO kupić niecałe 10 metrów koźliny? help... help... help...

 

...no i zapraszam do dziennika. Znalazłem troszkę czasu na jego zaktualizowanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

560 to chyba drogo skoro w Płatkownicy płaciłem po 480 ;) Tyle że teraz termin odległy.

A... bym zapomniał. Mam problem. Mianowicie okazało się, że zostanie mi 600 metrów pręta fi 12 w odcinkach 12 metrowych i tyle samo fi 6. Nawet nie pytajcie dlaczego ;) CHĘTNIE odsprzedam w.w. Mogę nawet gdzieś to doholować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam po dłuuuugiej przerwie ;-) żyję i dzięki za zainteresowanie ;-)

 

na budowie nie mieszkaliśmy, olaliśmy niemiecki porotherm ;-) nikt nie ukradł (uff!), ktoś się połakomił tylko na 3 worki cementu ;-) niech mu ręka uschnie bo nie zakrył folią reszty i 10 innych zamokło :evil:

 

W tzw międzyczasie zajmowałam się problemami zdrowotnymi potomka oraz walką z przeklętym generalnym wykonawcą :evil:

 

Stan zaawansowania budowy wciąż ten sam - czyli stan "0"- spodziewałam się, ze w połowie lipca będzie już dach, ale nic to, walczymy dalej, przynajmniej fundamenty "osiadły" :lol:

 

Wróciła ekipa, ale już bez GW, z tym panem spotkam się w sądzie.

 

Za 10 dni ma być strop. Też zamawiałam go nagle i strasznie przepłaciłam :cry: ale teraz się miesiąc czeka... drewno na więźbę leżakuje ;-)

 

Co do stali - chętnie kupię tylko się dowiem czy długość prętów dobra, ale chyba tak - na wieniec się nada, nie?

 

Robert - pisałeś o cieślach - czy może któryś nie chciałby dorobić ? ;-) mam schody do szalowania, a moja ekipa nie chce się za to brac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej hej Kasia_de. Fajnie że cała i zdrowa ;) A co z Jackiem?? Wszystko OK?

 

Pręty "teoretycznie" na pewno się nadadzą. U mnie te przeklęte dwunastki były właśnie przewidziane na wieńce, który to wieniec po prostu pominęliśmy (wieniec na poziomie podłogi parteru). Odcinki 12 metrowe są standardowymi odcinkami, więc jak się nadadzą to daj znać.

 

No i cieśle... Ci których mam na oku zaśpiewali mi 25 pln za metr kwadratowy dachu (sama konstrukcja murłatowo-krokwiowo-jętkowa, bez deskowania - deskuję sam :D ). Przy 270 m. kw. dachu sumka wychodzi 6750 :o Pomyślałem sobie "nie święci garnki lepią" i "mam dwie ręce" oraz łeb tam gdzie powinien być, więc powyższe wraz z nieskomplikowaną konstrukcją dachu da w efekcie chyba twór (więźbę) mojej produkcji. Prawie siedem tysiaczków na drodze nie leży ;)

 

Ale... całkiem możliwe, że powrócę myślami do zatrudnienia cieśli. W muzgownicy normalnie taka burza neutronów że hej :D Do końca tego tygodnia muszę podjąć ostateczną decyzję czy ich zatrudniam, czy robię sam. Jeśli zdarzy się tak, że będę ich zatrudniał dam znać. Skontaktujesz się z nimi i może się dogadacie ;) Problem tylko w tym, że motaż więźby przewidziany jest na koniec (ok. 20-25) sierpnia :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...