Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

MARKI i okolice ;)


RRobert

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

moj znajomy powiedzial ze nie ma budowlanca nie pijacego, ale mam nadzieje ze to nie prawda- zobaczymy

 

co do mojej drogi to:

po to zeby do nas dojechac musielismy zrobic kawalek ulicy zielonej czyli nalezacej do marek i w tym pomogla nam gmina tj my zalatwilismy gruz a oni nam to rozsypali,

natomiast moja dzialka jest w 3 linii zabudowy od ulicy zielonej i ta droga dojazdowa nalezy do 3 dzialek, zakupilsmy ja jako wspolwlasnosc. okazalo sie jednak ze zeby doprowadzic prad i itp musimy ustalic sluzebnosc na media.

chodzi o to ze to kosztuje- niewiele ale jednak kosztuje, po za tym jak sie jeden nie zgodzi to my mamy przerabane. moze ktos wyjechac itp i co wtedy. wydaje mi sie ze to jakos powinno byc gdzies napisane ze kazdy wspolwlasciciel ma prawo do dowolnego przeprowadzania mediow czy jakos tak. i to powinno byc zawarte w akcie notarialnym przy zakupie dzialki a nie teraz po

to tyle

ulica zielona jest ulica piekna i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz patka rację, mam podobną sytuację - tylko że ja już jestem po tym załatwianiu. Jeden z sąsiadów nie chciał ponoisić kosztów aktu więc reszta musiała zapłacić więcej ale służewność mamy załatwioną.

Nabiegałem się za tym strasznie.

Można tego uniknąć dbając o to aby w akcie notarialnym był wpis o służebności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak macie to zapisane w akcie?

wiesz mnie to wkurza i wydaje mi sie ze to jest ewidentna wina notariuszki i agencji nieruchomosci, kurcze placi sie tyle przy kupnie dzialki a tu taka nie kompetencja.

my jak na razie mamy sasiadow zgodnych ale dzialka nie jest kupiona na rok czy dwa tylko na baaardzo dlugo, wiec mnie to troche poirytowalo, zreszta wszystkich nas :evil: ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak macie to zapisane w akcie?

wiesz mnie to wkurza i wydaje mi sie ze to jest ewidentna wina notariuszki i agencji nieruchomosci, kurcze placi sie tyle przy kupnie dzialki a tu taka nie kompetencja.

my jak na razie mamy sasiadow zgodnych ale dzialka nie jest kupiona na rok czy dwa tylko na baaardzo dlugo, wiec mnie to troche poirytowalo, zreszta wszystkich nas :evil: ,

 

Powiem tak - nie jest to napewno wida natriusza - nie jest to jego obowiazek dpytywac sie, czy chcecie jakies z=sluzebnosci itp rzeczy - zwlaszcza na rzecz innych podmiotów jak gazownia, czy wodociagi.

 

Ja sobie sam dopilnowalem - zebralem zapisy od dostawców mediów i spisalem do aktu - kazda sluzebnosc 200 zl - ale napewno to ni edzialka notariusza. Ew posrednika, ktory powinien wam zapewnic obsluge prawna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moreti pewnie masz racje tylko czemu wszyscy oczekuja ze inwestor musi sie znac na wszystkim i wiedziec wszystko. wiesz placimy 2.5% wartosci dzialki posrednikowi ,notariuszowi tez placimy. w zamian mozna miec nadzieje ze ktores z nich ci powie o roznych konsekwencjach od tego przeciez sa. tymczasem niestety w moim przypadku tak nie bylo. rozumiem ze jest duzy popyt na dzialki ale to niestety nie jest wytlumaczenie olewki wiekszosci ludzi tj. chcesz sie budowac to interesuj sie.

posrednika i notariusza zadaniem nie jest tylko zgarniac kase. wypadaloby byc troszke bardziej otwartym na innych tu inwestorow.

wiesz ja wykonuje roznego rodzaju ekspertyzy i wiem o czym mowie. wystarczy jedno niedopowiedzenie i ktos placi za cos czego moglby uniknac.

 

dodam jeszcze tylko ze my mielismy zawarta umowe przedwstepna na nasza dzialke ktora nie byla jeszcze podzielona. w decyzji podzialu dokonano pod warunkiem ze bedziemy mieli dostep do drogi publicznej i ze powinna byc ustanowiona sluzebnosc dla mediow. wszyscy wiec myslelismy ze to wystarczy.no bylismy w bledzie.

 

nie mowie o takich rzeczach jak to ze sasiad ma stacje przekaznikowa miec na dzialce-w granicy, my zas mamy zle warunki gruntowo-wodne to wszystko okazalo sie w dniu podpisania umowy na 5 minut przed. Taki zapis jest w Planie zagosp. przed podpisaniem nie bylo tych zapisow bo sprawdzalismy.

 

i zeby bylo jasne, pisze to troche ku przestrodze dla innych by czegos sie dowiedziec tj jak bylo u was. nie narzekam tak strasznie tylko dzieki rynkowi tj dzieki temu ze ceny dzialek tak strasznie skoczyly :p . to bowiem rekompensuje brak profesjonalizmu u agencji nieruchomosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... dodam jeszcze tylko ze my mielismy zawarta umowe przedwstepna na nasza dzialke ktora nie byla jeszcze podzielona. w decyzji podzialu dokonano pod warunkiem ze bedziemy mieli dostep do drogi publicznej i ze powinna byc ustanowiona sluzebnosc dla mediow. wszyscy wiec myslelismy ze to wystarczy.no bylismy w bledzie.

 

nie mowie o takich rzeczach jak to ze sasiad ma stacje przekaznikowa miec na dzialce-w granicy, my zas mamy zle warunki gruntowo-wodne to wszystko okazalo sie w dniu podpisania umowy na 5 minut przed. Taki zapis jest w Planie zagosp. przed podpisaniem nie bylo tych zapisow bo sprawdzalismy.

 

 

Powiem Ci tak (jak forumowicz forumowiczowi):

- notariusz - jemu nie placicie 2,5% - czyli kupe kasy - a pewnie jakies 1500 zł za jego prace polegajaca na przeniesieniu w prawny i wiazacy sposob woli stron! reszta oplat placonych u notariusza - to inne oplaty ktorych jest platnikiem (wiele osob to myli - mysli ze jak zostawia 20 tys u notariusza, to notariusz to wsadza do kieszeni) - dlatego nie mozna od notariusza oczekiwac - ze bedzie sie dopytywal - a moze Panstwo chcą od razu sluzebnosc na rzecz gazowni? albo chcą inen zapisy... to nie jest jego rola - jego rola jest napisać to w akcie w prawnie wiążący sposob - jesli sobie zażyczymy,

- w calosci uwazam, ze powiniem dopilnowac wszystkiego posrednik - ktory pewnie zapewniał Cie, ze dzialka bedzie miala dostep do drogi, do mediów itp

- czy umowe przedwstepna mieliscie w formie aktu notarialnego - i czy w tym akcie notarialnym byl zapi so sluzebnosci mediów? jak tak - nawalil notariusz - mozecie dochodzic roszcen - jak nie bylo - to nie - jak [przedwstepna byla zwykla cywilnoprawną umowa - to tym bardziej notariusza to nie wiaze ani obchodzi

- warunki gruntowe - coz - zanim kupilem dzialke - a mialem na decyzje 4 dni - poczytalem forum, poczytalem o wodach gruntowych w Markach - i pomidzy przedwstepna a koncowa zrobilem mile badania geotechniczne za 600 zl ktore potwierdzily ze jest piekna gleba i nie ma wod zagrazajacych fundamentom - polecam wszystkim wydanie tych kilkuset zlotych - zwlaszcza w Markach

- zanim podpisalem koncowa umowe - moja dzialka tez byla wydzielana z wiekszej - i w decyzji podzialowej i mapce geodety dla celow prawnych nie bylo slowa o sluzebnosci mediów - o sluzebnosci drogi - przejazdu i przechodu - jak najbardziej - media nie sa prawnie obligatowyjnym skladnikiem, ktory wplywa na podzial dzialki - tj. mozna dokonac jej podzialu nie ustanawiajac sluzebnosci mediów

- polecam tez wszystkim przed podpisanie umowy koncowej zastanowic sie - jakie chce miec media na swojej dzialce i od kogo - przejsc sie po wodociagach, gazowni, SToenie czy TPSA - wziac o dnich dokladna formulke jak ma brzmiec sluzebnosc - i przy zakupie wpisac to wszystko - oczywiscie sluzebnosc na innych dzialkach - dochodzacych do naszej - jest to all w jednym akcie, wpisane na wieki wieków w naszej KW i KW dzialki obciazonej - i tyle. Nie trzeba biegac pozniej do notariusza, zwolywac i prosic sprzedajacych o to....

- plan zagospodarowania - posrednik powinien Wam zalatwic w dniu podpisania koncowego aktu wszystkie "dzisiejsze" odpisy, wypisy wyrysy i mapki... prawda jest taka, ez nie robią - choć za te 2,5 % powinni... coz, receptą jest niestety rzejsc sie w dniu aktu rano wszedzie - poczynajac od KW, przez ewidencje gruntow, konczac na planie miejscowym i tyle - dlatego umawiam zawsze akty natorialne na popoludnie.... POlecam innym te metode- pol miliona nie chodzi piechota... a to tylko pare godzin

 

-

-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylam na urlopie, a po dzieki za pamiec co do zaznaczenia na mapce, jesli chodzi o wpis do ksiegi i zalozenie nowej to czekamy od 27 XII 2006, dopiero w maju byla wokandna i mieli rozpatrzec to, Dzialania szybkie :x

 

u nas założenie KW trwało równo poł roku, z 2 podaniami o przyspieszenie pisanymi do prezesa sądu. na początek sprzedający źle opłacil wniosek, co go 'zamrozilo" od listopada do lutego, chociaż dopłaty dokonał natychmiast po wezwaniu. potem przez półtora m-ca usiłowałam się dowiedzieć jaki jest nowy numer sprawy, co udalo się po telefonicznej awanturze z przewodniczącym wydziału ksiąg wieczystych, nomen omen Ciulkiewiczem. następnie sąd zarządał od nas informacji o tym, gdzie jest księga hipoteczna dla tej dzialki oraz dokumentu, którego dostarczenie byloby zlamaniem kilku ustaw (chcieli ORYGINAŁ aktu notarialnego). Po kolejnej rozmowie z przewodniczącym wydziału i kierownikiem sekreteriatu sugerujacej, że to chyba skandal i my przyjedziemy w tej sprawie w najbliższą środę, wysoki sąd uprzedzając rękoczyny do których byłam już wtedy bardzo skłonna, zalożył KW poniedziałek 21 maja. tym sposobem obyło się bez rozlewu krwi i nawet już nie chciało mi się smarować paszkwila na tą babę, która naszą sprawę rozpatrywała. w końcu teraz czekamy na wpis dot zmiany wlaściciela na nas i wpis hipoteki. im dłużej to potrwa tym więcej zapłacimy za ubezpieczenie pomostowe, a nigdy nie wiadomo czy znowu na nią nie trafi...

 

przy okazji może kilka słów o mnie bo to moj debiut na forum ;-)

po 10 miesiącach walki zostalismy szczęśliwymi posiadaczami dzialki przy ul Kraszewskiego (2 dzialki za RRobertem) oraz oczywiście kredytu. na razie jesteśmy w kompletnym rosole i będziemy dopiero występować o media

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...