Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

MARKI i okolice ;)


RRobert

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

[...] jednak z doświadczenia wiem, że po zakupie tynku właściwie możesz zapomnieć o współpracy :(

Możesz napisać coś więcej. Co masz na myśli?

 

Za to w sklepie (tym z gwoździami, farbami, narzędziami) zawsze jest super. Ze sprzedawcami da się pogadać, dopytać, poprosić o jakieś kontakty - naprawdę w porządku. Sklep hydrauliczny jest raczej drogi i nie bardzo chcą dawać rabatów. Kominka ani kamienia tam nie kupowałem więc nie mam zdania :)

Czy to znaczy, że BudoMarket to kilka sklepów zlokalizowanych w tym samym miejscu? Coś na wzór Bartyckiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz napisać coś więcej. Co masz na myśli?

 

Problemy z terminami dostaw, umawiasz się i towar nie dojeżdża bez większych wyjaśnień czy przeprosin, generalne odczucie trochę niepoważnego traktowania (zwłaszcza w porównaniu z wcześniejszym podejściem :) )

 

Czy to znaczy, że BudoMarket to kilka sklepów zlokalizowanych w tym samym miejscu? Coś na wzór Bartyckiej?

 

Mniej więcej - w ramach jednej firmy o nazwie Budomarket jest kilka spółek (nie wiem jkak powiązanych kapitałowo) i w każdej z nich robisz zakupy odrębnie. Na ogół jest tak, że robiąc zakupy w części budowlanej z transportem możesz podpiąć również zakupy z cześci narzędziowej/chemicznej ale jak chcesz kupić tylko chemię to transport musisz organizować samemu (nie mają samochodów)

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam społeczność Marecką,

Mam pytanie czy ktoś z Was ma godnych polecenia dekarzy. Jak zwykle soildnych i tanich (nie wiem czy można spotkać takich wykonawców) idzie zima i pomyślałem sobie, że warto by przykryć dom zanim chwycą mrozy i śniegi. Materiał w najciekawszej cenie dostałem w Dachluksie, ale tam gość (notabene mocno udzielający się na forum) na ten rok nie ma godnych polecenia wykonawców :( .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy ktoś z Was ma godnych polecenia dekarzy.

Wprawdzie formalnie nie zacząłem jeszcze budowy, ale podczas poszukiwania ekipy do stanu surowego natknąłem się na (podobno) super dekarzy.

Kontakt do nich wyślę Ci jutro jako PW.

 

Jeso, zachęcam do zamieszczenia swojego "punkta" na naszej mareckiej mapie. Szczegóły zna RRobert.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam społeczność Marecką,

Mam pytanie czy ktoś z Was ma godnych polecenia dekarzy. Jak zwykle soildnych i tanich (nie wiem czy można spotkać takich wykonawców) idzie zima i pomyślałem sobie, że warto by przykryć dom zanim chwycą mrozy i śniegi. Materiał w najciekawszej cenie dostałem w Dachluksie, ale tam gość (notabene mocno udzielający się na forum) na ten rok nie ma godnych polecenia wykonawców :( .

 

Pozdrawiam

 

Zapytam jutro mojego czy jest zainteresowany. Jakie pokrycie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W którym składzie budowlanym najczęściej robicie zakupy?

Szukam składu, który ma "dobre" ceny na swoje towary, zakupione towary przewiezie bezpłatnie lub za niewielką opłatą, posiada duży asortyment towarów.

A może swój skład bud. wybraliście z innych powodów.

 

Ja kupowałem głównie u Jędrzejuka. Po pierwszym zamówieniu płatnym z góry przeszliśmy na taki system, że mój wykonawca lub ja zamawialiśmy, on dostarczał i wpisywał do zeszytu i na koniec miesiąca wystawiał fakturę a ja robiłem przelew. Dość wygodne i świetna obsługa, ceny chyba raczej konkurencyjne w stosunku do Budomarketu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie u Jędrzejuka jestr raczej drogo, ale nie powiem, obsługa sprawna.

 

Mam do sprzedania deski szalunkowe, stemple i trochę pustaków do terrivy, kilka nadproży.

 

Mogę gdzieś blisko nawet dowieźć.

 

Czy ktoś wie w jakim urzedzie mogę się dowiedzieć o właścicieli sąsiedniej posesji? muszę z nimi sprawę płotu załatwić... a raczej nędznych jego resztek które zresztą są cofnięte 0 50 cm na teren mojej działki :evil:

 

Wiecie może jak to skutecznie a delikatnie załatwic? wysłać pismo, że będe robić płot i czy mogę usunąć te ich ruiny? a jak napisać że są na moim terenie? ;-) wysłać xero mapy?

 

A tak w ogóle, to mam już (w końcu) STAN SUROWY!!! alleluja!! uff, ciężko było ;-)

na razie wersja "open" ;-) ale okna i dach już zamówione ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej hej hej... witam po dłuuuuuuugiej przerwie.

Widzę, że wątek "troszkę" odżył. To fajnie. Sporo nowych głów przybyło ;)

 

Jak zwykle z braku czasu nie mogę zaktualizować mojego dziennika. Ale w skrócie... Więźba na miejscu, dach odeskowany i opapowany. Okna wstawione, drzwi wejściowe, garażowe zainstalowane. Instalacje elektryczna zrobiona, a od wczoraj tynkują się ściany :D Więc jakby nie było stan surowy zamknięty mam za sobą :D W najbliższym tygodniu startuję z ociepleniem i z uruchomieniem instalacji alarmowej... niestety smutna rzeczywistość. Jakby nie liczyć za dwa tygodnie tynkarze kończą swoją robotę, później jakiś tydzień na instalacje wodne i c.o., jeszcze później wylewki... czyli jakieś trzy tygodnie i mamy stan deweloperski :D :D :D

Echh... żeby tylko pogoda dopisała z tym ocieplaniem, bo jeszcze w kolejce stoi ogrodzenie :/

 

pozdrawiam i trzymajcie kciuki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

skoro tak wielu z Was /pozazdrościć :) / doszlo albo dochodzi do stanu zamkniętego, pochwalcie sie jakie i gdzie wybraliście okna, my się właśnie zastanawiamy, wiemy tylko że na 100% drewniane. Ktoś też tak wybrał?

 

r

 

Mogę powiedzieć czemu nie wybraliśmy drewnianych:

- ich ekologiczność/naturalność jest złudna 30% to drewno a reszta to kleje, lakiery, utrwalacze, itp.

- malowanie co jakieś 5 lat raczej nieuniknione

- trudniej wyczyścić

- nie można ich założyć przed zakończeniem tynkowania i wylewek, co oznacza że instalacje są przez kilka tygodni "wystawione" na złodziei i zwykłych wandali

- poza tym w środku i tak chcieliśmy białe

 

Jezeli jednak powyższe nie robi na kimś wrażenia, to pozostaje poszukać dobrego producenta, raczej unikać okazji cenowych, bo obróbka drewna to wielka sztuka i mało kto dobrze to potrafi. Podobny problem bywa z drzwiami - te z litego drewna muszą być wykonane perfekcyjnie i z odpowiedniej klasy materiału, inaczej będą się wypaczać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj znaleźliśmy na naszej działce około dwudziestu dorodnych rydzów plus drugie tyle podgrzybków. Rydze własnoręcznie usmażyłem na masełku i własnie je spożyliśmy. Śmierć arteriom, ale czasem warto :) . Dla równowagi otworzyłem butelke 5-letniego Amarone, które trzymałem na jakąś dobrą okazję. Mniam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a od wczoraj tynkują się ściany :D Więc jakby nie było stan surowy zamknięty mam za sobą :D W najbliższym tygodniu startuję z ociepleniem i z uruchomieniem instalacji alarmowej... niestety smutna rzeczywistość. Jakby nie liczyć za dwa tygodnie tynkarze kończą swoją robotę, później jakiś tydzień na instalacje wodne i c.o., jeszcze później wylewki... czyli jakieś trzy tygodnie i mamy stan deweloperski :D :D :D

 

pozdrawiam i trzymajcie kciuki ;)

 

 

No no, tak zgrałeś wykonawców? Jakie tynki w jakiej cenie, czy możesz polecic swoją ekipę i czy mają czas w okolicach początku listopada? Mam jeszcze parę rzeczy do zrobiebienia, a przed zimą chciałbym przynajmniej otynkowac. Chyba, że wcześniej chwyci zima :(

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

skoro tak wielu z Was /pozazdrościć :) / doszlo albo dochodzi do stanu zamkniętego, pochwalcie sie jakie i gdzie wybraliście okna, my się właśnie zastanawiamy, wiemy tylko że na 100% drewniane. Ktoś też tak wybrał?

 

r

 

Je na 100% PCW (chcę zamknąc przd robotami mokrymi a to ze stolarą drewnianą nie za bardzo), na dany moment skłaniam się do firmy Techmaprojekt z Nieporętu (Veka). Cenowo wyszło w miarę (w stosunku do innych ofert) biorę też pod uwagę, że są blisko i można na miejscu uzgadniac co i jak. Chyba, że ktoś ma ciekawsze propozycje, bo ja na początku przyszłego tygodnia mogę umawiac pomiar stolarki.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie potrzebuje taniego, solidnego Pana koparkowego- oczywiście na juz.

Mam mnostwo do przekopania i kupe roboty a wszedzie gdzie dzwonie to ceny z kosmosu albo zajeci.

 

kasia_de teoretycznie jesli sie chcesz dowiedizec kto kolo ciebie ma dzialke to mozesz sie dowiedziec w ewidencji gruntow w wolominie. praktycznie ja sie staralam i mi nie powiedzieli, moze masz jakiegos znajomego geodete to ci pomoze. Teoretycznie jezeli narusza twoje dobra to musza ci powiedziec.

u mnie facet sie nawozi jak szalony i zdobylam jego telefonu ale rozmowa byla co najmniej dziwna.wiec sam telefon nie zalatwia sprawy. jak wiec bedzie stawial plot to zorbi to sam a co :-?

ps. jak tak dalej pojdzie to sie wprowadze za 10lat tak mi to wszystko idzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie potrzebuje taniego, solidnego Pana koparkowego- oczywiście na juz.

Mam mnostwo do przekopania i kupe roboty a wszedzie gdzie dzwonie to ceny z kosmosu albo zajeci.

 

kasia_de teoretycznie jesli sie chcesz dowiedizec kto kolo ciebie ma dzialke to mozesz sie dowiedziec w ewidencji gruntow w wolominie. praktycznie ja sie staralam i mi nie powiedzieli, moze masz jakiegos znajomego geodete to ci pomoze. Teoretycznie jezeli narusza twoje dobra to musza ci powiedziec.

u mnie facet sie nawozi jak szalony i zdobylam jego telefonu ale rozmowa byla co najmniej dziwna.wiec sam telefon nie zalatwia sprawy. jak wiec bedzie stawial plot to zorbi to sam a co :-?

ps. jak tak dalej pojdzie to sie wprowadze za 10lat tak mi to wszystko idzie

 

Spróbuj u tego Pana - nie wiem czy jest najtańszy ale solidny: 504 237 980

 

Pozdrawiam

 

r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...