Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

MARKI i okolice ;)


RRobert

Recommended Posts

jak masz juz projekt to moze zwroc sie do std-nosilowski z zielonki onie tez robia przylacza gazowe, moze sie oplaci.

A ja mam pytanie wlasnie dostalam warunki o prad i uwaga przylacze kablowe prad dostane 11-2009 rok. Najgorsze ze zarowno przylacze budowlane jak i docelowe.I tutaj mam pytanie czy ktos moze mi powiedziec co trzeba w chwili obecnej miec jakie warunki trzeba spelnic by przezucic sie na prad docelowy od razu.

Zastanawiam sie czy nie bardziej oplacalne byloby kupic agregat pradotworczy-koszt max 2500. Dodam ze prad budowlany to w moim przypadku koszt 1200zl.

Moze ktos ma doswiadczenie z agregatami i cos by doradzil.Czy mozna na tym wybudowac caly dom czy tylko ew. stan surowy.

Pozdrawiam i czekam na informacje sprawa BARDZO PILNA bo mamy pare dni na podpisanie ZEWT umowy.

Dodam ze i tak z uwagi na ich termin bede musiala kupic ten agregat bo stawianie scian zaczac bym chciala jesienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

jak masz juz projekt to moze zwroc sie do std-nosilowski z zielonki onie tez robia przylacza gazowe, moze sie oplaci.

A ja mam pytanie wlasnie dostalam warunki o prad i uwaga przylacze kablowe prad dostane 11-2009 rok

 

Nalepiej załatw z sąsiadem "pozyczenie" prądu :)

A docelowo spróbuj może we własnym zakresie zrobić projekt (+2,5k PLN) -wtedy termin przyłącza to 3 m-ce od pozwolenia na budowę (czyli razem ok 6 m-cy) zamiast 18 w standardzie

Wkurzające jest to że w ten sposób zmuszją Cię do płacenia za nich ale jak Ci się spieszy to nie ma rady :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie wlasnie dostalam warunki o prad i uwaga przylacze kablowe prad dostane 11-2009 rok. Najgorsze ze zarowno przylacze budowlane jak i docelowe.I tutaj mam pytanie czy ktos moze mi powiedziec co trzeba w chwili obecnej miec jakie warunki trzeba spelnic by przezucic sie na prad docelowy od razu.

Ja też chciałem mieć przyłącze kablowe (czyli ziemne), ale ostatecznie ze względu na piętrzące się problemy zrezygnowałem i mam napowietrzne.

Przyłącze docelowe możesz mieć po wybudowaniu domu, a umowę na dostawę energii w zwykłej taryfie (a nie droższej - budowlanej) możesz mieć dopiero po odbiorze budynku :(

 

Zastanawiam sie czy nie bardziej oplacalne byloby kupic agregat pradotworczy-koszt max 2500. Dodam ze prad budowlany to w moim przypadku koszt 1200zl.

Moze ktos ma doswiadczenie z agregatami i cos by doradzil.Czy mozna na tym wybudowac caly dom czy tylko ew. stan surowy.

Ja mam klientkę, która wybudowała dom na prądzie z agregatu. Problemem może być obsługa i ignorancja wykonawców, korzystających z agregatu :-?

Ona miała problem. Któryś z wykonawców nieumiejętnie obchodząc się z agregatem uszkodził go :(. Problemem też jest ciągłe dowożenie paliwa (które kończy się oczywiście w najmniej odpowiedniej chwili :-? ).

Ponad to nie wszystkie maszyny i urządzenia mogą pracować na prądzie z taniego agregatu.

 

Pozdrawiam i czekam na informacje sprawa BARDZO PILNA bo mamy pare dni na podpisanie ZEWT umowy.

Dodam ze i tak z uwagi na ich termin bede musiala kupic ten agregat bo stawianie scian zaczac bym chciala jesienia

Spróbuj znaleźć elektryka z układem w lokalnym Zakładzie Energetycznym.

Weźmie kasę, ale szybko załatwi temat. Jak by co, to mam takiego gościa w Wołominie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o zamianę z budowlanego i docelowego to ja w ZEWT-cie powiedziałem, że nie chcę budowlanki i podpisałem aneks do umowy od razu na prąd docelowy. Tam jest tylko jakaś dopłata (coś około 200zł). -> Co by jednak nie było, prądu szybciej nie dostałem.

 

Co do agregatu to musisz sie dowiedziec jakie podłączenie i moc ma betoniarka (czy działa na 230V - zwykłe gniazdo, czy może na 400V - mufa), bo nie każdy agregat może ją obsługiwać. No i jeszcze pytanie w jakim tempie pracuje Twoja ekipa budująca bo może się okazać, że taki agregat za 2.500 zł nie wytrzyma. Potrzebny Ci najprawdopodobniej będzie agregat do pracy ciągłej. Przynajmniej tak mi mówiło parę osób, gdy rozważałem też pracę przy użyciu agregatu.

No i do tego, jak przedmówca wspominał dochodzą koszty benzyny :-?

 

Jednym słowem najkorzystniej wychodzi dogadanie się z jakiś sąsiadem, który byłby na tyle łaskaw i użyczyć Ci prąd ;)

 

I tak przy okazji... ma ktoś z Was namiary na dobrego i niedrogiego tynkarza :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o zamianę z budowlanego i docelowego to ja w ZEWT-cie powiedziałem, że nie chcę budowlanki i podpisałem aneks do umowy od razu na prąd docelowy. Tam jest tylko jakaś dopłata (coś około 200zł). -> Co by jednak nie było, prądu szybciej nie dostałem.

Tak, ale nie dostaniesz przyłącza docelowego (z pominięciem przyłacza budowlanego), jeśli nie masz już wybudowanego budynku, tzn. nie zrobią przyłącza docelowego do słupa z RB-tką :(

 

Jednym słowem najkorzystniej wychodzi dogadanie się z jakiś sąsiadem, który byłby na tyle łaskaw i użyczyć Ci prąd ;)

I tak się dzieje w większości przypadków :)

 

I tak przy okazji... ma ktoś z Was namiary na dobrego i niedrogiego tynkarza :D

Nie ma takich :( Albo będzie dobry, albo niedrogi...

Jakie tynki chcesz wykonać? Tradycyjne cementowo-wapienne nakładane ręcznie, nakładane agregatem, czy gipsowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

od poniedziałku mam do sprzedania barak tzw starego typu /z półokrągłym dachem/ kolor blu laguna;)

Mieści się w nim do 7 robotników, nie cieknie ma instalację elektryczną.

W razie potrzeby mogę pomóc w transporcie /niezbędny duży samochód z HDS'em/.

 

Poza tym:

Dachówka karpiówka Koramic naturalna cegła - 900 szt + po kilka szt. dodatków.

Pustaki stropowe Certus 8 palet

Pustaki keramzytowe działowe produkcji Leier - 400 szt.

 

Tanio oddam:D

 

Mogę pomóc w transporcie.

 

Więcej info na prv.

 

Wszystkow Strudze

 

r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po miesiecznej przerwie. Mam nadzieje ze u wiekszosci z Was budowa idzie pelna para.

 

Ja dzis sfinalizowalem umowe koncowa i chce ostro ruszyc z kopyta :)

 

jakbyscie mogli mi polecic:

 

- firme do oczyszczenia / wyrownania terenu (na dzialce jest troche malych samosiejek i teren jest minimalnie nierowny)

- sensownego geodete (do nieskomplikowanej robota)

- osoby ktore zaprojektowalyby przylacza

 

Z gory dzieki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pytanie juz padalo pare razy na forum, ale zadam ponownie: czy mozecie polecic jakiegos sensownego kierownika budowy lub inspektora nadzoru, ktory dopilnowalby prac wykonczeniowych??

 

szukaj szukaj bo warto, ja sprawę zbagatelizowałem na etapie od stanu zero do tzw. deweloperskiego i żałuje bo wkradło się kilka błędów nie do usunięcie a tak może by się udało tego uniknąć.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja szukam ekipu do wykonania ogrodzenia - podmurówka betonowa + montaż przęseł - ok 70 mb.

Jak macie kogoś albo wiecie gdzie właśnie robią ogrodzenia proszę o namiary.

 

rafal

 

U mnie właśnie robią, podjedź, zobacz, pogadaj, w razie czego dam telefon jakbyś ich nie zastał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zrobienia jest jeszcze sporo: tynk zewnetrzny, ocieplenie poddasza, glazury, terakoty, kostka brukowa itp. Tak, jak moj przedmowca kierownika mielismy do czasu zakonczenia stanu surowego i to byl blad.... sa pewne niedociagniecia, ktore nie zostaly albo dopilnowane, albo po prostu powstaly z naszej niewiedzy i nieznajomosci tematu:(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja szukam ekipu do wykonania ogrodzenia - podmurówka betonowa + montaż przęseł - ok 70 mb.

Jak macie kogoś albo wiecie gdzie właśnie robią ogrodzenia proszę o namiary.

 

rafal

 

U mnie właśnie robią, podjedź, zobacz, pogadaj, w razie czego dam telefon jakbyś ich nie zastał.

 

Dzięki za info, wpadnę jutro lub w sobotę i pogadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...