Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

MARKI i okolice ;)


RRobert

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

no decyzja zapadla, bedzie abisynka bo:

-woda ma byc na max 3lata (do tego czasu mam nadzieje ze sasiad wreszcie zmądrzeje i bedzie chcial zalozyc wspolny wodociąg) jak nie to sami to zrobimy ale to jest 60m,

-do studni glebinowej trzeba podobno drozszego osprzetu a tu wystarczy maly hydroforek czy nawet pompa reczna a poto by woda byla dobra trzeba drogich filtrow wiec suma sumarum inwestycja duza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maluszek - witaj sąsiedzie :p

Co prawda ja jeszcze nie mieszkam w Markach i nie korzystam z wody regularnie, ale piłem ją kilkakrotnie i w smaku była OK.

Moi najbliżsi sąsiedzi z ulicy, którzy użytkują ja na co dzień nie mają żadnych zastrzeżeń. Badanie wody, które zrobił jeden z sąsiadów też potwierdziło te opinie. Poziom żelaza w normie. :D

Najwidoczniej nawet niewielkie odległości decydują o jakości wody.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andy - witam sąsiada :D

Moją wodę przed i po badnaniu piłam i jest super. Natomiast zostawia taki miedziany osad i czajniku i wcetach - z nim nie ma dużego problemu bo ładnie daje się wyczyścić. Wodę do picia natomiast używam z butli. Pewnie za jakiś czas podłączymy się do wodociągu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z nieco innej beczki, mała obserwacja z dziedziny okolicznej gastronomii:

 

Zajechaliśmy dzisiaj na "Rancho Bena". Gdy po 25 minutach nikt do nas nie podszedł, uprzejmie zapytałem przechodzącą kelnerkę czy przypadkiem nie jesteśmy niewidzialni. Pani nieco spłoszona powiedziała że zaraz podejdzie, po czym przez kolejne 15 minut to nie nastąpiło, więc wsiedliśmy na rowery i wróciliśmy do domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andy - mieszkam przy Granicznej czyli niedaleko od Ciebie. Woda ze studni. Na początku też myśleliśmy, że woda jest super ale po zbadaniu jej okazało się, że dosyć wysoko przekracza normę żelaza i czegoś tam jeszcze.

 

Jeszcze tak 4 lata temu woda w tych okolicach była super. ale od tego czasu sytematycznie się pogarsza, żelazo i mnóstwo kamienia w czajniku. Nie zmienia to faktu że w smaku jest naprawdę dobra. Niestety z tych powodów my wybraliśmy wodociąg.

 

r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andy - mieszkam przy Granicznej czyli niedaleko od Ciebie. Woda ze studni. Na początku też myśleliśmy, że woda jest super ale po zbadaniu jej okazało się, że dosyć wysoko przekracza normę żelaza i czegoś tam jeszcze.

 

Jeszcze tak 4 lata temu woda w tych okolicach była super. ale od tego czasu sytematycznie się pogarsza, żelazo i mnóstwo kamienia w czajniku. Nie zmienia to faktu że w smaku jest naprawdę dobra. Niestety z tych powodów my wybraliśmy wodociąg.

 

r

 

Mieszkam przy Akacjowej i też wybrałbym wodociąg. Niestety należę do tych 3000 mieszkańców Marek, którzy nie mają dostępu do wodociągu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich....

 

było już o montażu parapetów, ale ja mam pytanie dotyczące miejsca, gdzie można w sensownej cenie kupić marmurowe parapety z usługą montażu - of course :D :D

 

cześć Maluszku ja słyszałam, że zbyt wysoki poziom żelaza w wodzie jest bardzo nie zdrowy do picia na codzień.... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...