Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

MARKI i okolice ;)


RRobert

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

czy możecie wkleić treść aktu not. dot. sporządzania służebności na rzecz zakładu energetycznego?

Akt notarialny powinien mniej więcej zawierać takie treści:

 

USTANOWIENIE UŻYTKOWANIA

 

(...) ustanawia(ją) na działce nr ........ nieodpłatnie na czas nieograniczony na rzecz ZEW-T DYSTRYBUCJA Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie lub jego następcy prawnego nieodpłatne prawo użytkowania nieruchomości, polegające na prawie wykonywania wszelkich czynności związanych z instalacją, budową i rozbudową napowietrznej i kablowej (wraz ze złączami kablowymi i pomiarowymi) linii energetycznej niskiego napięcia z przewodami przyłączy do sąsiednich budynków, jej eksploatacją, konserwacją, odbudową i odnową oraz dostarczaniem i przesyłaniem energii elektrycznej z prawem dostępu w każdym czasie.

 

Regon ZEW-T Dystrybucja Sp. z o.o.: 140805330

Imię i nazwisko:

Pesel:

Nip:

Nr dow.:

Adres zamieszkania:

Dokumenty: wypis z rejestru gruntów (pełny), odpis z KW (zwykły), akt własności nieruchomości,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...no właśnie. Czyli mam identyczny (prawie) ;) Różnica taka, że w zdaniu "wraz ze złączami kablowymi i pomiarowymi" słowo "Wraz" zastąpione jest słowem "zwłaszcza".

 

Zastanawia mnie tylko jedno. Że nie jest określone w jakim stopniu zakład może ingerować w Twoją działkę. Na podstawie w/w zapisu (teoretycznie) mogą wpaść na pomysł zasilenia działki sąsiada (tego za "plecami") przez Twoją działkę.... Może się mylę? W praktyce pewnie takie kwiatki się nie zdarzają, ale kto wie... Prąd musi być i przez to wpis w KW też musi być, tylko czemu nie określają, że użyczasz "im" na budową linii np. 1,2, czy 5 metrowy pas od strony drogi... Echh... może się czepiam.

 

Heh... człowiek tak wszystko czarno widzi... "Panie... my tu będziemy linię NN budować. Tu gdzie pana skalniaczek postawimy kopareczkę na jakieś dwa miesiące, a tu, o właśnie tu gdzie szanowna małżonka kwiatki podlewa trzeba wykopać taaaaaki duży dołek ;) No i kilka drzew też trzeba wyciąć, no ale po co panu drzewa, przeca igliwie do rynien leci..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert, zaszło jakieś nieporozumienie.

Treść, która Ci wysłałem dotyczy "służebności" na rzecz zakładu energetycznego drogi prywatnej. Tą droga będzie zasilana moja działka.

 

Oprócz tego zakład żąda jeszcze drugiego oświadczenia, które zezwala na posadowienie na ich złącza kablowego na działce.

 

Poniżej wzór:

OŚWIADCZENIE

 

Ja, niżej podpisany(a), oświadczam, że zapoznałem(am) się z planowaną budową sieci energetycznej i zgadzam się na nieodpłatne zlokalizowanie na mojej działce nr ewidencyjny …… obręb ……. położonej w Markach następujących urządzeń:

przyłącze kablowe wraz ze złączem kablowym.

 

 

Ponadto oświadczam, że wyrażam zgodę na czas nieograniczony dla ZEW-T Dystrybucja

Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie lub jego następcy prawnego na wykonywanie wszelkich czynności związanych z instalacją, budową i rozbudową ww. urządzeń, ich eksploatacją, konserwacją, odbudową i odnową oraz dostarczaniem i przesyłaniem energii elektrycznej

z prawem dostępu w każdym czasie.

 

Mam nadzieję, że pomogłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o prąd to zdaje sie ze mozna w oswiadczeniu napisac zaznaczyc na mapie na jakim terenie oni moga te urzadzenia umiescic wowczas nie moga zrobic nic wiecej.

my mamy taka sytuacje ze dla drogi mamy sluzebnosc ale do naszych dzialek.Wowczas oni moga sobie ciagnac co chca z naszej drogi ale nie oznacza to ze przez nasze dzialki.

w chwili obecenej bedziemy miec lacze napowietrzne przechodzace przez dzialke sasiada i w oswiadczeniu konkretnie pokazane bylo ktoredy ma to isc.

Jesli zas chodzi o tresc oswiadczenia to ze smutnego doswiadczenia wiem ze ZAWSZE PRZED trzeba sprawdzic to oswiadczenie u uslugodawcy w tym przypadku ZEW-T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andy_n

W moim przypadku zakład zaproponował taki wpis:

 

(...) jako właściciel/właściciele, ustanawia/ustanawiają na działce nr..... nieodpłatnie na czas nieograniczony na rzecz ZEW-T Dystrybucja Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie lub jego następcy prawnego nieodpłatne prawo użytkowania nieruchomości, polegające na prawie wykonywania wszelkich czynności związanych z instalacją, budową i rozbudową złącza kablowego (w tym nadbudową skrzynek pomiarowych dla zainstalowania dodatkowych liczników energii elektrycznej) oraz istniejącą budową i rozbudową kablowej linii energetycznej niskiego napięcia; ich eksploatacją, konserwacją, odbudową i odnową oraz dostarczaniem i przesyłaniem energii elektrycznej, z prawem dostępu w każdym czasie.

 

mowy o "ilości" udostępnianego mu terenu nie ma tu mowy :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa :-?

Niby obaj jesteśmy z Marek, obaj podlegamy pod Rejon Energetyczny Wołomin, a mamy różne wzory dokumentów.

 

Jeszcze raz napiszę dla porządku:

Pierwszy wzór tekstu dotyczył służebności drogi prywatnej. Na drodze tej posadowione będą słupy linii napowietrznej.

Drugi wzór tekstu dotyczył zgody na posadowienie na mojej własnej działce złącza kablowego.

 

A jak jest w Twoim przypadku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilnie poszukuję ekipy do ocieplenia poddasza i położenia płyt GK

Proszę o przesyłanie sprawdzonych namiarów :D

 

zajrzyj do RiW-Budu przy Kościuszki naprzeciwko sklepu żelaznego

 

A właśnie czy ktoś już korzystał z usług tej firmy? Działa od niedawna.

 

No my... na Kościuszki jest od niedawna, przedtem miała siedzibę na Radzymińskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa :-?

(...)

A jak jest w Twoim przypadku?

 

Hmm... chyba podejrzewam o co może chodzić. Obecnie droga ma ~3-4 metry szerokości. Będzie poszerzana kosztem mojej działki o kolejne ~2 metry. Być może projektowana linia (kablowa - ziemna, bo nie ma warunków ciągnięcia "po słupach") przebiegać będzie właśnie w tym pasie. Nie sprawdziłem tego :oops: Złącze kablowe, oraz skrzynka z pomiarem stać będzie w "nowej" linii granicznej, czyli jakieś ~2 metry głębiej od obecnej granicy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam grupę :)

 

nie wiem czy mogę ale ja po prośbie ;)

poszukuję pilnie mieszkania lub samodzielnej kwatery w domu

do wynajęcia na kilka miesięcy w Markach lub okolicach (Radzymin, Wyszków itp) może być wieś.

Jesli ktoś z Was ma lub wie kto ma, bardzo proszę o kontakt na priv

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem całkowicie nowy na forum więc i pytanie jak od nowicjusza;)

Zamierzam kupić projekt domu APIS 3. Widzę że projekt jest w miarę popularny. Chciałbym również zobaczyć wykonany projekt na włsne oczy. Jak rónież podyskutować z budowniczymi. Czy jest w grupie ktoś kto powyższy projekt buduje lub zbudował?

Proszę o kontakt

 

Liseczek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyplątał nam się pies, w związku z czym potrzebuję zmniejszyć szparę pod bramą do czasu zrobienia docelowego podjazdu.

 

Poszukuję najlepiej jakiejś "kompleksowej" ekipy która dostarczy tłuczeń i pospółkę, wysypie, ubije i wyrówna, aby się dało przejechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...