Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

MARKI i okolice ;)


RRobert

Recommended Posts

Tak dla ścisłości. Obszarem działania STOEN-u jest tylko obszar administracyjny Warszawy.

Na terenie Marek energię elektryczną dostarcza Zakład Energetyczny Warszawa Teren, Rejon Energetyczny Wołomin

 

Pozdrawiam

Andrzej

pracownik STOEN-u :wink:

 

Masz rację, mój błąd :D

 

 

A ja życzę powodzenia w kontaktach z rejonem energetycznym Wołomin

 

O tak , to jest niezbędne i jeszcze dużo, dużo cierpliwości oraz mocne nerwy :)

 

K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

no tak.. ale z tego co wiem, to wystepuje o warunki przylacza - i na docelowe przylacze moge czekac nawet 2 lata - co nie jest jeszcze tragedia - natomiast prad budowlany podlaczaja do 30 dni?

 

w praktyce tez tak to dziala???

 

przy okazji, czy ktos z Was sie spotkal z wyrysem z planu zagospodarowania - gdzie przez dzialke przechodzi linia - u mnie jest linia lasu oddzialajaca czesc budowlana od lasu - no i na wyrysie w sklali ta linia (kreska czarnym plamastrem_ ma w skali ok 4-5 metrów!!! to bardzo duzo i wazne metry - nie wiecie, czy liczy sie od zewnetrznej czesci kreski, czy wewnętrznej? ;-)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak.. ale z tego co wiem, to wystepuje o warunki przylacza - i na docelowe przylacze moge czekac nawet 2 lata - co nie jest jeszcze tragedia - natomiast prad budowlany podlaczaja do 30 dni?

 

w praktyce tez tak to dziala???

 

przy okazji, czy ktos z Was sie spotkal z wyrysem z planu zagospodarowania - gdzie przez dzialke przechodzi linia - u mnie jest linia lasu oddzialajaca czesc budowlana od lasu - no i na wyrysie w sklali ta linia (kreska czarnym plamastrem_ ma w skali ok 4-5 metrów!!! to bardzo duzo i wazne metry - nie wiecie, czy liczy sie od zewnetrznej czesci kreski, czy wewnętrznej? ;-)))

 

Na prowizorkę dają też dwa lata ale oczywiście można to zrobić szybciej, u mnie chyba 7 dni (na wszystko). Docelowe przyłącze dwa lata i tu zwykle dotrzymują słowa. Problem od kiedy liczą się te dwa lata. Ja chyba dałem się wpuścić w maliny w biurze obsługi, w którym uzyskałem informację, że wystąpienie o warunki dla przyłącza docelowego można złożyć dopiero jak będzie stał budynek w stanie surowym zamkniętym. Wynikiem mojego niedoświadczenia a może wręcz głupoty było mieszkanie na prowizorce budowlanej przez ponad rok. Dodam jeszcze, że w nieodebranym budynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na prowizorkę dają też dwa lata ale oczywiście można to zrobić szybciej, u mnie chyba 7 dni (na wszystko). Docelowe przyłącze dwa lata i tu zwykle dotrzymują słowa. Problem od kiedy liczą się te dwa lata. Ja chyba dałem się wpuścić w maliny w biurze obsługi, w którym uzyskałem informację, że wystąpienie o warunki dla przyłącza docelowego można złożyć dopiero jak będzie stał budynek w stanie surowym zamkniętym. Wynikiem mojego niedoświadczenia a może wręcz głupoty było mieszkanie na prowizorce budowlanej przez ponad rok. Dodam jeszcze, że w nieodebranym budynku.

 

To w Wołominie tak mają - mnie też tak zrobili, tylko ja na prowizorkę czekałem 0,5 roku i płaciłem za dokumentację kupę kasy. Ponadto też mi powiedzieli, że o docelowe składa się wniosek po postawieniu domu :evil:

Teraz czekam na docelowe 2 lata (o ile się nie spóźnią, a to robią podobno nagminnie)

 

Nie dajcie się robić w balona tej najgorszej ze znanych mi dużych firm :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wspomniałem pracuję w STOENie i trochę znam ten temat 8)

Moja rada: warto przejrzeć Prawo Energetyczne oraz kilka rozporządzeń z nim związanych. Tą są główne dokumenty, które każdy zakład energetyczny musi respektować.

Jeżeli tego nie robi, pozostaje nam złożenie skargi do URE lub UOKiK.

Te urzędy potrafią właściwie rozmawiać z ZE i jeżeli rację ma klient, szybciutko postawią taki zakład na baczność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy okazji, czy ktos z Was sie spotkal z wyrysem z planu zagospodarowania - gdzie przez dzialke przechodzi linia - u mnie jest linia lasu oddzialajaca czesc budowlana od lasu - no i na wyrysie w sklali ta linia (kreska czarnym plamastrem_ ma w skali ok 4-5 metrów!!! to bardzo duzo i wazne metry - nie wiecie, czy liczy sie od zewnetrznej czesci kreski, czy wewnętrznej? ;-)))

 

Pewnie że się spotkałem. Jest tu pewna dowolność, jak powiesz architektowi tak Ci narysuje na planie zagospodarowania działki a w wydziale budownictwa raczej się nie przyczepią wydając pozwolenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na prowizorkę dają też dwa lata ale oczywiście można to zrobić szybciej, u mnie chyba 7 dni (na wszystko). Docelowe przyłącze dwa lata i tu zwykle dotrzymują słowa. Problem od kiedy liczą się te dwa lata. Ja chyba dałem się wpuścić w maliny w biurze obsługi, w którym uzyskałem informację, że wystąpienie o warunki dla przyłącza docelowego można złożyć dopiero jak będzie stał budynek w stanie surowym zamkniętym. Wynikiem mojego niedoświadczenia a może wręcz głupoty było mieszkanie na prowizorce budowlanej przez ponad rok. Dodam jeszcze, że w nieodebranym budynku.

 

To w Wołominie tak mają - mnie też tak zrobili, tylko ja na prowizorkę czekałem 0,5 roku i płaciłem za dokumentację kupę kasy. Ponadto też mi powiedzieli, że o docelowe składa się wniosek po postawieniu domu :evil:

Teraz czekam na docelowe 2 lata (o ile się nie spóźnią, a to robią podobno nagminnie)

 

Nie dajcie się robić w balona tej najgorszej ze znanych mi dużych firm :)

 

Na prowizorkę nie czekalem długo bo robił ją pracownik rejony i dlatego nie było problemu z odległością do słupa (ok 50 m). Ja robię ja odbieram - to jego słowa.

Co do przyłącza docelowego to są następujące wyjścia:

 

Zrobienie dokumentacji we własnym zakresie - najlepiej zlecić to pracownikowi rejonu (cena ok. 2500 zł) - BYŁEM JUŻ PRAWIE GOTOWY NA TO ALE ZREZYGNOWAŁEM

Zamęczenie ich pismami o przyspieszenie - tak zrobiłem - zyskałem 5 miesięcy,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, dzieki za all posty. Zastanawiam sie jeszcze, jak szybko skladac o te przylacza - gaz, woda i prad - rpzpoczac budowe planuje jesienią a zakonczenie jesienia 2008.

 

Czy skladac juz wnioski wszedzei o przylacza od drogi do dzialki (70m) - a potem, po roku od dzialki do domu (np. gaz) - czy czekac z wybudowaiem donajmniej surowego - i wtedy np. gaz zrobic za jednym zamachem - tj. od drogo do dzialki i od razu rozprowadzenie po domu??

 

Jak to robiliscie (w jakiej kolejnosci)?

Prad chyba rzeczywiscie warto jaknajszybciej zglaszac - jak tyle sie czeka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do samej działki bez domu gazownia ci nie zrobi przyłącza (chyba że ich trochę zmylisz we wniosku :wink: ) Gazownia wymaga zadeklarowania terminu rozpoczęcia poboru gazu (max 1,5 roku od wniosku). Masz to wpisane w umowie - jesli przekroczysz to masz dwie drogi: aneks lub kara za niedotrzymanie umowy (max równowartość opłaty przyłączeniowej)

Poza tym nie wiem czy dla Ciebie samego 70mb przyłącza będzie opłacalną inwestycją dla Gazowni. Mogą Ci zaproponować pokrycie kosztów przez Ciebie w 100% :(

 

Wniosek zawsze możesz złożyć a umowę podpisać potem

 

K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, dzieki za all posty. Zastanawiam sie jeszcze, jak szybko skladac o te przylacza - gaz, woda i prad - rpzpoczac budowe planuje jesienią a zakonczenie jesienia 2008.

 

Czy skladac juz wnioski wszedzei o przylacza od drogi do dzialki (70m) - a potem, po roku od dzialki do domu (np. gaz) - czy czekac z wybudowaiem donajmniej surowego - i wtedy np. gaz zrobic za jednym zamachem - tj. od drogo do dzialki i od razu rozprowadzenie po domu??

 

Jak to robiliscie (w jakiej kolejnosci)?

Prad chyba rzeczywiscie warto jaknajszybciej zglaszac - jak tyle sie czeka!

 

Tobie tak jak mnie kiedyś wydaje się, że 70 m odległości do gazu to żaden problem, Niestety tak nie jest. Dla jednego użytkownika gazowni może się nie będzie opłacać eksploatacja gazociągu, wykonanego na koszt tego użytkownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za info - natomiast powiem otwarcie - nie licze ze coś dostane za darmo od wodociagów czy gazowni - licze sie z kosztami ciagniecia tych 70 metrow - bede dzielil koszty na 2 domu - natomiast chodzi mi o to, bo to sprawnie przebieglo - tj. zeby nie zostac zblokowanym z gazem czy pradem i zeby nie trwalo to 3 lata - pewin etaki gaz to z 10 kPLN wyjdzie, woda podobnie - prą moze mniej....

 

Chyba, ze bede mozno argumentowac, ze chodzi o trzech uzytkowników - 2 na mojej dzialce - a jeden po drodze....

 

Przy okazji, moze ktos wie - bo bede stawial blizniaka na dzialce - czy wszystkie przylacza robic od razu razy dwa? czy dociagnac - a pozniej podzielic na 2 domy (na tej samej dzialce)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

echh... nie załamujcie mnie, że tak strasznie z tym zakładem energetycznym w Wołominie :( Wniosek składałem w połowie stycznia, więc warunki otrzymać powinienem już "na dniach" a już się boję ;) Przy składaniu wniosku pani poinformowała mnie, abym złożył odrazu o przyłącze budowlane, jak i docelowe. Co jeszcze... do połowy stycznia wpłynęło prawie 200 wnisków, a z wnioskami z poprzedniego roku uporać się mieli ponoć do końca stycznia. Przed rozpatrywaniem wniosków tegorocznych miał się zmienić "system" :o Nie wiem co się pod tą operacją kryje, ale należy sądzić, że pójdzie ku lepszemu.:D

 

bajdełej... witamy "nowych" :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moreti

O wodzie pisałem parę postów wyżej - czekam na "opcję darmową" za max. trzy lata cała "wioska" ma być objęta siecią wodociągową (na koszt gminy).

O gaz natomiast nie występowałem. Buduję pierwszy na mojej ulicy, w przeciągu roku czy dwóch zbierze się nas kilku to w grupie razem ruszymy. Początkowo do ogrzewania posłużą źródła alternatywne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, z tego co wiem, to marki sa rejestrowane w Ksiegach Wiecystych Wołomin - nie wiecie iel w praktyce czeka się tam na założenie nowej KW (zakup działki z wydzieleniem do nowej KW, wpisanie własności i oczywiscie hipoteki....

 

Działkę kupiłem w 2003 r. Na założenie księki czekałem rok ale mnie się nie spieszyło. Teraz może być szybciej (informatyzacja) ponadto chyba na indywidualną prośbę można ten proces przyspieszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich,

nie sposob sie nie przylaczyc. Kupilam dzialke w Markach w marcu ubieglego roku - lokalizacja miedzy ulica Zagloby a Skrzutuskiego. Budowe rozpoczynam za 2 tygodnie.

Niestety mam poobne przygody z energetyka. Prosbe o warunki przylaczeniowe na budowlanke zlozylam w czerwcu 2006 a szanowna energetyka podlaczy mi prad w marcu 2008!!!! :o

Pozostaje mi wiec tylko i wylacznie agregat pradotworczy :(

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...