Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

MARKI i okolice ;)


RRobert

Recommended Posts

Napiszcie - jeśli możecie :) - jakie macie koszty ogrzewania gazem w sezonie grzewczym?

 

5_monika napisz coś bliżej o podłogówce. Robiliśmy kalkulację w jednej z firm sprzedającej piece i przyznam ze była wysoka. Kto ci ją robił lub robi?

 

Jak już pisałem używam propanu bo na razie nie mam gazu ziemnego.

W ciągu ostatnich dwóch lat średniorocznie zużyłem po 800 m3 propanu. Teraz miesięcznie na ciepłą wodę zużywam 25-27 m3, co oznacz, że na ogrzewanie zużywam w zezonie ok. 500 m3, co daje koszt ok. 4000 zł. Przy gazie ziemnym byłoby to poniżej 2000 zł. i w tym wypadku grzanie kominkiem jest praktycznie nieopłacalne; koszt drewna, kotłownia w salonie, itp.

 

Dom 145 m pow użytkowej i do tej pory zawsze ktoś przebywał w domu (małe dziecko). Temp. pomieszczeń w zimie ok 21-22 st. w zależności od pomieszczenia. Dół podłogówka (za wyjątkiem tzw. gabinetu), łazienki podłogówka + grzejnikii, góra grzejniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Teraz miesięcznie na ciepłą wodę zużywam 25-27 m3, co oznacz, że na ogrzewanie zużywam w zezonie ok. 500 m3, co daje koszt ok. 4000 zł.

Marek, czy pomożesz podzielić się informacjami:

- z jakiej firmy najlepiej zamawiać gaz w butlach?

- jaki jest szacunkowy koszt jednej butli i jej transportu?

- ile jednocześnie masz podłączonych butli?

- jak często musisz wymieniać butle?

 

Dopóki nie podłączą mnie do sieci będę musiał przez kilka miesięcy dogrzewać się kominkiem (DGP), a wodę użytkową podgrzeję gazem z butli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilnie, ale to bardzo PILNIE poszukuję sprawdzonej ekipy (...)

Krzyknij też w grupie białołęckiej, legionowo/chotomów, nieporęt, wołomin itd itp... Będziesz miał większą skuteczność...

Swoją drogą - nieciekawą sytuację masz :roll: Współczucie.

Staram sobie jakoś radzić i w każdej sytuacji widzieć pozytywne strony 8)

Nie ten to przyjdzie kto inny. Może nie nadawał się i wystraszył sie odpowiedzialnej pracy :wink:

Co innego, że takie zachowanie "speców" to gówniarstwo i nieprofesjonalizm.

 

Wczoraj odbyłem bardzo poważną i bardzo obiecującą rozmowę z potencjalnym wykonawcą. Może coś z tego będzie...

 

P.S. Robert, a Ty nie polecasz swojej ekipy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz miesięcznie na ciepłą wodę zużywam 25-27 m3, co oznacz, że na ogrzewanie zużywam w zezonie ok. 500 m3, co daje koszt ok. 4000 zł.

Marek, czy pomożesz podzielić się informacjami:

- z jakiej firmy najlepiej zamawiać gaz w butlach?

- jaki jest szacunkowy koszt jednej butli i jej transportu?

- ile jednocześnie masz podłączonych butli?

- jak często musisz wymieniać butle?

 

Dopóki nie podłączą mnie do sieci będę musiał przez kilka miesięcy dogrzewać się kominkiem (DGP), a wodę użytkową podgrzeję gazem z butli.

 

Nie pomogę ponieważ ja mam "butlę" o pojemności 2600 l zakopaną w ziemi od Gaspolu. Tankuję dwa razy w roku. Płacę miesięcznie za zużyty gaz, Gaspol sam pilnuje kiedy trzeba dołożyć gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. Robert, a Ty nie polecasz swojej ekipy?

AAaaaa.... polecam. A jakże ;) Jak na razie nie przyznaję się, że od kilku ładnych lat w wolnych chwilach "tego typu sprawami" zajmuję się sam ;)

Bardzo dobre :p :lol: :p

Gratuluję cierpliwości i wytrwałości.

 

To co, jak skończysz u siebie to zaczniesz u mnie ? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostało mi trochę desek szalunkowych. Chętnie się ich pozbędę.

Cena odstępnego 100 zł.

Odbiór w gestii odbierającego.

Miejsce odbioru: Marki

 

Więcej informacji

608 664 045

 

P.S.

Robert, na początku przyszłego roku to ja juz będę mieszkał. Jeszce nie wiem w jakich warunkach, ale mieszkać będę. Jakbym do tego czasu nikigo innego nie znalazł jeszcze Ci sie przypomnę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mogę polecić ekipę do k/g, glazury, terakoty etc. :-)

 

ale dopiero jak u mnie skończą, mają zacząć jeszcze w tym tygodniu ;-)))

 

mam za to problem ze stolarzem - polećcie kogoś, kto mi zrobi trepy na schody betonowe, jakąś poręcz może i trochę listew...

 

A w ogóle to witam sąsiadów po przerwie :-)

 

powoli zbliżamy się do zamieszkania, mąż już więcej czasu w nowym niż w aktualnym domu spędza... niby coś tam robi :wink: ale raczej napawa się świętym spokojem bez upierdliwej małożonki :-)

 

Mam trochę resztek po budowie - nadproży kilka, kołki do styropianu, wełnę isover do poddasza. Ktoś chętny? mogę podwieźć, tanio się pozbędę, jakby co to piszcie na priv, podam szczegóły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

poszukuję namiarów na dobrego dekarza do położenia dachówki ceramicznej. Facet, który robił mi wycenę zaśpiewał 65 zł za m2 z wykończeniem.

wydaje mi się to drogo, zwłaszcza jeżeli muszę to pomnożyć przez ponad 400 m2.

Co sądzicie, może lepiej w tej sytuacji blachodachówka??

Dom parterowy z wiązarami. Okolice Radzymina, termin październik-listopad.

Podzielcie się doświadczeniem, podeślijcie jakieś namiary.

Dom w lesie, miałam nadzieję że ceramika nie będzie tach zarastać jak blacha, ale teraz sama nie wiem co zrobić.

pozdrawiam

Jola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej ja mogę Ci polecić z czystym sumieniem swojego dekarza:

Darek Skwiot 604 355 789

U mnie za położenie dachówki (dach 250m2), obróbki blacharskie, orynnowanie, zamontowanie 5 okien + wyłazu dachowego zażyczył sobie 10 tyś. + koszty dojazdu z Ciechanowa do Radzymina (200zł). Szczerze mówiąc nie żałuję wydanej kasy, bo wszystkie nierówności na dachu zniknęły.

 

Co do pytania blachodachówka, czy dachówka ceramiczna to pamiętaj, że różnicy w cenie kładzenia nie ma praktycznie żadnej. Jedyna różnica powstaje na zakupie materiału, chociaż czym bardziej skomplikowany dach tym różnica pomiędzy blachą a dachówką ceramiczną się zaciera. Mi przy dachu kopertowym + 3 jaskółki różnica w materiale wyszła zaledwie 3 tyś.

I jeszcze techniczna uwaga. Jak zdecydujesz się na dachówkę to z racji takiej, że domek masz w lesie bierz dachówkę angobowaną. Jak zachowuje się blacha w takich warunkach niestety nie wiem

 

Mam nadzieję, że choć trochę pomogłem.

 

Cześć,

poszukuję namiarów na dobrego dekarza do położenia dachówki ceramicznej. Facet, który robił mi wycenę zaśpiewał 65 zł za m2 z wykończeniem.

wydaje mi się to drogo, zwłaszcza jeżeli muszę to pomnożyć przez ponad 400 m2.

Co sądzicie, może lepiej w tej sytuacji blachodachówka??

Dom parterowy z wiązarami. Okolice Radzymina, termin październik-listopad.

Podzielcie się doświadczeniem, podeślijcie jakieś namiary.

Dom w lesie, miałam nadzieję że ceramika nie będzie tach zarastać jak blacha, ale teraz sama nie wiem co zrobić.

pozdrawiam

Jola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...