Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

MARKI i okolice ;)


RRobert

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

czy ktos może polecić glazurnika? na "już"? :lol:

 

do glazury mogę polecić dwóch Panów Pawła i Marcina (numer do Pana Pawła 507 580 198 ). Tylko nie wiem jak u nich z terminami. Wiem tylko tyle, że od 7 września będą zarobieni bo będą robić u mnie ;)

 

jakby co to działają oni również w karton-gipsie ;)

 

:o hmm nie wiem czy ten "glazurnik" o którym wspominam to nie ten z ekipy szwagra

Szwagier Marcin a on chyba też Paweł - czyżby świat taki mały :)

 

:lol:

 

Obaj Panowie są z mazur ... jeśli Twój szwagier też jest z mazur to bardzo wysokie prawdopodobieństwo, że to oni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostałam dziś zastrzelona przez znajomego informacją, że w Markach zmieniono przepisy odnośnie zagospodarowania przestrzennego. Jest to dla mnie istotne, bo chcemy wydzielić z naszej działki, która ma 1300 m drugą działkę budowlaną (650 m2).

To niesprawdzona informacja, ale teraz ponoć ma obowiązywać normatyw 1000 m2 na dom (według mojego opisu z planu zagosp. obecnie jest na naszym terenie wymagane 600m2).

Myślicie, że takie zmiany są możliwe? Ktoś coś słyszał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas na przykład jest zakaz podziału istniejących działek na mniejsze niz 3000 metrów. a na istniejących dzialkach (1700 i wieksze przeważają) można odlesić max 300m2, a na działkach większych niż 2000m2 nie więcej niż 400m2. na tym musi sie zmieścić dom, dojazd, szmbo itp, ale my mamy dzialkę leśno-budowlaną na terenach oznaczonych w planie zagospodarowanie ME - mieszkaniowe ekstensywne budownictwo. i to się od kilku lat nie zmieniło. o tych zmianach co piszesz to nie słyszalam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepisy odnośnie zagospodarowania terenu zależą od danego miejsca, obrębu czy nawet ulicy. Tak więc w Markach na ulicy x może to być 1000m2 a na ulicy y 600m2. Ja osobiście wątpię, aby zmieniali z mniejszej na większą powierzchnię. To w interesie mieć więcej mieszkańców, więcej kasy im wpływa ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłam do urzędu, jednak zmieniają. Potrwa to jeszcze z rok, ale jednak normatywy maja się zmienić. Głównie chodzi o budownictwo wielorodzinne, ale do końca nie wiadomo. Ci co kupili w ramach inwestycji działki mniejsze, chyba powinni śledzić sprawę na bieżąco i w razie czego protestować (jeśli będzie to miało w ogóle sens)…
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety jakoś tak się jeszcze nie ogarnęłam z tym kontenerem :roll: A na palenie śmieci i sąsiadów to trzeba uważać, w sumie to pół biedy, że tylko przyleciała z awanturką a nie poleciała zaraz z donosem :roll: Trzeba się rozejrzeć za tym kontenerem, ale rety już mam dosyć powoli za wszystkim trzeba się rozejrzeć, ja już chce mieszkać :-?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam pytanko, co dalej robiliście jak był zrobiony dach? U mnie niedługo kończą robić dach i zbytnio nie wiem za co się wziąść.

 

1. instalacje el + alarmowa

2. instalacje wod-kan

3. Tynki, bez Glifów

4. instalacje ogrzew podlogowe + styropian

5. wylewki

6. OKNA (drewniane) + drzwi wewn + brama garazowa + odpalenie alarmu

7. GLIFY; docieplenie pietra

8 i dalsze mile rzeczy, typu elewacje i wykonczeniowka inside

 

Pomiedzy punktem 1 a 6 spanie na inwestycji i ochrona ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...