Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

MARKI i okolice ;)


RRobert

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam, z jakich providerów internetu korzystacie? TPSA powiedziala, ze nie oplaca jej sie ciagnac 100 metrow kabla do 2 domów... zaznacze, ze internet po karcie plusa czy ery nam nie wystarczy ;-)))))

 

Play - abonament 45zł 5Gb limitu przy pierwszym modemie a przy drugim 10 GB limitu za tą samą cenę śmiga aż miło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś z Was jest już po etapie wyboru parapetów?

 

Jeśli tak, to będę wdzięczny za podzielenie się namiarami na miejsca, gdzie mógłbym zamówić parapety :)

 

No i tak na marginesie czy możecie mi powiedzieć, który parapet jest lepszy: z aglomarmuru czy konglomeratu? Czy to jedno i to samo (z tego co widziałem to różnią się tylko wielkością kawałków marmurów jakie następnie łączone są żywicą)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja pilnie poszukuję ekipy do podbitki dachowej. Panowie od elewacji nie wykazali się podczas tynków i podziękowałam za "końcówkę".

 

 

Czy ktos zna aktualną cenę za montaż podbitki?? Panowie za materiał + montaż wycenili mi 100pln za metr!?

 

 

Ekipa, która kładła podbitke u sąsiada (wyszło pieknie) - 30 pln mb + materiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja pilnie poszukuję ekipy do podbitki dachowej. Panowie od elewacji nie wykazali się podczas tynków i podziękowałam za "końcówkę".

 

 

Czy ktos zna aktualną cenę za montaż podbitki?? Panowie za materiał + montaż wycenili mi 100pln za metr!?

 

 

35 zł netto za mb i 45 zł netto za m2

 

Jeżeli Ci wycenili 100zł za m2 to wcale nie jest wysoka cena nawet za podbitkę PCV. Generalnie wykonawcy wszędzie tam gdzie okap jest węższy niż 1 m liczą za metr bieżący. Cena będzie się też mocno wahać zależnie od wybranego materiału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy mozecie sie pochwalic jakie macie ogrzewanie i jakie byly koszty inwestycyjne i eksploatacyjne/pow m2.

Z gory dzieki i pozdrawiam

 

Ja mam gazowe Propan na wiosnę ma być gaz ziemny.

 

Szacunkowe koszty ogrzewania od najdroższego:

 

Propan, prąd

olej opałowy

gaz ziemny

paliwo stałe w rodzaju palety

węgiel

 

pewnie gdzieś pomiędzy gazem ziemnym a paliwem stałym będzie pompa ciepła.

 

Koszty inwestycji największe przy pompie ciepła, najmniejsze przy prądzie.

 

Według mojej, pewnie subiektywnej opinii, jeśli jest dostępny gaz ziemny to jest to w miarę dobre rozwiązanie. Średnie koszty budowy instalacji, średni koszt eksploatacji, nie uciążliwy w użytkowaniu (bezobsługowy).

 

Ja zużywan rocznie ok. 800 m3 propanu, czyli gazu ziemnego zużywałbym ok. 2400 m3. Dom 145 m2 pow. użytkowej +28m2 ogrzewany garaż (tak w niewielkim stopniu), 4 osoby. W zimie temp. pomieszczeń od 21 (pokój nad garażem) do 23 st. C. dzień i noc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam gazowe Propan na wiosnę ma być gaz ziemny.

 

Szacunkowe koszty ogrzewania od najdroższego:

 

Propan, prąd

olej opałowy

gaz ziemny

paliwo stałe w rodzaju palety

węgiel

 

pewnie gdzieś pomiędzy gazem ziemnym a paliwem stałym będzie pompa ciepła.

 

Koszty inwestycji największe przy pompie ciepła, najmniejsze przy prądzie.

 

Według mojej, pewnie subiektywnej opinii, jeśli jest dostępny gaz ziemny to jest to w miarę dobre rozwiązanie. Średnie koszty budowy instalacji, średni koszt eksploatacji, nie uciążliwy w użytkowaniu (bezobsługowy).

 

Ja zużywan rocznie ok. 800 m3 propanu, czyli gazu ziemnego zużywałbym ok. 2400 m3. Dom 145 m2 pow. użytkowej +28m2 ogrzewany garaż (tak w niewielkim stopniu), 4 osoby. W zimie temp. pomieszczeń od 21 (pokój nad garażem) do 23 st. C. dzień i noc.

Bardzo cenne informacje :D

Czy możesz powiedzieć z którą firmą masz podpisaną umowę na dostawę gazu płynnego. Na jaki czas musiałeś "takową" umowę podpisać? Czy nie będziesz ponosił konsekwencji (finansowych) jak zrezygnujesz z umowy i "podczepisz" się pod gaz ziemny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam gazowe Propan na wiosnę ma być gaz ziemny.

 

Szacunkowe koszty ogrzewania od najdroższego:

 

Propan, prąd

olej opałowy

gaz ziemny

paliwo stałe w rodzaju palety

węgiel

 

pewnie gdzieś pomiędzy gazem ziemnym a paliwem stałym będzie pompa ciepła.

 

Koszty inwestycji największe przy pompie ciepła, najmniejsze przy prądzie.

 

Według mojej, pewnie subiektywnej opinii, jeśli jest dostępny gaz ziemny to jest to w miarę dobre rozwiązanie. Średnie koszty budowy instalacji, średni koszt eksploatacji, nie uciążliwy w użytkowaniu (bezobsługowy).

 

Ja zużywan rocznie ok. 800 m3 propanu, czyli gazu ziemnego zużywałbym ok. 2400 m3. Dom 145 m2 pow. użytkowej +28m2 ogrzewany garaż (tak w niewielkim stopniu), 4 osoby. W zimie temp. pomieszczeń od 21 (pokój nad garażem) do 23 st. C. dzień i noc.

Bardzo cenne informacje :D

Czy możesz powiedzieć z którą firmą masz podpisaną umowę na dostawę gazu płynnego. Na jaki czas musiałeś "takową" umowę podpisać? Czy nie będziesz ponosił konsekwencji (finansowych) jak zrezygnujesz z umowy i "podczepisz" się pod gaz ziemny?

 

Mam umowę z Gaspolem. Płacę za faktycznie zużyty gaz w miesiącu (radiowy odczyt licznika). Tankowanie dwa razy w roku. Zbiornik podziemny. Koszty instalacji niewielkie ale za to umowa na zużycie 3500 m3 gazu. Wcześniejsze przejście na gaz ziemny to zwrot kosztów proporcjonalnie do zużytego gazu z kwoty 4000 zł. Obecny koszt 1m3 propanu to blisko 10 zł brutto. Cena obowiązuje do lipca 2009r. Dodatkowo po roku użytkowania miesięczna opłata za użytkowanie zbiornika ok. 50 zł brutto. Przejście na gaz ziemny zmniejszy koszty ogrzewania dwukrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam umowę z Gaspolem. Płacę za faktycznie zużyty gaz w miesiącu (radiowy odczyt licznika). Tankowanie dwa razy w roku. Zbiornik podziemny. Koszty instalacji niewielkie ale za to umowa na zużycie 3500 m3 gazu. Wcześniejsze przejście na gaz ziemny to zwrot kosztów proporcjonalnie do zużytego gazu z kwoty 4000 zł. Obecny koszt 1m3 propanu to blisko 10 zł brutto. Cena obowiązuje do lipca 2009r. Dodatkowo po roku użytkowania miesięczna opłata za użytkowanie zbiornika ok. 50 zł brutto.

Dzięki za bardzo dokładne dane.

 

Przejście na gaz ziemny zmniejszy koszty ogrzewania dwukrotnie.

Zgadzam się, ale niestety nie mamy gazu ziemnego, wkrótce ma być :roll: Mam nadzieję, że będzie szybko :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...