Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

MARKI i okolice ;)


RRobert

Recommended Posts

 

Szacunkowe koszty ogrzewania od najdroższego:

 

Propan, prąd

olej opałowy

gaz ziemny

paliwo stałe w rodzaju palety

węgiel

 

pewnie gdzieś pomiędzy gazem ziemnym a paliwem stałym będzie pompa ciepła.

 

Koszty inwestycji największe przy pompie ciepła, najmniejsze przy prądzie.

 

...

 

Ja zużywan rocznie ok. 800 m3 propanu, czyli gazu ziemnego zużywałbym ok. 2400 m3. Dom 145 m2 pow. użytkowej +28m2 ogrzewany garaż (tak w niewielkim stopniu), 4 osoby. W zimie temp. pomieszczeń od 21 (pokój nad garażem) do 23 st. C. dzień i noc.

 

Z pompą ciepła nie takie proste (wiem bo mam) - w zalezności od rozwiązania sprawność może się wahać od 200 do ponad 500%, a dodatkowo niektórzy użytkownicy potrafią nawet 90% zużytej energii zrobić w 2 taryfie.

 

Przy obecnych cenach na Mazowszu można przyjąć że PC wychodzi przeciętnie o połowę taniej niż gaz ziemny.

 

Twoje roczne zużycie gazu to tylko ogrzewanie czy razem z cwu i/lub kuchnią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja mam gazowe Propan na wiosnę ma być gaz ziemny.

 

Szacunkowe koszty ogrzewania od najdroższego:

 

Propan, prąd

olej opałowy

gaz ziemny

paliwo stałe w rodzaju palety

węgiel

 

pewnie gdzieś pomiędzy gazem ziemnym a paliwem stałym będzie pompa ciepła.

 

Koszty inwestycji największe przy pompie ciepła, najmniejsze przy prądzie.

 

Według mojej, pewnie subiektywnej opinii, jeśli jest dostępny gaz ziemny to jest to w miarę dobre rozwiązanie. Średnie koszty budowy instalacji, średni koszt eksploatacji, nie uciążliwy w użytkowaniu (bezobsługowy).

 

Ja zużywan rocznie ok. 800 m3 propanu, czyli gazu ziemnego zużywałbym ok. 2400 m3. Dom 145 m2 pow. użytkowej +28m2 ogrzewany garaż (tak w niewielkim stopniu), 4 osoby. W zimie temp. pomieszczeń od 21 (pokój nad garażem) do 23 st. C. dzień i noc.

Bardzo cenne informacje :D

Czy możesz powiedzieć z którą firmą masz podpisaną umowę na dostawę gazu płynnego. Na jaki czas musiałeś "takową" umowę podpisać? Czy nie będziesz ponosił konsekwencji (finansowych) jak zrezygnujesz z umowy i "podczepisz" się pod gaz ziemny?

 

Mam umowę z Gaspolem. Płacę za faktycznie zużyty gaz w miesiącu (radiowy odczyt licznika). Tankowanie dwa razy w roku. Zbiornik podziemny. Koszty instalacji niewielkie ale za to umowa na zużycie 3500 m3 gazu. Wcześniejsze przejście na gaz ziemny to zwrot kosztów proporcjonalnie do zużytego gazu z kwoty 4000 zł. Obecny koszt 1m3 propanu to blisko 10 zł brutto. Cena obowiązuje do lipca 2009r. Dodatkowo po roku użytkowania miesięczna opłata za użytkowanie zbiornika ok. 50 zł brutto. Przejście na gaz ziemny zmniejszy koszty ogrzewania dwukrotnie.

Marek30022 pozwoliłam sobie wkleić te cenne informacje do innego wątku, mam nadzieję, że się nie obrazisz. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam do sprzedania:

 

Warszawa Międzylesie przy Centrum Zdrowia Dziecka:

 

1) Barak mieszkalny (wolny od nowego roku 2009) 1700zł

http://www.empikfoto.pl/albumy24/115019/390816/previews/14553669_barak.jpg

2) Prowizorka budowlana 400zł

http://www.empikfoto.pl/albumy24/115019/390816/previews/10749708_1.jpg

3) Porotherm 25 PW -10 palet po 3zł/szt

4) Stemple sosnowe (używane 1 raz wyłącznie na naszej budowie) 250szt (dł.2,70-3,00m) po 3zł/szt.

5) Koza metalowa w stanie b. dobrym (z rurami gotowa do podłączenia) 100zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Szacunkowe koszty ogrzewania od najdroższego:

 

Propan, prąd

olej opałowy

gaz ziemny

paliwo stałe w rodzaju palety

węgiel

 

pewnie gdzieś pomiędzy gazem ziemnym a paliwem stałym będzie pompa ciepła.

 

Koszty inwestycji największe przy pompie ciepła, najmniejsze przy prądzie.

 

...

 

Ja zużywan rocznie ok. 800 m3 propanu, czyli gazu ziemnego zużywałbym ok. 2400 m3. Dom 145 m2 pow. użytkowej +28m2 ogrzewany garaż (tak w niewielkim stopniu), 4 osoby. W zimie temp. pomieszczeń od 21 (pokój nad garażem) do 23 st. C. dzień i noc.

 

Z pompą ciepła nie takie proste (wiem bo mam) - w zalezności od rozwiązania sprawność może się wahać od 200 do ponad 500%, a dodatkowo niektórzy użytkownicy potrafią nawet 90% zużytej energii zrobić w 2 taryfie.

 

Przy obecnych cenach na Mazowszu można przyjąć że PC wychodzi przeciętnie o połowę taniej niż gaz ziemny.

 

Twoje roczne zużycie gazu to tylko ogrzewanie czy razem z cwu i/lub kuchnią?

 

 

Z CWU (mięsięczne zużycie ok. 25-27 m3, zasobnik 120 l, cyrkulacja), kuchnia elektryczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam szanownych przyszlych sasiadow :)

 

walcze sobie z ZEW-T Wolomin i pomysllalem ze moze Wy Kochani pomozecie mi...

zaledwie po 2 miesiacach dostalem warunki techniczne przylacza w ktorych stoi ze:

1. na prad budowlany jak i docelowy mam czekac 1,5 roku, (zamierzam rozpoczac budowe na wiosne... a wprowadzic sie za 1,5 roku :)

2. przylacze ma byc zrobione droga napowietrzna (jak sie domyslacie nie jestem fanem tego rozwiazania)

3. dzialka jest w 4-tej lini zabudowy (dojazd prywatna droga wspolna). Sasiedzi maja prad a ZEW-T chce ciagnac linie od transformatora czyli zamiast max 30 m bedzie 160 m (ciagnieta na koszt ZEW-T)

 

moja prosba o porade:

1. czy mozna walczyc o szybszy termin przylacza budowlanego? jesli nie to chyba nie ma sensu placic im 2000 zl skoro nie wykorzystam go w czasie budowy (prad bedzie porzyczony od sasiada)

2. czy moge jakos negocjowac rodzaj przylacza (kablowe czy napowietrzne) nawet jesli bedzie sie to wiazalo z pewnym wzrostem kosztow przylaczenia

3. czy jest sens walczyc o "podpiecie sie" lini z ktorej korzystaja sasiedzi? musialbym uzyskac wpierw ich zgode (i tak pewnei bede musial, bo kwestia sluzebnosci), ale oni maja przylacze kablowe....

 

Z gory welkie dzieki za pomoc i rade!!! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam szanownych przyszlych sasiadow :)

 

walcze sobie z ZEW-T Wolomin i pomysllalem ze moze Wy Kochani pomozecie mi...

zaledwie po 2 miesiacach dostalem warunki techniczne przylacza w ktorych stoi ze:

1. na prad budowlany jak i docelowy mam czekac 1,5 roku, (zamierzam rozpoczac budowe na wiosne... a wprowadzic sie za 1,5 roku :)

2. przylacze ma byc zrobione droga napowietrzna (jak sie domyslacie nie jestem fanem tego rozwiazania)

3. dzialka jest w 4-tej lini zabudowy (dojazd prywatna droga wspolna). Sasiedzi maja prad a ZEW-T chce ciagnac linie od transformatora czyli zamiast max 30 m bedzie 160 m (ciagnieta na koszt ZEW-T)

 

moja prosba o porade:

1. czy mozna walczyc o szybszy termin przylacza budowlanego? jesli nie to chyba nie ma sensu placic im 2000 zl skoro nie wykorzystam go w czasie budowy (prad bedzie porzyczony od sasiada)

2. czy moge jakos negocjowac rodzaj przylacza (kablowe czy napowietrzne) nawet jesli bedzie sie to wiazalo z pewnym wzrostem kosztow przylaczenia

3. czy jest sens walczyc o "podpiecie sie" lini z ktorej korzystaja sasiedzi? musialbym uzyskac wpierw ich zgode (i tak pewnei bede musial, bo kwestia sluzebnosci), ale oni maja przylacze kablowe....

 

Z gory welkie dzieki za pomoc i rade!!! :)

Bombel79 nie jesteś sam :wink: .....poczytaj sobie.

http://forum.muratordom.pl/walka-z-zewt-wolomin,t41952.htm

Hmm.....co by tu Ci doradzić :wink: dzwoń, dzwoń i zamęczaj telefonami, umawiaj, umawiaj i jeszcze raz umawiaj się na rozmowy z Kierownikiem, pisz odwołania. W naszym przypadku poskutkowało tylko jedno odwołanie, ale i mnóstwo rozmów telefonicznych, kilkanaście wizyt osobistych w tym kilka u Kierownika.

Życzę powodzenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzycha, dzieki, watek czytalem, przy czym wynika z niego ze cos mozna zalatwic, problem w tym ze nie ma gotowej recepty... no nic, dzwonic bede (tylko zeby jeszcze chcieli odbierac!!!) i nadal czekam na porady :)

 

PS

z ktorym "Kierownikiem" rozmawiac? mnie "spuscili" do Kierownika Dokumentacji Technicznej... hm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz piszemy o pradzie i ZEWT Wolomin, to co musieliscie robic z niestandardowych rzeczy, zeby miec podlaczony docelowy prad? Mam teraz prowizorke, wykonane zlacze kablowe. zmieniony akt notarialny ze sluzebnoscia na PGE Dystrybucja - wrrr....

 

Z tego co wiem, to:

- zaewidencjonowac na mapie przylacze ziemne - sam? ze zwyklym geodeta?

- elektryk robiacy instalacje ma wstemplowac sie w dziennik budowy

- podpisac umowe

 

Cos jeszcze?

 

dzieki

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może mi polecić swojego architekta/projektanta który projektował Wam dom lub robił adaptację projektu. Jest mi potrzebny do prostej roboty, do wykonania zamiennego projektu zagospodarowania działki w oparciu o poprzedni projekt. Chodzi mi tylko o wprowadzenie drobnej zmiany a reszta bez zmian... i tyle.

Będe wdzięczny za jakieś namiary

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam poszukuję ekipy do dokończenia budowy tj. scianki działowe, wylewnki, instalacje , tynki itd. Mam do sprzedania 2 pomieszczenia po 5m2 - budki gastronomiczne , scianki i podłoga 2xblacha i piana, stęple 2,7m / 4zł. Okolice Radzymina tj. Czarnów.

 

tel.507098887

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Moi drodzy potrzebuje informacji odnośnie jakosci wyrobów z cegielni Różewo ul Jana Pawła II 59 w Radzyminie oraz Cegielni Radzymin ul weteranów 104 - Jakie sa wasze opinie na temat pustaka maxa 288 i pustaka u220 z tych ciegielni

Bede wdzieczny za pomoc

 

Mój sąsiad brał z cegielni różewo materiał i nie narzekał. Nie mniej jednak, najlepiej to jakbyś sam sobie do nich podjechał i obejrzał jakość materiału jaki mają na placu (sprawdz czy cegła nie jest mocno popękana i czy nie odłamiesz kawałka ścianki z łatwością;)). Wszystko kwestia czasu wypalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanownych Sasiadow i Zacne Sasiadki :)

 

jak tam po swietach? :)

 

powoli zalatwiam sprawy mediow i tak sie dluzej zastanowilem nad internetem i nad tym jak sobie z tym radzicie... prawdopodobnie nie bede mial mozliwosci dostepu do TP SA i neo i bede musial zyc z radiowka, co polecacie?

 

dzialka jest w poludniowych markach a ja jestem przyzwyczajony do dosc szybkiego i nieograniczonego netu...

 

PS

sasiedzi korzystaja ze Sferii i sa zadowoleni, ale oni raczej uzywaja go wylaczenie do stron www

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam społeczność budującą grupy mareckiej,

Od jakiego czasu czytam wasze formum i edukuje się korzystając z cennych rad. W 2006 roku nabyliśmy działkę w Markach przy ulicy Sokolej, a w tym roku na wiosnę przymierzamy się do rozpoczęcia budowy - chcemy w tym roku uporać się ze stanem surowym zamkniętym.

Jesteśmy na etapie oczekiwania na pozwolenie na budowę . Teraz na tapecie jest zakład energetyczny - warunki przyłączy mamy od maja . I tutaj zaczynają sie schody - doradźcie proszę jak najszybciej uporać się z tym tematem - może możecie kogoś polecić kto zajmie się tematem od A-Z , będziemy bardzo wdzięczni za namiary. Potrzebny jest również sensowny Kierownik Budowy - tu również prośba o pomoc .

 

Pozdrawiam serdecznie wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...