Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

4 miesiące


mira it

Recommended Posts

mam pytanie , bo trudo mi uwierzyć.

dzisiaj koleżanka w pracy pytała się mojej żony czy my jesteśmy w stanie postawić jej dom do zamieszknia w 4 miesiące.

najlepsze jest to ,że ona ma firmę która wyceniła jej dom tj 150m2 powierzchni urzytkowej, prosty dwu spadowy dach, (tyle wiem)

materiały + robocizna za 200tś , ona im tyle daje i za 4 miesiące się wprowadza. dom murowany z Ytonga, dachówka ceramiczna , tynki gipsowe,posadzki, elektryka, hydraulika,zabudowa poddasza,malowanie, parkiety, kafle, lazienki dwie, itp. cena bez stolarki a tak z wszystkim , wnosimy meble i mieszkamy.

czy jest to realne, liczac sobie mi wychodzi duzo wiecej.

my budując dom , budujemy go z materiałów zakupionych przez inwestora, a w wiekszosci jest tak ze w pierwszym roku stan surowy a na drugi rok wykonczenie,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niedaleko mnie, powstał dom w 2 miesiące. W środku lata, trwało to błyskawicznie, tylko zaczeli teren przygotowywać z tu "zaraz" dekarze wchodzili. Przynajmniej jeśli chodz o wygląd zewnętrzny to cacuś, bo niewiem co w środku jest zrobione, podejrzewa że dłużej wnętrza robili. Metraż podobny tylko kredyt coś około 350tyś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę to mocno naciągnięte

 

200 tysięcy na dom (jak ma się działkę) to wcale nie tak mało ale w takiej sytuacji zakładamy własny wkład pracy + pewne ograniczenia w wykończeniówce np. panele tania instalacja c .o i elektryczna itp.

 

przy załozeniu ze się mamy do niego wprowadzić i ma byc wszystko na tip top parkiety i takie tam buzery bajery kafle itp i jeszcze ma to wszystko zrobic firma za te 200 tys to ktos kogos tu chce wydym..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

firmę która wyceniła jej dom tj 150m2 powierzchni urzytkowej, prosty dwu spadowy dach, (tyle wiem)

materiały + robocizna za 200tś , ona im tyle daje i za 4 miesiące się wprowadza

gdzie tu haczyk?

 

"ona im tyle daje i za 4 miesiące się wprowadza"

ja bym się bał tej kolejności...

 

To chyba najważniejsza zasada która obowiązuje w budowaniu: nie płacić z góry

A przynajmniej: nie płacić z góry za robociznę

 

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...