Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dziennik Kasi i Bartka - komentarze


barozi

Recommended Posts

Nie damy zarobić fachowcom

 

Bartku uważaj bo nie zawsze tak jest, jak wiesz tez wiele rzeczy robie sam np ocieplenie, reku, elektrykę itp. ale.....

 

Podam przykład ( swój)

 

okna netto ok. 12000

Vat na mat 22%

wynik 14640

 

okna netto 12000

robocizna 1000

vat 7%

wynik 13910 brutto.

 

No i co?

 

A to samo miałem ze swoim hydraulikiem.

 

No i nie martwie się o odliczenia VAT.(w tym przypadku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 265
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Barozi,

pozwole sobie powrocic jeszcze do zamierzchlych pewnie dla Ciebie czasow ... kredytu :)

powiedz czy negocjowales z nimi oplaty (m.in. prowizje) przy takiej wysokiej kwocie kredyty ... no i czy negocjacje sie udaly?

 

jesli brales w PLNie fajnie gdyys podal jeszcze oprocentowanie jakie Ci zaproponowali ...

 

dzieki i pozdr

pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymam stronę Kasi, też wybrałabym okna.

 

1. Przy ogólnych kosztach budowy to chyba nie aż taki wielki koszt.

2. Pododno mają lepsze parametry jeżeli chodzi o przenikalność ciepła/zimna, chociaż to może nie jest w przypadku garażu mocny argument.

3. Można przez nie powyglądać bez konieczności wychodzenia z garażu :D

4. Mozna fajnie "ubrać" okienko a na parapecie postawić w skrzynce ciekawą kompozycję kwiatów. Przy luksferach ta kompozycja tak fajnie może nie wyglądać.

 

jedyny minus to to, że trzeba częściej myć :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Levior,

 

Chciałem negocjować marżę. Chciałem zejść z 1,1 na 1%, ale zrezygnowałem. Musiałbym wziąć od nich kartę kredytową i na kwartał wydać z niej co najmniej 5 tyś zł :o Po pierwsze nie stać mnie na to, a po drugie nie lubię mieć nie swojej kasy w portfelu ;)

 

Pozostałych opłat nie negocjowałem bo i tak miałem taniej, gdyż zwiększałem kwotę kredytu. oprocentowanie mam na poziomie 5,29 (z marżą).

 

Dorcha,

 

Jednak już wyjaśnione ;) Stanęło na oknach. Jakoś nie Kasia przekonała, że jednak mogą wyjść taniej i ładniej będą wyglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barozi lecisz jak burza, jesteś niedoścignionym ideałem budowlanym po Jewrioszce 8)

 

Rzeczywiście piesio cudny :D

Ja akurat nie mam garażu ale jak to kobieta wolałabym okienka, chyba że byłoby to zaraz przy ogrodzeniu, wtedy musiałyby być luksfery.

Czytam wszystkie dzienniki, szczególnie Twój i Jewrioszki, nie zawsze pisze komentarze i tak sobie myślę, że na tym przykładzie będę jednak pisała swój bo jednak ktoś czyta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...