Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dziennik Kasi i Bartka - komentarze


barozi

Recommended Posts

Dostarczone drewno z Zabienca dokladnie przelicz - niestety oszukuja.Wlasciciel skladu wezwany na wizje celem policzenia dostawy z zamowieniem olal to i nie przyjechal.Zadaj dowodu dostawy z dokladnym podaniem jakie ilosci i rozmiary krokwi .Dowodow WZ nie daja ale masz prawo zadac i nie odstepuj od niego.Mnie orzneli na 80 mb drewna.W tej chwili dochodze swojego.Szkoda zdrowia.A tak na forum polecali ten sklad :evil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 265
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Zdecydowanie zadaj specyfikacji dostawy! Bez tego reklamacje sa trudne.Acha, do kazdej dechy doliczaj 50 cm tak jak mowi specyfikacja w projekcie.Na teren budowy dostarcza towar kierowca ktory sie na drewnie nie zna (przynajmniej tak twierdzi).A drewno?Jak na tak wysoka cene niestety nie solidnie zabezpieczone.Jedynie zielonej farby nie zaluja co pozwala im ponoc odroznic czy dane partie byly zabezpieczone czy nie.

Musisz do nich dzwonic 2 razy dziennie i przypominac o dostawie na dany dzien.

Mam nadzieje,ze nie bedziesz mial problemow z nimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kłopoty z więźbą to chyba leitmotiv na większości budów.

Nas dostawca po prostu pionformował w pewnym momencie, że nie zdąży , bo ma za dużo zamówień i tyle / dostawca nie stąd, zaproponowany przez majstra/

W końcu Tomek więżbę zamówił gdzieś pod Pruszkowem, deski wybierał razem z naszym majstrem, z tego co wiem , więżba już czeka.Mam nadzieję, że będzie dobrze.

 

Te wylewane schody , to schody wewnętrzne?

My mamy wylewane, wszyscy na nas psioczą, a nam się podoba i myślę, źe można je fajnie wykończyć.

 

Też szukamy drzwi, jak znajdziecie coś co nie jest kosmicznie drogie, pseudo-rustykalne, w miarę proste i ładne, to dajcie znać :)

 

Domek super wygląda :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Tak, schody wewnętrzne. Zamierzamy wykończyć je drewnem, ale jeszcze nie mamy pomysłu. Poza tym, stworzyło się fajne miejsce pod schodami na różnego rodzaju dyrdymały.

 

Fajne drzwi znaleźliśmy w firmie z Bytomia. Cena ok. 2,5 - 4 tyś. Zależy od wyglądu. Niestety nie mam teraz przy sobie linku do strony. Jest na kompie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Witam w watku...

 

Fajny domek, ile ma meterków użytkowej?

 

Rozpoczeliśmy tego samego dnia budowę... ale nieskromnie dodam haha ze zostawiliśmy Was sporo w tyle :)

 

 

gratuluję postępu w pracach... no i przede wszystkim tego, że będzie Was wiecej - super

 

Dziennik dzieli sie na strony bodajze po 60 poście...

 

Pozdrawiam i zycze dalszych sukcesów w budowaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!!! Jestem bardzo dumny :D

 

No to ładnie nas wyprzedziliście.

No, ale u nas murarz był jeden w osobie mojego teścia i pomocników w osobach mojej, czasem mojego ojca, czasem brata, itp. Poza tym my murowaliśmy z ceramiki, materiału bardziej pracochłonnego od gazobetonu. Robiliście strop z terrivy, a my monolit, gdyż rozpiętości pomieszczeń nie pozwalały na użycie gęstożebrowego.

 

Nasz domek będzie miał 266 m2 użytkowej, ale najwięcej dodaje do tego pomieszczenie nad garażem na wszelkiego rodzaju rozrywki. Chcę mieć tam pokój z kinem domowym, choć koledzy proponowali bilard ;)

 

Wy też macie ładny domek. Podobają mi się zwłaszcza schody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!!! Jestem bardzo dumny :D

 

No to ładnie nas wyprzedziliście.

Robiliście strop z terrivy, a my monolit, gdyż rozpiętości pomieszczeń nie pozwalały na użycie gęstożebrowego.

 

:D :D :D wszystko się zgadza poza terrivą, która jest tylko nad garażem, nad domem jest monolit - z tego samego powodu...

 

dodatkowo mamy taki sam metraż domku:) A nie przepraaaszam, my mamy 257,93 :D :D :D właśnie wyczytałam w projekcie

 

Pozdrawiamy

 

p.s. fajny piesek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mój. Należy do mojej szwagierki.

 

Z tego co słyszałem to jest już system Terriva 2, który pozwala chyba na belki dłuższe niż 7m czy jakoś tak. Szczegółów nie znam, ale to i tak już po sprawie, co nie?? :)

 

Teraz dla mnie najważniejsze to pokryć dach, założyć prąd i wodę i zamknąć dom.

 

Wtedy dopiero poczuję że skończyliśmy pewien etap.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barozi, gratuluję! Pochwal się w szerszym gronie, a nie tylko skromne PS. w dzienniczku!

 

Widzię, że będziemy zamykać budynek z tych samych źródeł, chociaż co do drzwi spróbuję jeszcze jedną firmę z Lublina.

 

Wątek na strony podzieli się sam. Pierwsza strona musi mieć 59 postów, następne mają po 60. Jedyna rada - pisz więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ms,

 

Na drzwi zewnętrzne już podpisałem umowę. Za jakiś czas będę pewnie szukał drzwi wewnętrznych i wtedy znów będę potrzebował namiarów. Jednak jakoś nie widzę tego, abym wydał po 1800 zł za drzwi wewnętrzne. Chyba poszukam czegoś tańszego.

 

A co tu pisać nowego, skoro na razie tylko dach się robi. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na drzwi zewnętrzne warto się wysilić finansowo, bo to ważny element w elewacji. Mój brat, który mieszkał wiele lat w Niemczech, mówił, że tam ludzie na drzwi i okna wydają majątek, bo musi być ładnie.

 

Z kolei drzwi wewnętrzne są dla mnie sprawą podrzędną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem myślę, że ludzie budujący dom (no, ja też) mają skłonność do wyszukiwania rzeczy naj, naj. Że niby szarpiesz się na budowę domu, do którego wstawiasz potem jakieś badziewne okna i drzwi z supermarketu.

 

Po latach realnego socjalizmu (przepraszam za dygresje historyczne) tkwi w nas przekonanie, że własny dom jest towarem z wyższej półki.

 

W tej chwili dom stał się tańszą alternatywą dla drogich mieszkań, ale to bardzo nowe zjawisko. Budujemy te nasze domki z głowami pełnymi marzeń i dlatego pewnie trudno jest zrezygnować z drzwi zewnętrznych za 6 tys.

 

Im więcej czytam forum, tym mniej się dziwię czemukolwiek.

 

PS. Przepraszam, że tak się rozpisałam (jakoś tak wyszło). :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...