Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dziennik Kasi i Bartka - komentarze


barozi

Recommended Posts

I tu sie z przedmówcą zgodzę, choć trochę to przeświadczenie bierze sie z poczucia, że mieszkanie mozna szybko sprzedać, a dom buduje sie docelowo i na lata (oczywiście uogolniając) dlatego człowiek jest skłonny płacić wiecej - myśląc że raz, a porządnie.. a przecież to nie do końca prawda - bo kazda rzecz ma swoją zywotność. I drzwi za 6 tys - po 30 latach nie będą tymi samymi drzwiami....

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 265
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Kasiu i Bartku

 

Serdeczne gratulacje z powiększajacej się rodzinki.

 

Czy macie już dzieci czy to bedzie pierwsze?

 

Mam nadzieję że Kasia swoją robotę murarska już zrobiła i teraz zajmie sie tylko wizualizacją i urządzaniem domu i pokoiku dla baby :p

 

Domek pięknie rosnie. Dacie radę wprowadzić sie na zime?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Betsi,

 

Dzięki za gratulacje. Będzie to nasze pierwsze dziecko. Ogólnie rzecz biorąc to mamy wszystkie murarskie roboty za nami. Zostały porządki na budowie, bo sporo się tego nagromadziło podczas rozszalowywania i robienia dachu. Będziemy sprzątać teraz w weekend.

 

Mieliśmy w sumie jechać na regaty, ale jako że Kasia nie najlepiej się czuje to zrezygnowaliśmy na rzecz działki.

 

Jeśli chodzi o wprowadzenie to chcieliśmy zdążyć przed Bożym Narodzeniem, ale coś czuję, że schnięcie tynków i wylewek będzie trwało dość długo i nie zdążymy ułożyć parkietów. W sumie to można mieszkać i bez parkietów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zuber,

 

Super. Pogada, doradzi. Na prawdę super. Szczególnie jak się spotka z moją Kasią to tematy też schodzą z drzwi na inne ;)

 

Zobaczymy jaka będzie jakość tych drzwi. Mam nadzieję, że nie gorsza niż obsługa :)

 

Barozi, Zuber

 

O jakich drzwiach piszecie?

Czy może wewnetrznych?.

Cały czas szukam czegoś niedrogiego a niezłą jakością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dachem dom wygląda zupełnie inaczej. Nawet kominy już nie wydają mi się za wysokie.

 

Teraz czekam na transzę z banku. Coś się spóźniają, a alarmiarze już skończyli i przyjdzie czas płacić. Elektrycy też już kończą. Może jeszcze ze dwa dni im zejdzie i też trzeba będzie wyskoczyć z paru tysiączków.

 

Na przyszły tydzień mamy też już umówionego hydraulika. I tak jakoś zejdzie czas do zamknięcia domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę zakładał gazu dopóki nie dociągnął nam ziemnego. Propan jest jednak trochę za drogi.

 

Nie przeszkadza mi zasypywanie pieca co kilka dni i jego czyszczenie.

 

Jak założą mi ziemny to na pewno zmodernizuję kotłownię i dodam piec gazowy, a ekogroszek będzie wtedy alternatywą.

 

A co do firmy Viessmann, to trochę drodzy są, ale co do jakości to raczej zastrzeżeń mieć nie można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ms.

 

Dzięki za przypomnienie.

 

Odnośnie ocieplania to jeszcze nie wiem kiedy to zrobimy. Przypuszczalnie we wrześniu. Oczywiście własnymi i teścia rękami. Ja już mniej więcej wiem jak to robić, ale wolę mieć nadzorcę do tego. Nie jest to trudne.

 

Serdecznie zapraszam na szkolenia. Jak tylko będę wiedział kiedy to na pewno napiszę w dzienniku ogłoszenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...