Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dziennik Kasi i Bartka - komentarze


barozi

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 265
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ms.

 

Ty miałaś cały, gotowy, a mi skręcali i nie było problemu z przeniesieniem. 30 minut składania i po robocie.

 

Depi,

 

Na 19 mam umówionego geodetę, na 20 koparkowego. Rozpoczęcie robót zgłoszę jutro jak będę miał podstemplowane pozwolenie.

 

Jutro też zdejmujemy humus. Już się nie mogę doczekać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Depi, nie sprawdzałam, a tym bardziej nie zgłaszałam jeszcze rozpoczęcia budowy.

 

Ale przypomniało mi się, że są obiekty, których budowę trzeba zgłosić, ale nie trzeba mieć do nich pozwolenia na budowę.

 

Zgłoszenie budowy domu czyli obiektu, na który - jak najbardziej - jest potrzebne pozwolenie na budowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ms. Proszę - nie zaczynaj tego znowu, albo mi przytocz przepis, gdzie stoi, że zgłaszając zamiar rozpoczęcia robót budowlanych (art. 41 ust. 2 prawo budowlane) należy mieć pozwolenie na budowę (art. 21) [artykuły z pamięci - nie chce mi się teraz tego sprawdzać].

 

Jeśli nie możesz, to uznaję że dyskusja jest bezprzedmiotowa.

 

Jak ja lubię o prawie rozmawiać z nie-prawnikami. Z lekarzem się też tak kłócisz? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ ja nie bronie nikomu zajmować się niczym! Jeśli o mnie chodzi, to możesz zajmować się budowaniem domów i oczywiście prowadzić swoje, lub nawet cudze, sprawy sądowe. Niestety ustawodawca sądzi, że do tego potrzebni są fachowcy i dlatego mamy takie profesje jak kierbud, inspektor nadzoru czy prawnik (sędzia, adwokat, radca...)

 

A jeśli się z kimś dyskutuje na konkretny i raczej techniczny temat, warto by było się na nim znać, nie uważasz? Nie twierdzę przecież, że nie masz racji bo się nie znasz z racji tego, że nie jesteś prawnikiem. Po prostu nie przytaczasz konkretnych argumentów i tu leży pies pogrzebany. Ja mogę się mylić, a laik może mieć racje, ale to trzeba wykazać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...