Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dziennik Kasi i Bartka - komentarze


barozi

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 265
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witaj Sąsiedzie,

 

Czytając Twój dziennik i jeżdząc po okolicy dopiero uświadomiliśmy sobie jak bardzo blisko powstają nasze domki. Jakoś do tej pory nie mieliśmy czasu przyjżeć sie najbliższym sąsiadom :-?

 

Depczemy Wam po piętach. U nas właśnie zaczęło się się wielkie murowanie bloczków fundamentowych. Ponoć za tydzień ma być ukończony stan zerowy.

 

Trudno jest pogodzić wszystkie obowiązki i budowę, ale jakoś przebrniemy i przez to. Miło jest pomyśleć, że w przyszłym roku będziemy pić kawe we własnym ogródku ... :D

 

Życzymy Wam aby wszystkie warunki (pogodowe i nietylko) sprzyjały szybkiej i sprawnej budowie. Zdrowych i wesołych świat.

 

serdecznie pozdrawiamy

tomki4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomki,

 

Wielkie dzięki. Czy to wy budujecie się niedaleko stacji gazowej blisko tego osiedla domków na Parkowej?? Jakiś czas temu obserwowałem jak ktoś rozładowywał bloczki, jeszcze przed wykopem. Teraz widziałem że jest już wykop, ale nie widziałem czy były już ławy. Czy to wy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barozi,

 

Trudno powiedzieć czy o naszej dziełce mówisz bo obok nas są jeszcze dwie budowy na takim samym etapie. Jako znak rozpoznawczy mogą posłużyć palety z porothermem i naprzeciwko nas dom nieotynkowany z przyczepą kampingową. Dojdziesz do nas bez problemu uliczką odchodzącą od wodociągow na północ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej ja się w końcu wpiszę, super że już idziecie pełną parą, ja się boję strasznie tych cen które jak widać ani myślą stawać w miejscu, a do mojej budowy jeszcze parę tygodni. Póki co korzystam jeszcze z "chwil wolności" muszę dokładniej przeczytać Twój dziennik. A mam pytanko może przeoczyłam , nie zauważyłam projektu Twojego domku, jaki metraż, dach, kolorystyka, masz gdzieś linka itp ? pozdrowienia dla dzielnej rodzinki :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazdrośnica

 

No w końcu ;)

 

Niestety nie mam wizualizacji, bo mam indywidualny projekt. W sumie samemu staram się go narysować, ale nie jest jeszcze na tyle gotowy, aby móc pokazać publicznie :)

 

Jeśli chodzi o liczby to dom ma 266 m2 pow. użytkowej. Wiem dużo, ale sporo powierzchni nabija mi pomieszczenie nad garażem dwustanowiskowym. Domek oczywiście partrerowy z poddaszem użytkowym. Jeśli chodzi o kolory to Kasia wybrała ;) grafitowy dach z Euronitu (podwójna Eska), a elewacja w kolorze mniej więcej żółci lub pastelowej pomarańczy. Do tego dodatki na elewacji z chyba ciemnego piaskowca.

 

Niestety moja wizualizacja nie pokaże tych szczegółów, dlattego nie chcę jej wklejać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest pompa do wody brudnej. Nie wiem ile kosztuje bo kupował je mój teść i w sumie jest jego. Podłączasaz do tego kawałek węża i już. Wodę wypompujenawet na wysokość 5 m a wydajność ma około 6500 l/h .

 

Jeśli mogę doradzić. Przypilnuj budowlańców aby nie lali ci betonu w błoto. Beton można lać tylko na suche lub w wodę. Wodę wyprze do gory i nic się nie stanie, a błoto wnika w betoni potem wyłążą na powirzchni takie gliniaste powierzchnie, których nie da się łatwo usunąć, a potem i tak ławy są nierówne.

 

To błoto, które masz w wykopie powinni wybrać. Najlepiej po wykopie teraz poruszać przy pomocy desek. Stajesz na desce i wybierasz. Następnie przesuwasz się z deską i dalej wybierasz błoto. Ciężka robota, ale warta świeczki.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu napisałeś, że do zagęszczania kupować piasek kopalniany a nie z Wisły. Wczoraj dopytałam się naszego wykonawcy i kierbuda dlaczego piasek z matki polskich rzek jest zły.

 

Podobno jego ziarenka sa wygładzone przez wodę i praktycznie nie można go zagęścić, bo się "ślizga".

 

PS. Lubię czytać Twój dziennik, szczególnie kiedy opisujesz fachowe czynności krok po kroku.

Tak trzymać!

 

wierna czytelniczka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie! My rownież kupiliśmy działkę w Ustanowie przy Parkowej i chcemy jak najszybciej zacząć budować. Na razie jesteśmy na samym początku drogi - czyli totalnie zdeziorientowana poszukuję na forum wszelkich informacji na temat załatwiania formalności :) Póki co jestem w tym temacie całkowicie zielona i czuję się jak dziecko we mgle... Z przyjemnością będę dalej czytała Twój dziennik i życzę powodzonka!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za miłe słowa. Lubię jak jestem pomocny.

 

Odnośnie tych porad krok po kroku to trochę mnie wstrzymujcie czasami. Mam taki nawyk, ze staram się bardzo dokładnie wszystko tłumaczyć (przyzwyczajenie z uczelni), ale czasami wychodzi mi za dokładnie ;) Kasię czasami wkurza jak jej coś tłumaczę :)

 

Oczywiście zadawajcie pytanka. Jak będę w stanie to chętnie odpowiem. Dokładnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic mi nie mów. Mam internet z jakiejś dziwnej małej firmy w Piasecznie i szczerze zastanawiam się nad przejściem na Netię. Chociaż z nimi też mam nienajlepsze doświadczenia.

 

Oki. Uciekam na budowę. Dzisiaj zalewamy schody i taras. No i dalej murowanie.

 

P.S.

Jak widzicie nie uzupełniam dziennika. Niestety akurat tak mi się nagromadziło zajęć pobocznych, że nie mam czasu tego robić. Jak znajdę chwilkę w weekend to postaram się coś napisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no niezła chatka, no szkoda że nie zobaczę, cóż poczekam na efekt końcowy. Napisz mi adres dokładny na priva, bo ruszyłam odwiedzać przy okazji moich szaleństw rowerowych. Ostatnio byłam u Komarka, Kowalik i Bułecki.

 

Masz już stemple? bo ja dopiero sobie szukam. Skąd miałeś koparę do humusu i czy od razu wykopałeś dół pod szambo?

 

Mam NETIE 2 mega i jestem zadowolona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...