Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dziennik Kasi i Bartka - komentarze


barozi

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 265
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Zazdrośnica,

 

Koparkę miałem od pana .... Numer telefonu 601 381 678. Mam też od niego piach i żwir do betonu. Załatwiłem sprawę kompleksowo. Wychodzi taniej.

 

Stempli jeszcze nia mam,a le już musze sie zacząć rozglądać,bo może w długi weekend zalejemy strop garażu i schody. Będę brał raczej nowe stemple, bo mam dość ciężki monolit i trochę obawiam się o wytrzymałość używanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dzięki za namiar. Już niedługo mam nadzieję z niego skorzystać.

 

A ja wczoraj z poniedziałku zajrzałam na Twoją działeczkę. Był bardzo miły Pan z którym sobie chwilkę porozmawiałam (może teść? :wink: ), szkoda że Was nie było. Ja to jestem taka spontaniara, wyjechałam rowerkiem po pracy i już. W wekendy to różnie u mnie bywa, może następnym razem. A domek rośnie aż miło :D duży jest wooow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurka wodna, barozi, ostro dajecie tam czadu z Rodzinką. Żebym ja miał taką robotną... Coś mi się jednak widzi, że poza mną chętnych do fizolenia raczej nie będzie. Cholerna yntelygencja... :evil:

 

Może Ojcom się tak zabawa spodoba i by potem ze mną pomurowali? ;-) Odpłatnie oczywiście!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurka wodna, barozi, ostro dajecie tam czadu z Rodzinką. Żebym ja miał taką robotną... Coś mi się jednak widzi, że poza mną chętnych do fizolenia raczej nie będzie. Cholerna yntelygencja... :evil:

 

Może Ojcom się tak zabawa spodoba i by potem ze mną pomurowali? ;-) Odpłatnie oczywiście!

 

Dzięki. Jakoś dajemy radę.

 

A jeśli chodzi o wynajęcie mojego teścia to chyba musiałbyś się ustawić w kolejce. Najbliższy wolny termin ma chyba w grudniu. Cały czas dzwoni do niego telefon z pytaniem kiedy mógłby cos komuś budować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barozi, jeszcze obolały po wypadeczku?

 

Życzę szybkiego wydobrzenia i oby bez komplikacji.

 

Niestety cały czas boli. Najbardziej po spaniu jak poleżę trochęna tym boku. Rano wstać czasem nie mogę. Muszę w końcu do lekarza się wybrać, ale jakoś nie mam sił.

 

P.S. Dzięki za miłą nie reklamę na forum :) To jest najlepszy dowód tego że warto pisać ten dziennik. Ale przepraszam że z takimi skokami. Czasem po prostu nie mam już sił aby cokolwiek zrobić w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a dlaczego fundamenty sa ponad chudziakiem? :-? - rozumiem że ta folia dlatego...

 

 

Wyszło tak z projektu. Teraz u nas dojdzie jeszcze folia, 10 cm styropianu i około 5 cm wylewki i wtd\edy wyjdzie powyżej fundamentu. Cos mi świta, że jakoś to architekt uzasadniał, ale teraz nie pamiętam.

 

A ta folia to takie prymitywne zabezpieczenie od wilgoci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje stanu zero!

Oglądam zdjęcia i od razu poznać, jak ktoś sam sobie buduje w dzisiejszych czasach: ociepliliście od środka i od zewnątrz (deweloperzy ocieplają tylko od środka), zadbaliście o utwardzenie piachu, wszystko równiutko, czyściutko, palce lizać.

 

Ja też buduję systemem gospodarczym, ale chyba tak czysto u mnie nie było. Na szczęście poziom zero też już mam za sobą, a teraz będziemy się wspinać z drewnem, więc będzie dużo wiórów, ale zero betonów, aż do momentu wylewania podłóg.

 

Pozdrowienia ze Skolimowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dachu mam 340 m2. Już nawet mam zamówiony, tylko więźby wcąż nie zamówiłem.

 

A fundamentów mam niecałe 100 mb + w środku, ale nie pamiętam ile. Chyba coś około 30mb

 

Nie.... 8) B 10 mieliśmy z gruszki. To że na zdjęciach nie ma gruchy lub pompy wcale nie znaczy, że ich nie było. Nie było po prostu komu robic zdjęć.

 

Zastanawiam się czy chodzi Ci o B10 pod ławy czy jako podłoga?? Pod ławy nie laliśmy B10. Od razu nalaliśmy 45 cm B 17,5. Kontruktor tak doradzał bo jest oszczędniej a kierbud się zgodził. Poza tym u nas warunki były ku temu sprzyjające, bo mieliśmy twarda glina jako podłoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...