Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grunt pod tynk -PILNE


Recommended Posts

Witam

 

Mam ściany jednowarstwowe z keramzytobetonu z wkladkami styropianowaymi w środku- Pezam. Obecnie tynkujemy dom - tynk silikatowy "Kabe"(polikrzemianowy), garaż jest wykonany z normalnego pustaka i na to tynk akrylowy.

 

Niestety chyba za duzo kombinacji jak na nasza ekipe wykonawcza bo wczoraj pod nieobecność szefa firmy - chlopak zagruntował dwie ściany domu (tynk silikatowy-polikrzemianowy) gruntem pod tynk akrylowy- po zwroceniu na to uwagi - facet się tlumaczy, że to nie ma znaczenia (chodzi głownie o paroprzepuszczalność), że grunt tylko wiąże z położem, ze to piasek itd.

Zadzwoniliśmy do Kabe- tam mówią, że tynk silikatowy może po prostu spłynąć po gruncie akrylowym (nie zwracali uwagi że utraci się paroprzepuszczalność).

 

Powiedzcie co robic- czy na grunt pod akryl kazać nałożyc grunt pod silikat, a może nie ma to aż takiego znaczenia a producent po prostu winduje cene - w koncu robi tez grunty uniwersalne pod kazdy rodzaj tynku.

Bo chyba "zdarcia" tego ze ściany bez uszkodzenia warstwy klej, siatka nie ma szans

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Więc jestem oficjalnym dystrybutorem KABE i odpowiem Ci tak.

Nie można stosować gruntu akrylowego czyli Permuro GT. pod wyprawe silikatową czyli Nvalit T. W głównej mierze chodzi tutaj własnie o paroprzepuszczalnośc ponieważ jesli zagruntujemy gruntem Permuro(akrylowym) to moze nastapić kondensacja pary wodenj nie tylko pomiedzy warstwą tynku i gruntu ale również pod warstwą gruntu. Tynk silikatowy może się odspoić lub mogą powstać pęcherze powietrza pod tynkiem co potem grozi naprawą całej ściany i zrywaniem warstwy zbrojącej oraz tynku z gruntem. Dziwię się że w Kabe tak Ci owiedzieli.

 

Zapytam gdzie dokładniej dzwoniłeś ???

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opowieści o ograniczeniu dyfuzyjności przez GRUNT akrylowy można włożyć między bajki.

 

Prawidłowo nalożona warstwa na mineralne podłoże, przy typowo stosowanych ilościach powinna dać wspólczynnik oporu dyfuzyjnego ok 12-16. Co oznacza, ...że w tym przypadku i w tym względzie nic się nie będzie działo.

 

Grunty silikatowe - to roztwór potasowego szkła wodnego.

Akrylowe - dyspersja modyfikowana styrenowo - akrylowa.

 

Podstawowe różnice w aplikacji - tynk silikatowy jest b. silnie alkaliczny - pH 12 do 14. Jeśli użyje się grunt akrylowy i będzie on ze słabych jakościowo żywic - to przy takim pH może ulec częściowej hydrolizie / rozkładowi. Tu w ciemno trudno powiedzieć jakie spoiwo uzywa Kabe., dlatego lepiej użyć gruntu silikatowego.

 

Jak jest co wyszło, nie przejmowałbym się, ale resztę ścian zrobiłbym zgodnie z technologią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...