Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Dziennika Wiewióry


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 458
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Strasznie jestem ciekawa nowych fotek, bo już dawno nie spotkałam na forum ani w realu takiego domku z dwoma trójkątnymi wykuszami :lol: Przebrnęłam przez Twój dziennik i gratuluję odwagi: projektu indywidualnego, zmian, kredytu... Kurczę, coraz częściej się zastanawiam nad kredytem... Jak Wy sobie będziecie już pomieszkiwać, ja nadal będę wirtualnie projektować kuchnię i łazienkę... Tylko nie orientowałam się jeszcze w warunkach i np. sugerowanych ratach przy takich 150-200 tys. :-? Możesz mi coś polecić?? od czego zacząć?? My mamy stan surowy, będzie zamknięty w grudniu, więc swojego wkładu mamy już sporo... Ale na wykończeniówkę już nie ma :cry: niemniej jednak podoba mi się Twój domek i będę Was "podglądać" :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jadwigo ja zaczynałem od firmy doradczej Open Finance. Popularny jest też Expander. Znaleźli mi najlepszą na tamten okres ofertę na rynku dostosowaną do moich potrzeb. Wszystko załatwili tak że w banku pojawiłem sie tylko raz -podpisać umowę.

Może spróbuj właśnie od doradców :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jadwigo ja zaczynałem od firmy doradczej Open Finance. Popularny jest też Expander. Znaleźli mi najlepszą na tamten okres ofertę na rynku dostosowaną do moich potrzeb. Wszystko załatwili tak że w banku pojawiłem sie tylko raz -podpisać umowę.

Może spróbuj właśnie od doradców :D

 

No tak, dzięki, a dużo sobie liczą za takie doradzanie?? :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jadwigo ja zaczynałem od firmy doradczej Open Finance. Popularny jest też Expander. Znaleźli mi najlepszą na tamten okres ofertę na rynku dostosowaną do moich potrzeb. Wszystko załatwili tak że w banku pojawiłem sie tylko raz -podpisać umowę.

Może spróbuj właśnie od doradców :D

 

No tak, dzięki, a dużo sobie liczą za takie doradzanie?? :-?

 

Zupełna darmocha :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie liczą. Ja zaczęłam od Expandera. I uważam tak:

1. przejdź się do nich na rekonesans, niech ci policzą zdolność i zaproponują kilka banków

2. w bankach poskładaj wnioski samodzielnie, targując się o wszystko, o co się da

A na początek (na odwagę) policz sobie raty miesięczne dla określonego okresu i oprocentowania:

http://www.money.pl/banki/kalkulatory/kredytowy/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

galeria piękna :D

a wrażenie duży/mały dom będzie się przeplatać aż do momentu wstawienia okien i postawienia "czapki" :lol:

przynajmniej ja wpadałam w histerię co chwilę, a że dom za mały, a że za długi itd :lol:

jeśli chodzi o okna to faktycznie ja bardzo odczuwam ich ilość i wielkość :lol:

ale to może dlatego że mój dotychczasowy dom nie jest :lol: tak jasny, a w każdym pokoju jest jedno okno :lol:

teraz jak głupia nawciskałam je gdzie się tylko dało :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej wiewióra1976

Jestem mile zaskoczony :D - w piatek sama płytę widziałem a dzisiaj wchodzę na Twój dzienniczek a tu już ściany pod strop podciągnięte :D

 

A z tymi małymi pokojami to tylko tak sie wydaje. Jak będzie strop i okna to dopiero wtedy bedziesz miała rzeczywisty obraz pomieszczeń.

 

Pozdrawiam i trzymam kciuki za Waszą budowe :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balkonik od pralni będzie. Teraz rozważam sensownośc balkoniku od strony pokoju dziecięcego - zmiana okien?? ;) Za chwilę na całym piętrze będę miała wszystkie okna do podłogi :o (ale nie będą wylewane, tylko porządnie deskowane, żeby można było po nich chodzić)

Kolor? Średnio ciemny szary albo bardzo ciemny szary... Nie wiem, jakie to RALe. Ale taki antracyt to już chyba przesada, choc piękny jest...

Temat na dziś: schody...!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balkonik od pralni będzie. Teraz rozważam sensownośc balkoniku od strony pokoju dziecięcego - zmiana okien?? ;) Za chwilę na całym piętrze będę miała wszystkie okna do podłogi :o (ale nie będą wylewane, tylko porządnie deskowane, żeby można było po nich chodzić)

Kolor? Średnio ciemny szary albo bardzo ciemny szary... Nie wiem, jakie to RALe. Ale taki antracyt to już chyba przesada, choc piękny jest...

Temat na dziś: schody...!

wiesz

ja tylko czytam, ale juz mi sie zapętliło :lol:

ehhhhhhh te decyzje, ale pewnie masz to lepiej poukladane w glowie

bo u mnie wszystko klarowało sie dopiero na etapie wykończeniówki

i chyba to się skończy jakąś nerwicą :roll:

Jesli chodzi o kolor okien to ja z szarosci mialam do wyboru antracyt i tę moją szarość (a to jest wlasnie RAL 7001).

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eeeee tam parterówa :wink:

jeszcze Ci za te pięterko podziękuje :lol:

no muszę mojemu powiedziec zeby sie odczepil od naszego projektu, jemu sie wydaje ze wszystkie inne są na wskroś idealne, ale tak naprawde zawsze mozna sie do czegos przyczepic, ze cos moglo byc inaczej, lepiej itd.

Zgadazam się z Tobą, ze schody muszą byc wygodne

kurna ja wlasnie wchodzę na scianę :roll:, ale z drugiej strony to dobrze dla moich dzieciaków, które jakby mialy obszerniejszy do nich dostęp to słabo to widzę, te wyscigi kto bedzie pierwszy na dole :-?

szczerze mówiąc skupiłam się nad tym zeby stopnie były odpowiednich wymiarów i odpowiedniej (wygodnej )wysokosci.

Co znaczy, ze wchodzisz zna scianę? jaka to bedzie odleglosc miedzy scianą a ostatnim schodkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 metry do ściany, a jak zakręcają to wychodzisz na ładny hol (3,5 metra długości)

Wiesz, każdemu się wydaje, że projekt indywidualny spałni wszystkie oczekiwania, a tak się nie da.

to prawda, ale jak chodzę po domu jestem szczesliwa ile zyskałam na tym projekcie, jest wiele rzeczy których nigdzie w zadnym projekcie gotowym nie odnalzałam. Nie mam w domu powierzchni niewykorzystanych, trudnodostepnych i innych ozdobników, które mnie wpieniają, ale innym mogą się podobać :wink:

Te dwa metry to wg mnie duzo, nie potrafie sobie wszystkiego tak dobrze wyobrazic, hmmmmm czy to az tak zapaskudzi to wejscie na piętro? a ile zyskasz? No i jak ze stopniami wyjdzie?

:roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...