Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

C126, czyli nas troje i dom - komentarze


Charlik

Recommended Posts

Przede wszystkim chciałbym pogratulować wyboru projektu C126. Bardzo sympatyczny domek. Był na naszej "short" liście, ale musielibyśmy zrobić sporo zmian więc wybraliśmy inny, trochę większy. Nawet coś pisałem o tych zmianach na forum.

 

Życzę szybkiego rozpoczęcia budowy. Z ciekawością będę śledził Twoje poczynania, tym bardziej że marzy mi się parterowy dom. Ale to może za ileś lat, jak pomieszkam w tym, czego jeszcze nie wybudowałem do końca.

 

Jesteś pierwszy z C126, czy ktoś już buduje?

 

Wstaw jeszcze link do projektu, żeby nie trzeba było szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Wjazd na działkę mam od pólnocnego-zachodu.

 

Zmiany jakie na pewno będę wprowadzał to:

- likwidacja tarasu od frontu na rzecz powiększenia salonu

- likwidacja łazienki w pokoju na rzecz zwiększenia tego pokoju i zwiększenia pomieszczenia gospodarczego

- likwidacja wyjścia na zewnątrz z pomieszczenia gospodarczego przy garażu

- zmiana miejsca drzwi do garażu, jest z pomieszczenia gospodarczego, będzie bezpośrednio z wiatrołapu

- zmiana pokrycia dachu z blachodachówki na cementową

Te są najważniejsze, nad innymi drobnymi (typu przeniesienie drzwi) jeszcze się zastanawiam.

Co do tego z czego buduję, to jeszcze się zastanawiam i czekam na projekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Witam.Projekt SUPER - wybraliśmy taki sam :p Przebrnęliśmy już przez całą papierologię i od 3 listopada mamy pozwolenie na budowę.Czekamy na wiosnę 2007 a w międzyczasie zleciliśmy zrobienie kosztorysu stanu surowego otwartego dwóm firmom-jedna zaśpiewała 33.500 druga-40.000.Będę śledziła wasz wątek i życzę powodzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśli ciąg dalszy... :roll: coś mi przeskoczyło i wysłałam niepełną odpowiedź.Wracając do poprzedniego zdania-parę dni temu kupiliśmy materiał na ściany zewnętrzne-budyjemy z Ytong-a.Dachówka-"chyba"ceramiczna,do końca jeszcze nie wiem ale takie mamy plany.Co do firm zdecydowaliśmy się na tą tańszą tzn.jeszcze mam parę wątpliwości odnośnie umowy.Teraz tylko będziemy czekać na wiosnę :D i ruszamy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

>Rozpoczęliśmy powolutku ... , planowanie zakończeń gniazdek, oświetlenia itd.

 

Nie zapomnij o instalacji dla RTV-SAT i systemu alarmowego.

Podstawowe opracowanie dla RTV-SAT można znaleźć na

http://www.dipol.com.pl/schematy.htm .

 

Schematy 3 lub 4 sa tymi, które można wykorzystać na potrzeby domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
Witaj Rafibor.

 

Właśnie dziś, po przejrzeniu ok. 2 tyś projektów - zdecydowaliśmy się wraz z żoną na budowę na naszej uroczej 1040 metrowej działce położonej miedzy Zgierzem a Łodziom domku C126. Szukamy kontaktu z osobami które również wybrały ten projekt aby wymienić doświadczenia i uwagi, a także poszukujemy kontaktu do jego projektantów (chcielibyśmy ustalić kilka kwestii zanim ostatecznie zakupimy projekt). Z góry dziękując czekamy na odpowiedź.

 

Pozdrawiamy serdecznie

Agnieszka i Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszych slowach pragnę sie przedstawić - mam na imię Tomek jestem z Krakowa , lat 35 i zamierzam również zakupić projekt tego domku. Mam tylko pewien dylemat - moja działka jest trochę (jakby tu powiedzieć ) mało wymiarowa pod ten projekt (mimo że ma ponad 9ar- jeden bok działki 25m ,drugi 15m , trzeci 40m , czwarty 43m) W/g wszystich norm nie bardzo chyba wejdzie mi na tą działkę.A w dodatku chciałbym jeszcze dodatkowe stanowisko garażowe i ewentualnie poddasze użytkowe.Dlatego moje rozgoryczenie tą sytuacją jest dosyć poważne. Zastanawiam się czy jest jakaś możliwosć tak przerobienia projektu aby ten domek o bardzo ciekawych kształtach po równo zmnieszyć o ok. 1-2 metry.Czy macie jakieś informacje na ten temat.Jeśli tak bardzo proszę o pomoc w tej kwestii.Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodając tylko informacje do tego co napisałem u góry wymiary działki patrząc od strony wejscia na nią w kier zgodnym z kier. zegara podstawa 40m lewy bok 25m , góra 43m , prawy bok 15m. Moze ktoś jest w stanie ustawić mi ten domek na tej działeczce tak aby zapewnić wszystkie odpowiednie wymiary i odległości przewidziane w prawie.pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...
Czy ktos wybudowal juz dom vis-a-vis??? Najlepiej w rejonie Poznania lub Wroclawia? Chcialbym go obejrzec zanim zdecyduje sie na projekt.

 

Rozwazalem tez Irme II i jestem w rozterce.

 

 

Pozdrawiam

 

 

Tomek

[email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...
  • 2 months później...
JA YEZ JESTEM ZAINTERESOWANA WYBUDOWANIEM TEGO DOMKU NARAZIE TO JESTEM W LESIE BO DOPIERO KUPILAM DZIAłKE ALE TEN PROJEKT JEST CUDNY

ZYCZE WAM POWODZENIA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 1 month później...

Witaj,

 

my tez zmienilismy pokrycie dachu na dachowke ceramiczna i wczoraj zlozylismy papiery do starostwa. Architekt powiedzial, ze wytrzymalosc jest wystarczajaca dla dachowki, widzialem ze zmienil szerokosci belek z 14x6 na 14x8, ale w tej chwili nie powiem dokladnie gdzie bo nie mam projektu.

 

Widzilem, ze jeden z inwestorow zainstalowal wentylacje mech. z GWC. Czy moglby sie odezwac na priv?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...