Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Dziennik Sylwii - "KORNELIA"


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 398
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witaj Sylwio

 

Ja też mam problem z wyborem sposobu ogrzewania :cry: . Ale w moim przypadku wszystko jest jeszcze na papierze więc wszystko można jeszcze dostosować :) . Wstępnie też myślałem o grzaniu gazem ale dałem sobie spokój widząc jak ceny skaczą a pewnie będzie dużo gorzej :evil: . Kominek z DGP lub płaszczem (niestety dosyć częste dokładanie plus odpowiednie drzewo o małej wilgotności) też mi chodził po głowie ale bez systemu łączonego (sterowanie) z gazem byłoby to uciążliwe a ja nie chcę jako podstawowego zasilania mieć gaz. Po wielu przemyśleniach raczej postawię na piec na eko groszek z pełną automatyką i możliwością dopalania innymi paliwami (drzewo, inny węgiel). Ale tu pojawia się następny problem, nasz piękny projekt nie przewidział miejsca dla odpowiedniej kotłowni więc będe zmuszony troszkę pokombinować ze ścianami działowymi. Jeśli mogę podpowiedzieć wybór pieca to mam coś interesującego ale raczej jest to wybór na dłużej niż wy przewidujecie http://www.r-eco.pl/index.php/content/view/25/51/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku i Ilonko mam nadzieję, że następnym razem spotkamy się w komplecie. Pozdrawiam Sylwia

 

WITAMY,

Mamy nadzieję, że jescze spotkamy się w momencie, gdy wasz domek będzie juz pokryty dachem. My już ostro ruszamy w marcu, poniewaz na lipiec mamy juz umowę na połozenie więźby a w sierpniu dachówki.

Sylwio, czy macie jakieś ogólne zestawienie zużytych materiałów na stan surowy ze stropem? Jeżeli tak to niech Krystian da nam znać tel/sms. Bylibyśmy bardzo wdzięczni. Wiemy tylko, że poszło wam 1300 suporeksów. My kupiliśmy 1400, dlatego na przyszłość nie chcielibyśmy kupić czegoś na zapas.

POZDRAWIAMY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sylwia13

 

- co do ilości materiałów to nie będzie tak łatwo, bo my nie mamy tych kosztorysów, ale może uda się coś wykombinować. A jak byliście w Budremie to nie dostaliście kosztorysu.

 

WITAM,my niestety nie robiliśmy kosztorysu w BUDREMIE więc nie mamy takiego zestawienia i dlatego zwróciliśmy się z prośbą do Was.

A czy już zdecydowaliście się na jakąś dachówkę,czy dalej macie dylemat jaką wybrać? :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witaj Sylwio!

 

Z dużym zainteresowaniem obserwujemy jak postępują prace przy Waszej Kornelii. My będziemy ją również budować na przełomie maja, czerwca, w okolicach Rzeszowa. Możesz podać jak dużo betonu poszło Wam na strop? Co do więźby to mój dekarz wyliczył nam ok 14,87m3.Pewnie Wam wyszło podobnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie po długim oczekiwaniu i tzw papierologii dzisiaj odebrałam pozwolenie na budowę. Teraz dwa tygodnie na uprawomocnienie się, później musimy zgłosić rozpoczęcie robót budowlanych i po tygodniu możemy ruszać z budową. I tak zacznie powstawać nasza Kornelia koło Poznania.

Sylwio_13 co z Twoją budową?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie po długim oczekiwaniu i tzw papierologii dzisiaj odebrałam pozwolenie na budowę. Teraz dwa tygodnie na uprawomocnienie się, później musimy zgłosić rozpoczęcie robót budowlanych i po tygodniu możemy ruszać z budową. I tak zacznie powstawać nasza Kornelia koło Poznania.

Sylwio_13 co z Twoją budową?

Pozdrawiam

 

To GRATULUJĘ!!!!

U nas na budowie cały czas się coś dzieje. Teraz robi się podmurówka pod więźbe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam konkretnej wyceny, bo tą pierwszą podarliśmy i wyrzuciliśmy. W natępnym tygodniu juz będzie wiadomo to napewno napiszę.

 

Witaj Sylwio czy macie już wycenę tego Robena? Jestem bardzo ciekawa. My bierzemy pod uwagę RC Syrius 13 miedziana, chociaż bliżej nam do Robena ponieważ taką dachówkę mieliśmy w poprzednim domu

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andrewp i JACEK SZULGA postaram się coś wieczorem Wam podać. Przepraszam, że tyle czekacie ale od rana do wieczora jesteśmy zaganiani, ja jeszcze egzaminy mam.

 

 

Podaję to co na szybkiego udało mi się znaleźć:

więźba dachowa - 13,23m3

beton B20 na strop - ok 21 m3

brton B20 na stan zero - ok20m3

pręty fi 18-14mm do zbrojenia fund - 1007,16 kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Sylwio. Wasz domek pięknie rośnie. Chciałam się dowiedzieć dlaczego wybieraliście frez krokwii i kolor? Prawdę mówiąc nie miałam pojęcia, że to też można wybierać. Proszę o pomoc. Zastanawiamy się nad wyprostowaniem dachu i chcę zapytać czy więźbę trzeba zmieniać z architektem czy cieśla sam to będzie porafił zrobić?

Jak wstawić link do dziennika na dole postu? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My też nie wiedzieliśmy, że się wybiera. Ale to chyba zależy od tartaku, czym bardzier "profesjonalny" tym więcej rzeczy ma do zaproponowania. http://www.rajbet.pl

Jak pojechaliśmy tam to do wyboru mieliś ok 15 frezów i tyle kolorów.

 

Nam architekt tylko poskreślał w projekcie elementy zaokrąglone. Resztę to cieśla sam robi. Przy tym razczej żadnej filozofi nie ma.

A tu link do zrobienia linka do dziennika i komentarzy - http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=67202

 

Pozdrawiam Sylwia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andrewp i JACEK SZULGA postaram się coś wieczorem Wam podać. Przepraszam, że tyle czekacie ale od rana do wieczora jesteśmy zaganiani, ja jeszcze egzaminy mam.

 

 

Podaję to co na szybkiego udało mi się znaleźć:

więźba dachowa - 13,23m3

beton B20 na strop - ok 21 m3

brton B20 na stan zero - ok20m3

pręty fi 18-14mm do zbrojenia fund - 1007,16 kg

 

Wielkie dzięki za odpowiedź. My wydłużamy garaż o 1 metr a także robimy zadaszenie tarasu poprzez przedłużenie krokwi (dach nad tarasem kończy się z tylną ściana) stąd może wyszło nam te 14,87m3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...