Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Dziennik Sylwii - "KORNELIA"


Recommended Posts

Witaj Sylwo. Postępy na budowie niesamowite. Patrząc na wasze poddasze rzeczywiście dużo tych belek. My chcieliśmy zmieścić tam dodatkową sypialnię i małą łaienkę. Czy zmienialiście kąt dachu. My chcemy zmienić z 28% na 32%. Może dzięki temu zyskamy trochę więcej miejsca na poddaszu. Mam jeszcze pytanie odnośnie kominka i systemu na który się zdecydowałaś Proszę napisz coś więcej. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 398
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Cześć moja imienniczko :D

 

Kąta dachu nie zmienialiśmy. Spokojnie sypialnie i łazienkę zmieścisz, bo już u kogoś w kornelii widziałam, że tak miał zagospodarowane poddasze. Jeszcze konkretnej firmy kominka nie wybraliśmy, ale napewno będzie system DGP. Poddasze kornelii idealnie się do tego nadaje, bo jak widać na ostatnim zdjęcieu jest duża przestrzeń między ścianką kolankową a ścianką z belek. Ten tunel będzie super dla rozprowadzenia Dgp, bo on jest na około domu. Spokojnie można pomieścić w nim rury, kable itp. rzeczy.

 

Pozdrawiam Sylwia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

my będziemy deskować dach napewno bo dach jest wtedy bardziej szczelny i nie grożą mu żadne wichury!jak dobrze rozumiem to na deski będziecie dawać jeszczę papę tak?podobno jest wtedy dużo ciszej na poddaszu jeśli ma być użytkowe nie słychać deszczu ani wiatru|!

Pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Cześć Sylwia

 

Szkoda, że tak Was przystopowało. Jak śledzę Waszą budowę, to się szczerze cieszę, że udało nam się jescze załapać na normalne dostawy materiałów. Tym sposobem dzisiaj montują nam meble w kuchi i kominek w salonie, a w piątek schody. A skoro już się chwalę to dodam jeszcze, że złożyłem już papiery do odbioru.

Powodzenia i spokoju ducha życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To super, że już macie tyle zrobione. :p

My z jednej strony też się cieszymy, że zdecydowaliśmy się stawiać ściany w "zimę". Chociaż tyle jesteśmy do przodu. Ta dachówka najwięcej opóźnienia zrobiła. Ale mam nadzieję, że to już koniec większych problemów. Dzięki wizycie u Was zdecydowaliśmy się na Robena i mam nadzieję, że nie będzie z nim problemów. Ale to się okaże już niebawem, bo w następnym tyg. mają zacząć kłaść dach.

 

Pozdrawiamy Was serdzecznie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam !!! nazywam sie Violetta mieszkam we Wrocławiu i kupiłam właśnie Kornelię- mam kilka pytań

- jak duża jest powierzchnia zadaszonego tarasu, bo z rysunku ciężko mi sobie to wyobrazić - a mamy dylemat z dachem i chcemy go właśnie nad tarasem przedłużyć tak żeby uzyskać większą powierzchnię zadaszenia

 

- czy da się zrobić wyjście na poddasze z garażu, chyba tak właśnie zrobiliście ?

 

[email protected] - za wszystkie porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Co do powierzchni tarasu to nie wiem, bo my jeszcze nie mamy zrobionego, ale i tak nie robimy takiego jak jest w projekcie tylko taki w kształcie nerki. Wejście mamy z garażu(wysuwane schody) ale tylko na poddasze nad garażem, bo dalej jest zamurowane - ale można nie zamurowywać i wtedy można się dostać na poddasze. Tylko ciężko będzie wnieść coś większego przez te schody.

Pozdrawiam Sylwia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne ! Chodzi mi o to czy pod tym zadaszeniem ,które jest w projekcie można spoko posiedzieć np. w 6 os, czy jest tam tego daszku na tyle mało,że nie da rady , bo my to załamanie w miejscu nad tarasem chcemy zlikwidować i wyprostować tam krawędź dachu ,żeby uzyskać jak największą powierzchnie zadaszenia !!! Nie będzie kominka zewnętrznego więc liczę na to ,ze tego miejsca zadaszonego na trasie trochę się wygospodaruje !!! Nie mam nikogo w okolicy Wrocławia, kto buduje Kornelie i nie mogę tego na żywo zobaczyć !!! viola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...