Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Dziennik Sylwii - "KORNELIA"


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 398
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 4 weeks później...
  • 2 weeks później...

pieknie, pieknie :D domek rosnie ;) a to zdjecie z furgonetka i adresem www to w formie reklamy za znizke? ;) u nas nie ma ani gazu ani kanalizacji - robimy sobie oczyszczalnie sciekow i butle na propan-butan, bo za 4-5 lat maja podlaczyc gaz i u nas, wiec jekies wieksze inwestycje nie maja sensu.

czy do instalacji wodnej planujecie jakies filtry i jakie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My montujemy butle na propan-butan, bo też dopiero może za pare lat będzie gaz ziemny. Nie, zdjęcia wklejałam jak leciały nie wybierałam. Reklama przez przypadek. Widziałam, że przy wodomierzach jest jakiś zamontowany filtr. Ale jakiej firmy to nie wiem. A co do kanalizacji i wody to niestety sami (5 inwestorów) pokrywamy koszty całej sieci. :evil: Bo gmina nie ma kasy, żeby rozbudować poprzednią.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

sylwia, te pierwsze kafelki to sa podobne go moich Ceracasa - Agadir ktore tez mam w malej lazience. Tylko u mnie jest bez dekorow tz sciany sa tylko w tych ciemnych plytkach kladzinych w pionie (nisko jest i chcialam optycznie wyciagnac hihi pomieszczenie) a jasne plytki tworza "dekor" jako pas przez cala lazienke.

 

ps. co do szklanego stolu to bez przesady, mam takowy juz troche i wiekszego klopotu z nim nie ma :wink: do jedzenia daje podkladki, a nawet jak ktos paluchem zahaczy to wystarczy psyk-psyk plynem do szyb, papierem przejechac i jest jak nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło podglądać jak idą Wam prace :)

My zaczynamy przygodę z Kornelią.

Uzgadniamy jak będzię wyglądać w środku :)

Prostujemy skos... i ścianę wzdłuż garażu...

Zyskamy trochę miejsca w środku.. Mieliśmy duże dylematy czy prostować.. ale doszliśmy do wniosku, że i tak ten skos dawał by nam za duży widok na działkę sąsiada .. więć teraz będzie tylko widok na nasz ogród.

Działkę mamy tylko 22,30 szerokości więc po bokach mamy tylko wymagane 4m ... dlatego taka decyzja... a za domkiem to będziemy mieć widokna i prawie 40m ogrodu ...

Pozdrawiamy i życzymy jak najszybszego ukończenia :)

Adam i Agata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie Ciebie podglądam i praktycznie idziemy łeb w łeb. W tej chwili kończe sie dodatkowo ocieplać. Niestety wszystkie prace samodzielnie wiec idzie to wolniej niż przewidywałem ale dużo taniej. Przewidywana data wprowadzki zbliża sie nieuchronnie. Ale nie o tym chciałem. Ponieważ tak jak pisałem mamy prawie identyczny stan to mam pytanie czy robisz sobie zestawienie kosztów- ja robie i jestem bardzo ciekawy jakie są różnice między nami, ile mogłem teoretycznie zaoszczędzić robiąc wiekszość prac samemu.

 

P.S. Inwestorka z Ciebie niczego sobie 8) . Fajnie nazwałaś też ostatnie zdjęcia. To z twoim mężem to hol a to z Tobą to "ja". Naprawde dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe :D nie zwróciłam na to uwagi. Robimy zestawienie kosztów. Różnice moga być duże, ponieważ u nas wychodzi dużo dodatkowych kosztów, np. sami musielieśmy robić sieć wodno-kanalizacyjną, drenaż, dużo wyszedł stan zero bo ziemia była kiepska i szkody górnicze, założylismy gaz z butli, kominek z płaszczem wodnym do tego solar, okna wybraliśmy jedne z droższych w naszym miescie, odkurzacz centralny, prawie 80m podłogówki,grzejniki Purmo, ocieplamy strop i dach(a wiem ze większość ociepla np. tylko dach), dachówka ceramiczna, alarm 4,5tyś, piec 12tyś, itd. Nie wiem co Ty masz. Zapytam się męża ile wydaliśmy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytajac dziennik widze, ze materiały mamy podobne (droższe ale lepsze okna, identyczna dachówka, ocieplenie stropu i poddasza, wieksze niż przewidywane koszty doprowadzenia kanalizy i wody). Nie mam tylko kominka z płaszczem wodnym i solara. Widziałem też, że miałaś sporą ode mnei różnice przy stanie zero. Nie chodzi mi tu o jakiś wyścig kto taniej, tylko o porównanie ile mniej więcej mogłem zaoszczędzić wykonując większość prac samemu. W cenach materiału sporych różnic być nie powinno.

Dodam tylko, ze mając wasz stan + ocieplenie styropianem 10cm + tynk silikatowo-silikonowy mam aktualnie 184 tys (nie licząc kosztu zakupu działki i notariusza bo tu różnice mogą być znaczne i nieobiektywne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...