Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Dziennik Sylwii - "KORNELIA"


Recommended Posts

Witaj Sylwio!

Widzę, że idziecie jak burza!! Ja z powodu choróbska "zaniedbałam" oglądania "na żywo" Waszej Kornelki. Siedzę w domku, oglądam zdjęcia no i szybkie postępy prac. Myślę, że jest to fajny czas, bo z każdym dniem powstaje coś nowego i zaczyna to w końcu nabierać upragnionych kształtów.

Życzę pomyślności w Nowym Roku!

Iwona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 398
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam Wszystkich ponownie, A Tobie Sylwio dziekuję za link gdzie mogę nauczyć się wklejania zdjęć i chociaz miałam już wkleic swojej Kornelii to niestety na razie ich nie wkleję ze złośliwości rzeczy martwych.

Chcę Wam powiedzieć, że nasza budowa jest na etapie stawiania krokwii na dachu. A w związku z tym chcę Wam powiedzieć, iz jest błąd w projekcie tzn. może nie w projekcie co w zestawieniu materiałów potrzebnych (drzewo) na dach. W sumie projektant nie uwzględnił dodatkowo 8 m3 drzewa. I dzoszło do takiej sytuacji, że w tartaku wycięli drezwo wg zestawienia a fachowcy od dachu po rozłożeniu go na dachu i rozpoczeciu roboty stwierdzili że im brakuje go. No i trzeba było docinać.

Mamy nadzieję że do poł. stycznia dach będzie nakryty. pozdrawiam

 

Czyli do tego zastawienia w projekcie muszę doliczyć 9m3? Bo mamy wydłużony o metr garaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich ponownie, A Tobie Sylwio dziekuję za link gdzie mogę nauczyć się wklejania zdjęć i chociaz miałam już wkleic swojej Kornelii to niestety na razie ich nie wkleję ze złośliwości rzeczy martwych.

Chcę Wam powiedzieć, że nasza budowa jest na etapie stawiania krokwii na dachu. A w związku z tym chcę Wam powiedzieć, iz jest błąd w projekcie tzn. może nie w projekcie co w zestawieniu materiałów potrzebnych (drzewo) na dach. W sumie projektant nie uwzględnił dodatkowo 8 m3 drzewa. I dzoszło do takiej sytuacji, że w tartaku wycięli drezwo wg zestawienia a fachowcy od dachu po rozłożeniu go na dachu i rozpoczeciu roboty stwierdzili że im brakuje go. No i trzeba było docinać.

Mamy nadzieję że do poł. stycznia dach będzie nakryty. pozdrawiam

 

Czyli do tego zastawienia w projekcie muszę doliczyć 9m3? Bo mamy wydłużony o metr garaż.

:wink: Najlepiej pokazać projekt ogólny w tartaku, osobie która zna się tym. Bo ten który nam drzewo wycinał powiedziła że gdyby miał główny projekt domu to by sam obliczył i wyciął tyle ile jest potrzebne. I na pewno ma znaczenie czy krokwie będą pod dach ceramiczny czy blachodachówkę (wówczas nie potrzebne jest tyle materiału).Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich ponownie, A Tobie Sylwio dziekuję za link gdzie mogę nauczyć się wklejania zdjęć i chociaz miałam już wkleic swojej Kornelii to niestety na razie ich nie wkleję ze złośliwości rzeczy martwych.

Chcę Wam powiedzieć, że nasza budowa jest na etapie stawiania krokwii na dachu. A w związku z tym chcę Wam powiedzieć, iz jest błąd w projekcie tzn. może nie w projekcie co w zestawieniu materiałów potrzebnych (drzewo) na dach. W sumie projektant nie uwzględnił dodatkowo 8 m3 drzewa. I dzoszło do takiej sytuacji, że w tartaku wycięli drezwo wg zestawienia a fachowcy od dachu po rozłożeniu go na dachu i rozpoczeciu roboty stwierdzili że im brakuje go. No i trzeba było docinać.

Mamy nadzieję że do poł. stycznia dach będzie nakryty. pozdrawiam

 

Czyli do tego zastawienia w projekcie muszę doliczyć 9m3? Bo mamy wydłużony o metr garaż.

:wink: Najlepiej pokazać projekt ogólny w tartaku, osobie która zna się tym. Bo ten który nam drzewo wycinał powiedziła że gdyby miał główny projekt domu to by sam obliczył i wyciął tyle ile jest potrzebne. I na pewno ma znaczenie czy krokwie będą pod dach ceramiczny czy blachodachówkę (wówczas nie potrzebne jest tyle materiału).Powodzenia

 

Sylwio no a jak zdjęcia Ciebie się podobywały naszej Kornelii? :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Sylwio

 

Straszną radochę nam uczyniłaś tym stawianiem Twoim.

Kilka małych zdjątek,

- je oglądać wolim,

niż

inne multimedia wszech występujące.

Bo te Twoje foty są ciągle...

...gorące.

Patrzę i doczekać swoich się nie mogę,

myślę jak wymurować ściany, dach, więźbę, podłogę.

Ale teraz zima, chociaż śniegu nie ma,

i budować można, to ja nie zaczynam.

Bo co chwila straszą: - to tak jeszcze chwilę.

Czekaj! Nie zaczynaj! Mróz ci to zabije!

 

No to czekam i patrzę jak inni budują. Chwalą się fotkami.

real pokazują. My naten czas mamy już papiery

na budowę domu - też Kornelię chcieli...

...śmy, bo to domek fajny taki. Parka mieszkać może. Z synem. Z psem.

I co jeszcze za tym projektem jestdla nas powodem?

Bo można w nim mieszkać nawet z ...

...samochodem. I pod jednym dachem.

Szkoda, że teraz mamy tylko działkę z...

piachem.

 

Za to mamy mocne postanowienie budowy.

Już bym bardzo chciał tam zacząć kopać rowy.

Chcica budowica nie wychodzi zgłowy.

Jak każdemu chyba.

 

Ok. Koniec z tym rymem - puszczam go z dymem.

 

No ale mamy prośbę:

- zanim zaczniemy budowlane ruchy wykonywać kolejne,

może ktoś z Was może nam pokazać...

... gotową Kornelię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no no!

Podoba mi się wasze tempo budowy. Ja też zacząłem budować Kornelie prawie w tym samym czasie co wy. Niestety zatrzymałem się na stanie zero ale patrząc na was zmobilizowałem się ( za co wam dziękuję) i zdecydowałem już zakupić materiał na ściany (beton komórkowy z prefabet-u 24cm gr) i jest szansa że jeszcze wybuduje parter przed śniegami. Wszystko zależy kiedy mi towar przywiozą na plac.

Odnośnie projektu: dodałem prawie pod całym domem piwnice - opuściłem tylko salon i kuchnie. Mam już w piwnicach wylany beton i nad nimi strop. Wszystko ocieplone 8cm styropianu i na to folia kubełkowa obsypana piaseczkiem. Co do parteru wprowadziłem sporo zmian i umieściłem na forum ale niestety nikt mi nic nie odpisał co o nich sądzi.

Będę wspierał was duchowo w budowie i życzę powodzenia.

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, że Cię zmobilizowaliśmy :D Stawiaj ściany dopóki śniegu nie ma, a jak przyjdzie niespodziewanie to zakryjesz tyle ile wybudujesz-tak jak my. My braliśmy suporeks z Solbetu 24cm gr i 600 gęstość. Robilismy na klej. Życzę powodzenia i jak najpóźniej śniegu. Co do piwnicy to napewno się przyda. My nie zastanawialismy się nad piwnicą bo część poddasza będzie służyła za "graciarnie".

Pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Sylwio

 

Straszną radochę nam uczyniłaś tym stawianiem Twoim.

Kilka małych zdjątek,

- je oglądać wolim,

niż

inne multimedia wszech występujące.

Bo te Twoje foty są ciągle...

...gorące.

Patrzę i doczekać swoich się nie mogę,

myślę jak wymurować ściany, dach, więźbę, podłogę.

Ale teraz zima, chociaż śniegu nie ma,

i budować można, to ja nie zaczynam.

Bo co chwila straszą: - to tak jeszcze chwilę.

Czekaj! Nie zaczynaj! Mróz ci to zabije!

 

No to czekam i patrzę jak inni budują. Chwalą się fotkami.

real pokazują. My naten czas mamy już papiery

na budowę domu - też Kornelię chcieli...

...śmy, bo to domek fajny taki. Parka mieszkać może. Z synem. Z psem.

I co jeszcze za tym projektem jestdla nas powodem?

Bo można w nim mieszkać nawet z ...

...samochodem. I pod jednym dachem.

Szkoda, że teraz mamy tylko działkę z...

piachem.

 

Za to mamy mocne postanowienie budowy.

Już bym bardzo chciał tam zacząć kopać rowy.

Chcica budowica nie wychodzi zgłowy.

Jak każdemu chyba.

 

Ok. Koniec z tym rymem - puszczam go z dymem.

 

No ale mamy prośbę:

- zanim zaczniemy budowlane ruchy wykonywać kolejne,

może ktoś z Was może nam pokazać...

... gotową Kornelię?

 

Rymowanka extra :p

Co do zdjęć to proszę zajrzeć tu później, może uda coś mi się znaleźć.

To fajnie, że tyle osób buduje Kornelię :p

Teraz narazie cisza będzie ze zdjęciam, bo czekamy na wiosnę :( niech szybko przychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie i ja mogę sie pochwalić-oto moja Kornelia od zachodu.

Pierwsza noc-19.X.06. Przypominam,ze zaczełam budowę w maju br . Proszę o pochwały i gratulacje :p .

 

To zdjęcie jakie udało mi się w tej chwili ściągnąć. Jak dostanę pozwolenie to jeszcze coś powklejam. :wink:

 

ps. kliknąć w " od zachodu"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...