Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Dziennik Sylwii - "KORNELIA"


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 398
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam, powiem szczerze że nie rozmawiałam z właścicielami tego domu w Swarzędzu jaki mają system rolet. Obdzwoniłam wczoraj kilka firm w Poznaniu, które handlują roletami zew. i zmartwiłam się. Dowiedziałam się, że na okrągłe okno nie można zamontować rolety a na to z łukiem trzeba pokombinować.

Jestem w kropce. Sir_yellow czy rolety nadstawne to system RKS?

 

Witam

Tego nie wiem czy to jest to samo, ale Mmadejski dobrze odpisał ten system o którym pisałem.Od wewnątrz możemy mamy dwa sposoby dojścia do skrzynki: od boku lub od dołu(wtedy możemy bok zabudować płytą gk). W Poznaniu jest firma na Szarych Szeregów Variant,tam powiedzieli że nie ma problemu z takimi oknami łukowymi i roletami. Ja dostałem własnie wycenę na okna i rolety. Całość wyszła około 17 tys. Kolor złoty dąb.

Pytanie do Mmadejski: czy jak zabudujesz okno łukowe to dojście do skrzynki będziesz miał od dołu czy boku ??

POzdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nam chodzi o to, żeby roleta nie miała rewizji od środka, ponieważ "System INTEGRO zapewnia perfekcyjną izolację termiczną i akustyczną, ponieważ jako dodatkowe zamknięcie otworu nie ingeruje w konstrukcję nadproża, okna i drzwi, a tym samym nie narusza ich właściwości izolacyjnych."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, powiem szczerze że nie rozmawiałam z właścicielami tego domu w Swarzędzu jaki mają system rolet. Obdzwoniłam wczoraj kilka firm w Poznaniu, które handlują roletami zew. i zmartwiłam się. Dowiedziałam się, że na okrągłe okno nie można zamontować rolety a na to z łukiem trzeba pokombinować.

Jestem w kropce. Sir_yellow czy rolety nadstawne to system RKS?

 

Witam

Tego nie wiem czy to jest to samo, ale Mmadejski dobrze odpisał ten system o którym pisałem.Od wewnątrz możemy mamy dwa sposoby dojścia do skrzynki: od boku lub od dołu(wtedy możemy bok zabudować płytą gk). W Poznaniu jest firma na Szarych Szeregów Variant,tam powiedzieli że nie ma problemu z takimi oknami łukowymi i roletami. Ja dostałem własnie wycenę na okna i rolety. Całość wyszła około 17 tys. Kolor złoty dąb.

Pytanie do Mmadejski: czy jak zabudujesz okno łukowe to dojście do skrzynki będziesz miał od dołu czy boku ??

POzdrawiam

 

Ale to dobra wiadomość dla tych co im rewizja od środka nie przeszkadza. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylwia13

 

Oczywiście że od dołu, bok będę miał zabudowany.

 

Dzięki za linka. Przypuszczam że na okno balkonowe musi byc skrzynka skrzynka 18cm, a żeby ją zakryc trzeba jeszcze z 1-2cm wełny albo styropianu i dopiero na to tynk. Tyle ocieplenia będziesz dawała? Jeszcze jedno co mnie martwi to to, że zmniejszenie skrzynki do 16cm musi byc jakimś kosztem. Jedyne co mi przychodzi do głowy to tylko to że profil rolety musi byc bardziej cienki żeby się nawinął i tam zmieścił, a co za tym idzie będzie delikatniejszy i zimniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozejrzyj sie może za stropem z płyt, może masz producenta w okolicy. Ja też buduje Kornelie i własnie taki strop będe robił bo wyszedł o połowe taniej niz terriva. Nie wiem czy u was na śląsku są tak wybitnie wysokie ceny ale u mnie terriva wyszła razem z robota 18-19 tyś. Płyty z transportem i dzwigiem do rozładunku a potem do ułożenia wyniosą mnie 8 k. Za wykonanie stropu płace 1,6k do tego kilka prętów i beton z betoniarki wiec max 11k i strop zalany.

Na pocieszenie podam, że za wybudowanie całej Kornelii od fundamentów po ścianki działowe, chudziak na posadzkach, taras, schody wejściowe, kominy płace 10k. I to w mojej czesci Wielkopolski jest raczej standard (no może troszke sie targowałem :lol: :lol: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...