Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Dziennik Sylwii - "KORNELIA"


Recommended Posts

Rozejrzyj sie może za stropem z płyt, może masz producenta w okolicy. Ja też buduje Kornelie i własnie taki strop będe robił bo wyszedł o połowe taniej niz terriva. Nie wiem czy u was na śląsku są tak wybitnie wysokie ceny ale u mnie terriva wyszła razem z robota 18-19 tyś. Płyty z transportem i dzwigiem do rozładunku a potem do ułożenia wyniosą mnie 8 k. Za wykonanie stropu płace 1,6k do tego kilka prętów i beton z betoniarki wiec max 11k i strop zalany.

Na pocieszenie podam, że za wybudowanie całej Kornelii od fundamentów po ścianki działowe, chudziak na posadzkach, taras, schody wejściowe, kominy płace 10k. I to w mojej czesci Wielkopolski jest raczej standard (no może troszke sie targowałem :lol: :lol: )

 

Witam, czy to jest robocizna, czy materiał? a Jeśli materiał to jaki ??

Ja zaczynam właśnie Kornelie w Poznaniu i nie są to takie ceny standardowe :).

POzdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 398
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

A za materiały wyszło 19tyś. Ale myślę, że materiały tyle wychodzą bo mamy dobre ceny na materiały np. beton B20 mamy po 230 a Ci co sami kupują to mają po 249. Poprostu ten strop jest ogólnie drogi, no i zależy też od konstrukcji domu. Bo czym bardziej rozłożysty dom(taki jak nasz) to większy kosszt, to więcej jest długich belek a one są najdroższe w całym stropie, z tego co się dowiedziałam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak nawet według archipelagu jest jeszcze więcej - 173,23m2

 

http://www.archipelag.pl/domek-kosztorys.php?KatID=3990500&ProjID=326

 

Faktycznie, nie zwróciłam wcześniej uwagii. Więc tyle wyjdzie kasy. Wiadomo firma na robociźnie zarabia. Ale i tak nam jeszcze liczą po 8.49 za godz. Bo teraz od nowego raku już inni płacą po 12.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do dachu to ja już mam wycenę z Euronitu na podwójne S ze wszystkimi potrzebnymi dodatkami i rynnami Planjii około 19tys.zł.

Wyliczyli mi 264m2.

Robociznę będę płacił 70m2(więźba, pokrycie, orynnowanie, podbitka) +5tys za wole oka.

 

Ile kosztowała Ciebie więźba? Rozumiem że na wole oka trzeba drewna specjalnie wygiętego? My rozważamy jednak wyprostowanie dachu nad oknem w jadalni i pozostawienie wolego oka nad wejściem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wiem czy to jest to samo, ale Mmadejski dobrze odpisał ten system o którym pisałem.Od wewnątrz możemy mamy dwa sposoby dojścia do skrzynki: od boku lub od dołu(wtedy możemy bok zabudować płytą gk). W Poznaniu jest firma na Szarych Szeregów Variant,tam powiedzieli że nie ma problemu z takimi oknami łukowymi i roletami. Ja dostałem własnie wycenę na okna i rolety. Całość wyszła około 17 tys. Kolor złoty dąb.

Pytanie do Mmadejski: czy jak zabudujesz okno łukowe to dojście do skrzynki będziesz miał od dołu czy boku ??

POzdrawiam

 

Ale to dobra wiadomość dla tych co im rewizja od środka nie przeszkadza. :)

 

Witaj mam pytanie jaką rewizję będziesz miał od boku czy od dołu? Czy przy oknie z łukiem będziesz miał wylewane nadproże czy proste? A jeżeli proste czym będziesz uzupełniał luki między nadprożem a ramą okienną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadproże będę miał proste, pod nie wejdzie skrzynka z roletą.

Do tej skrzynki będzie przykręcone okno.

Tak jest standardowo w prostych oknach.

http://www.portos-rolety.pl/pl_portos.php?action=pl_rn_termolux

Natomiast okno z łukiem będzie przykręcone tylko środkiem tam gdzie się styka a dziury po bokach będą wypełnione (na grubość ramy) betonem komórkowym dokładnie przyciętym. Zagłębiając się w szczegóły będą tam jeszcze dodatkowe wzmocnienia z prętów dla usztywnienia okna.

Rewizja będzie od dołu, bok będzie zabudowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie sympatyków Kornelii. Dostałem kilka kolejnych wycen wiec sie podziele:

-dachówka Roben - wszystkie elementy oprócz membrany - 14.200

-rynny Marley - 3.700

-wieźba po 650 za kubik (bez faktury)

-okna 5 komorowe obustronnie złoty dąb (bez łuków bo z nich zrezygnowałem ale okrągłe zostało) - najtańsze jakie sie udało wytargować 8.000 brutto (tu z 7% Vatem)

-rolety nadstawne w kolorze złoty dąb- 4900 brutto (bez znaczenia czy classic czy termolux bo jest ponoć teraz jakaś promocja). Mońtaż rolet gratis przy okazji montażu okien - 950 PLN.

- płyty na strop - 7.015 brutto.

- stal po targach 2,8 brutto po targach za kg.

To ceny jak na mój region. Do Poznania mam 100 km i wszystko może być po zupełnie innych cenach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, my też będziemy budować Kornelię - w okolicach Rzeszowa.

 

Faktycznie, z tego co zdążyliśmy się zorientować to domek ten nie należy do najtańszych w budowie natomiast jest jedną z ciekawszych parterówek.

 

Kilka Kornelii widzieliśmy w realu, z dachami wykonanymi zarówno z dachówki Braas-a (brąz), Rupceramiki (syrius13) jak i blachodachówki.

 

My będziemy układać Braas-a Celtycką ceglaną i szacujemy, że koszt samej dachówki z wszystkimi dodatkami nie wyniesie nas więcej niż 14tys. Cena wykonania samego dachu wyceniamy na około 55tys (robocizna, dachówka, folia, drzewo, rynny i blacha), przy czym ok 30% :( to cena wykonania więźby i ułożenia dachówki. Za to ekipa polecana i sprawdzona.

 

Po rozmowie z wykonawcami strop zamyka się w tym projekcie w kwocie ok20tys. (strop ok 10.5tys - cena przed podwyżkami, beton, stal i robocizna)

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...