Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Sowio Wolska


monique_apple

Recommended Posts

Witamy wszystkich serdecznie,

Sowia Wola gmina Czosnów to nasze przyszłe miejsce zamieszkania,

zapraszamy wszystkich z okolicy Sowia Wola, Sowia Wola Folwarczna, Aleksandrów, Brzozówka, Cybulice, Wrzosówka, Małocice, Dobrzyń i okolice do wymiany w tym miejscu doświadczeń sąsiedzkich, pomocy i porad.

 

Pozdrawiamy

Monika, Julia, Jarek i Jaś w drodze :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 471
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Sowia Wola gmina Czosnów to nasze przyszłe miejsce zamieszkania,

zapraszamy wszystkich z okolicy Sowia Wola, Sowia Wola Folwarczna, Aleksandrów, Brzozówka, Cybulice, Wrzosówka, Małocice, Dobrzyń i okolice

 

Witam, moja mama pochodzi właśnie z Cybulic a dzieci jednej z ciotek mieszkają właśnie w Sowiej Woli. Po

Ś.P. babci został w Cybulicach kawał pola z chałupą, które to niestety z uwagi m.in. na brak testamentu po prostu zarasta chwastami a chałupa się rozpada... nikt z rodziny nie za bardzo jest zainteresowany z uregulowaniem tej sprawy :( . Ponieważ chciałbym przycisnąć rodzinkę w tej kwestii to mam pytanie: po ile "chodzą" tam w okolicy działki budowlane ? Skalkuluję mniej więcej wartość nieruchomści i tym sposobem może zachęce rodzinkę do uregulowania prawnego i być może sprzedaży... co prawda trochę mi szkoda bo niejedno lato w dzieciństwie tam spędziłem ale cóż... z góry dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, ja też należę do grona przyszłych "sowiowolan" (czy dobra forma :oops: ). Od zeszłego roku mamy tu działeczkę, Sowia Wola bardzo nam się podoba i mamy plany tu zamieszkać. Kiedy? Oby jak najszybciej czyli tak ca. za 2 lata. Na chwilę obecną mamy szopkę na narzędzia i kibelek :lol: Bardzo się cieszę, że zawiązała się taka grupa, bo przymierzałam się dołączyć do kampinoskiej, ale tu będę się czuła bardziej u siebie :D Pozdrawiam wszystkich sąsiadów (obecnych i przyszłych)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj musimy się bardziej udzielać, bo zaraz spadniemy na koniec :-?

Znowu mamy wiosnę w Sowiej Woli. :p

Ostatnio byliśmy 11 list. i wydawało się że to chyba koniec w tym sezonie, bo było już bardzo zimno.

A tu masz, pogoda się poprawiła i może jeszcze posadzimy jakieć krzaczki :p Ci co budują też pewnie się cieszą z dobej pogody.

Monika, a jak u ciebie postępy prac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego gdzie je posadzisz. My chcemy zaaranżować w tylnej części działki taki jakby naturalny "zagajnik". U sąsiadki obok jest właśnie taki i u nas chcemy mieć podobnie (głównie ze względu na grzyby :p ) Poza tym to będą zwykłe brzózki więc nawet jak się coś zniszczy łatwo można dosadzić. Bardziej niż budowa (której jeszcze nie ma) mogą je zniszczyć zajączki, które wchodzą sobie swobodnie na działkę (brak ogrodzenia) i podgryzają gałązki :x

Co do projektu... Raczej nie w moim guście, ale w naturze może być inaczej. Zresztą to ty tam będziesz mieszkać i skoro go wybrałeś to pewnie spełnia Twoje wymagania. Pytanie o światło wewnątrz, czy nie za mało? Wydaje mi się, że dość małe są okna, a może się mylę?

To zależy też od ustawienia co do stron świata.

Nasz projekt "odziedziczyliśmy" razem z działką i zdecydowaliśmy że nie będziemy zmieniać, aby iść najprostszą drogą (jest pozwolenie na ten projekt).

http://www.dobredomy.pl/?id_project=104&infopage=1

Ponieważ ma być tylko dla nas (2 ew. 2+1) to jest w sam raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie skoro nas się już tu kilkoro zebrało, sympatyków i mieszkańców z niektórymi już znamy się osobiście; kłaniamy sie Grzegorzu; to my jako założyciele grupy proponujemy jakoś to przypieczętować.

Jesteśmy w Sowiej Woli najczęściej w weekendy.

Czekamy na propozycje zapraszamy do nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj musimy się bardziej udzielać, bo zaraz spadniemy na koniec :-?

Znowu mamy wiosnę w Sowiej Woli. :p

Ostatnio byliśmy 11 list. i wydawało się że to chyba koniec w tym sezonie, bo było już bardzo zimno.

A tu masz, pogoda się poprawiła i może jeszcze posadzimy jakieć krzaczki :p Ci co budują też pewnie się cieszą z dobej pogody.

Monika, a jak u ciebie postępy prac?

 

W końcu sie ruszyło teraz jesteśmy coraz częstrzymi gośćmi u nas, na pewno w soboty i niedziele, musimy małe co nieco dopilnować, pogoda jest wyśmienita, ale tynkowanie pozostawimy do wiosny prawdziwej, liście już opadły, wspaniałe są mgły i widoki zachodzącego słońca nad puszczą, rozgwiezdzone niebo i cisza. Mamy już ogrzewanie jako takie(koza), może w tym tygodniu juz normalne, może już nawet woda i szambo sie pojawią. Mamy nadzieje że w końcu nasi budowlańcy zrobia porządek po sobie na działce bo mamy po troszku dość tego bu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monika, oglądałam Waszą stronkę, jest super i domek bardzo fajny, a jakie piękne brzózki :D U nas niestety poprzedni właściciel wygolił wszystko przed sprzedażą i jest łysawo :evil: Ale mam nadzieję, że zdobędę kilka sadzonek i posadzę jeszcze w tym roku.

Dzięki mapce udało mi się Was zlokalizować, jesteśmy stosunkowo niedaleko, tak przez pola to całkiem blisko :)

Zyczę dalszych sukcesów w budowie. Pewnie za jakiś czas będzie okazja się poznać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monika, oglądałam Waszą stronkę, jest super i domek bardzo fajny, a jakie piękne brzózki :D U nas niestety poprzedni właściciel wygolił wszystko przed sprzedażą i jest łysawo :evil: Ale mam nadzieję, że zdobędę kilka sadzonek i posadzę jeszcze w tym roku.

Dzięki mapce udało mi się Was zlokalizować, jesteśmy stosunkowo niedaleko, tak przez pola to całkiem blisko :)

Zyczę dalszych sukcesów w budowie. Pewnie za jakiś czas będzie okazja się poznać.

 

czesc Maja,

do tej pory i pewnie dalej tez to moj maz sie tu udziela bardziej niz ja :-))), Jarek mu na imie, bo chyba sie nie przedstawil,

u nas dzialka byla wrecz dziewicza, wycielismy tylko tyle co pod domek,

skoro jestescie niedaleko to mamy szanse sie spotkac, choc jak znam zycie z sasiadami pietro nizej, mimo bliskiej przyjazni, czasem udawalo mi sie spotykac raz na miesiac albo i nie ;-),

pozdrawiam,

monika

 

mjjj - monika jarek julia i jas (w drodze, blisko coraz blizej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...