Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Sowio Wolska


monique_apple

Recommended Posts

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 471
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 weeks później...

Pragnę poinformować Sowiowolan (tych obecnych i przyszłych) że moja budowa ruszyła :D :D :D

W zeszłą środę wylali nam fundament, który został zasypany w piątek piaskiem. Weszło 17 wywrotek :o :o Kosztowało majątek :(

Teraz będziemy zagęszczać, ale dopiero gdzieś na tydzień bo fundament musi dobrze się związać, żeby podczas ubijania piachu nie powstały mikropęknięcia :D

No więc tempo jest dość wolne, ale tak musi być.

Cdn...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pragnę poinformować Sowiowolan (tych obecnych i przyszłych) że moja budowa ruszyła :D :D :D

W zeszłą środę wylali nam fundament, który został zasypany w piątek piaskiem. Weszło 17 wywrotek :o :o Kosztowało majątek :(

Teraz będziemy zagęszczać, ale dopiero gdzieś na tydzień bo fundament musi dobrze się związać, żeby podczas ubijania piachu nie powstały mikropęknięcia :D

No więc tempo jest dość wolne, ale tak musi być.

Cdn...

 

witam, :D

:o widzielismy, widzielismy...:roll: slyszelismy, slyszelismy... te wywrotki (mamo a co to???)...

dobrze Ci idzie to pisanie ;) zalecam rozpoczecie dziennika budowy na forum !!!

 

pozdrawiamy slonecznie 8)

m. i j+j (3ci j w drodze do torunia :( )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pragnę poinformować Sowiowolan (tych obecnych i przyszłych) że moja budowa ruszyła :D :D :D

W zeszłą środę wylali nam fundament, który został zasypany w piątek piaskiem. Weszło 17 wywrotek :o :o Kosztowało majątek :(

Teraz będziemy zagęszczać, ale dopiero gdzieś na tydzień bo fundament musi dobrze się związać, żeby podczas ubijania piachu nie powstały mikropęknięcia :D

No więc tempo jest dość wolne, ale tak musi być.

Cdn...

 

witam, :D

:o widzielismy, widzielismy...:roll: slyszelismy, slyszelismy... te wywrotki (mamo a co to???)...

dobrze Ci idzie to pisanie ;) zalecam rozpoczecie dziennika budowy na forum !!!

 

pozdrawiamy slonecznie 8)

m. i j+j (3ci j w drodze do torunia :( )

 

 

Dzięki za miłe słowa. No niestety był hurgot przez cały dzień :wink:

Na koniec przyjechał do nas Wasz przyszły sąsiad i wziął namiary na kaparkowego. Tak że już wkrótce będziecie mieli jeszcze bliżej budowę.

:wink:

Co do dziennika :wink: No nie wiem, nie mam tak dużo czasu, w pracy nie bardzo mogę, a w domu moja młodzież 8) Niby zawsze ustępują miejsca jak trzeba, ale zaraz pytają "długo będziesz siedzieć?" :x A ja nie lubię jak mnie poganiają, poza tym nie lubię pisać nocą, oczy mi wysiadają :cry:

No więc nie chciałabym zaczynać a potem zostawić w połowie.

Ale jeszcze pomyślę. W każdym razie będziecie informowani na grupie co i jak :D

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

To znowu ja :-? bo jakoś nikt nie kwapi się do wpisów :wink:

Pewnie leżycie sobie na plaży :wink: Ja też bym poleżała, widać to po moim avatorku :D Ale niestety nie w tym roku :cry:

 

Dobra wiadomość dla wszystkich obecnych i przyszłych mieszkańców:

ma być rozszerzony tzw. I etap budowy kanalizacji, tak że mają się załapać jeszcze "dalsi" (i najdalsi :D :D ) mieszkańcy Sowiej Woli.

Sołtys pewnie był już u niektórych, ale jakby co informuję że będzie

 

ZEBRANIE 3 sierpnia o 20:00 w szkole w Sowiej W.

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Dobra wiadomość dla wszystkich obecnych i przyszłych mieszkańców:

ma być rozszerzony tzw. I etap budowy kanalizacji, tak że mają się załapać jeszcze "dalsi" (i najdalsi :D :D ) mieszkańcy Sowiej Woli.

Sołtys pewnie był już u niektórych, ale jakby co informuję że będzie

 

ZEBRANIE 3 sierpnia o 20:00 w szkole w Sowiej W.

 

pozdr.

 

a byl byl,

juz sie zglosilismy i zaplacilismy za projekt,

na zebranie tez przybedziemy,

 

btw trudno sie opalac jak leje,

ale dzis w sumie nawet moznaby - gdyby tylko dziatwa pozwolili ;)...

pozdro,

m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam również po urlopie (w tym roku moja Chorwacja byla w Sowiej Woli :D ), ale nie narzekam...

Dom się buduje, od 22 sierpnia stawiają ściany i zewnętrzne będą pewnie dziś gotowe. Jednocześnie budują też wewnętrzne nośne. W przyszłym tygodniu zaczną stawiać szalunki i stemple pod strop. Idzie chyba nieźle, ale cały czas jestem w stresie czy zdążymy przykryć dachem przed zimą :(

Zaraz na początku budowy scian była u nas wizytacja z Leiera, na życzenie naszego majstra przyjechał pan z leiera z Zakroczymia oraz sam najwyższy "boss" czyli właściciel, którym jest Austriak. Miła wizyta, pochwalili naszego majstra, że dobrze buduje, dali chłopakom firmowe czapeczki a nam tablicę budowlaną z reklamą firmy oraz obiecali że jeszcze wpadną jak będziemy stawiać kominy.

Jednocześnie dogadaliśmy się, że wymienią nam wszystkie popękane sztuki. W sumie nie było ich dużo, na razie ca. 30 szt. i w zasadzie tylko te trzykomorowe puste. Bo Monolit (z wypełnieniem) jest bardzo OK. Nasz majster bardzo chwalił materiał i powiedział że sam się zastanawia nad taką opcją dla siebie :D A to już jest bardzo duży komplement.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie, że dobrze idzie wam budowa - gratuluje wizytacji :D

U nas też byli, bo ściągneliśmy ich aby powiedzieli, czy nasza budowa trzyma standardy budowlane. Stwierdzili, że nie jest to mistrzostwo świata, ale średnia krajowa - chyba powinniśmy się przestraszyć :roll:

Ja buduję właśnie z trzykomorowych pustych, ale miałam tylko kilka potłuczonych w transporcie, dopiero murarze potłukli więcej...

Trzymam kciuki abyście zdążyli do zimy. Ja tez będę miała ten problem, bo moja ekipa przyjeżdża za dwa tygodnie - tylko aby przyjechali... bo jak ich coś opóźni, albo nie przyjadą, to będzie kiepsko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

No widać że się buduje.

A u mnie - po 2 miesięcznym ochłonięciu z niedoszłą ekipą właśnie dzisiaj zaczyna się murowanie ścianek fundamentowych.

A poza tym codzienna kontrola. To jest niezbędne. Przyjechałem na godzine przed zalewaniem ław i po 10min. stwierdziłem co następuje

- 280cm odstępu zamiast 240cm między słupami

- brak jednego słupa

- przesunięcie o 60cm stopy pod kominkiem (zaszalowanej i zazbrojonej ;-)

Po krótkim stanie niedowierzania ekipy z majstrem na czele szybko poprawili. Nawet spokojny byłem. Po wszystkim majster przyszedł do mnie i przeprosił grzecznie za te błędy. Cóż - nawyki z pracy. Zasada starych czekistow mówi iż ludziom należy wierzyć i kontrolować, kontrolować, kontrolować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo się cieszę, że ruszyliście z budową :D

Co do kontroli to masz rację, chociaz u nas jak na razie nie było żadnej skuchy.

Szalunki na stropie już są, wczoraj wlazłam po drabinie i popatrzyłam na Sowią z góry :D Jest pięknie :D

Teraz układają zbrojenia i kończą takie tam wygibusy typu łuczki nad tarasem, schody etc. :-? :wink:

Po niedzieli pewnie zalejemy strop i potem czekanie...

Nie lubię czekać :evil: Ale jak trzeba to trzeba.

Do zobaczenia w Sowiej. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorzu,

 

Chętnie obejrzę zdjęcia z Twojej budowy na stronie grupy sowiowolskiej. Może i Maja zamieści wówczas jakieś fotki :D

Mam do was taki kawał drogi, że prędzej zobaczę zdjęcia niż realne budowy :wink: (już się wybierałam, ale popsuł mi się rower :cry: )

 

Ja też coś umieszczę jak będzie co pokazać. Ekipa dachowa przyjeżdża jutro więc może wkrótce...

 

A zbrojenia ław fundamentowych masz imponujące :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Renia,

zapraszam oczywiscie na wizję lokalną, bo ze zdjęciami u mnie kiepsko.

Tzn. zdjącia są, ale ciągle nie mam czasu nauczyć się ich wklejać :oops:

Wiem że to obciach :wink: i że jak wkleję pierwszy raz to pójdzie, ale nie mogę się zebrać.

Stan budowy na dziś: zaszalowany strop i robią zbrojenia. Czekam na sygnał do zalewania. Niestety cały czas opóźnienie, a to z powodu ekipy, a to pogoda, a to to a to tamto... :evil: :evil:

W hurtowni gonią mnie z dachówką (żeby odbierać zadatkowana w kwietniu :roll: ) a ja jeszcze nie mam stropu :(

I ciągle mam stracha że za chwilę sypnie śniegiem, co przy tych anomaliach pogodowych jest jak najbardziej możliwe (oby NIEEEE).

Pozdr.

Zadzwoń jak będziesz jechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...