Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Sowio Wolska


monique_apple

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 471
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dobry wieczór nocnym grupowiczom,

mam na oku działkę w rejonie Brzozówki i jak na razie jedyny problem dotyczy wysokiego poziomu wód gruntowych.

W kilku miejscach działki obecnie stoi woda. Po krótkiej rozmowie z pobliskimi mieszkańcami okazalo się, że problem niekoniecznie jest WIELKI.

Problem ów rozwiązać można przez nawiezienie piasku/ziemi.

I wreszcie moje pytania:

1. czy szanowni forumowicze znają namiar na firmę, która taką ziemię może zorganizować i przywieźć. Wdzięczny będę za namiar jak również informacje o kosztach,

2. jako, że działka jest siedliskowa dom planujemy postawić ok 100 metrów o drogi a więc dodatkowym kosztem będzie utwardzenie drogi dojazdowej do posesji. W tym miejscu również proszę o namiar na kogoś kto takie usługi świadczy bądź/i informacje o kosztach .

 

ps. czy ktoś z Was borykał się z podmokłą działką ?

 

serdecznie pozdrawiam

maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plant-Kop, (22) 3578334, 604092189

 

Niestety nie wiem, jakie ceny i jakosc wykonania. Firma z Brzozówki! Ogłaszali się w gazetce lokalnej.

 

Wysoki poziom wód gruntowych to standard w gm. Czosnów. Ale można spokojnie problem rozwiązać nawożąc ziemię, izolując fundament itp. Nawet piwnicę można zrobić, bo przy obecnych technologiach jest to możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po świętach będę miała trochę gruzu po fundamentach domku letniskowego. Gdyby ktoś potrzebował na podniesienie działki to proszę o info...

okolice Kazunia Bielany.

I wygląda na to, że po świętach wreszcie ruszymy z budową, tfu,tfu,tfu, aby nie zapeszyc :wink:

 

Wyslalem PW w sprawie gruzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór nocnym grupowiczom,

mam na oku działkę w rejonie Brzozówki i jak na razie jedyny problem dotyczy wysokiego poziomu wód gruntowych.

W kilku miejscach działki obecnie stoi woda. Po krótkiej rozmowie z pobliskimi mieszkańcami okazalo się, że problem niekoniecznie jest WIELKI.

Problem ów rozwiązać można przez nawiezienie piasku/ziemi.

I wreszcie moje pytania:

1. czy szanowni forumowicze znają namiar na firmę, która taką ziemię może zorganizować i przywieźć. Wdzięczny będę za namiar jak również informacje o kosztach,

2. jako, że działka jest siedliskowa dom planujemy postawić ok 100 metrów o drogi a więc dodatkowym kosztem będzie utwardzenie drogi dojazdowej do posesji. W tym miejscu również proszę o namiar na kogoś kto takie usługi świadczy bądź/i informacje o kosztach .

 

ps. czy ktoś z Was borykał się z podmokłą działką ?

 

serdecznie pozdrawiam

maciek

 

Hej Maćku u nas ten sam problem, jak i wszędzie w okolicy, my rozwiązaliśmy go za pomocą CB radia i wywołaniem na kanale 19 chłopców z wywrotami, którzy w okolicy wożą się z gruzem z metra, ziemią, piachem i takimi tam różnościami, oni w ramach przysługi za niewielkie pieniądze przywieźli nam co nieco, mam do nich namiary telefoniczne jakby cos to na priv pisz.

Pozdrawiamy świątecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór nocnym grupowiczom,

mam na oku działkę w rejonie Brzozówki i jak na razie jedyny problem dotyczy wysokiego poziomu wód gruntowych.

W kilku miejscach działki obecnie stoi woda. Po krótkiej rozmowie z pobliskimi mieszkańcami okazalo się, że problem niekoniecznie jest WIELKI.

Problem ów rozwiązać można przez nawiezienie piasku/ziemi.

I wreszcie moje pytania:

1. czy szanowni forumowicze znają namiar na firmę, która taką ziemię może zorganizować i przywieźć. Wdzięczny będę za namiar jak również informacje o kosztach,

2. jako, że działka jest siedliskowa dom planujemy postawić ok 100 metrów o drogi a więc dodatkowym kosztem będzie utwardzenie drogi dojazdowej do posesji. W tym miejscu również proszę o namiar na kogoś kto takie usługi świadczy bądź/i informacje o kosztach .

 

ps. czy ktoś z Was borykał się z podmokłą działką ?

 

serdecznie pozdrawiam

maciek

 

Hej Maćku u nas ten sam problem, jak i wszędzie w okolicy, my rozwiązaliśmy go za pomocą CB radia i wywołaniem na kanale 19 chłopców z wywrotami, którzy w okolicy wożą się z gruzem z metra, ziemią, piachem i takimi tam różnościami, oni w ramach przysługi za niewielkie pieniądze przywieźli nam co nieco, mam do nich namiary telefoniczne jakby cos to na priv pisz.

Pozdrawiamy świątecznie

 

Witajcie,

u nas ten sam problem :cry: Teren jest częściowo podmokły i na wiosnę wylazła woda, tak że jak przyjechaliśmy kiedyś w marcu bylo jezioro :(

Teraz woda opadła, i jest prawie sucho, ale na pewno trzeba będzie solidnie podsypać. Tylko nie wiem czy teraz jeszcze przed rozpoczęciem budowy :o

Jak radzicie? Według mnie jak teraz podsypiemy to nam wszystko rozjeżdżą w trakcie budowy i będzie jeszcze gorzej. Mam rację?

Pozdrawiam

Wybieramy się do Sowiej w najbliższą sobotę, mam nadzieję że pogoda w końcu dopisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam grupę najbliższą mi geograficznie i nie tylko :wink:

Jeśli początkiem budowy można nazwac wykopanie dziury w ziemi to my właśnie dziś rozpoczeliśmy :D Teraz to już pójdzie szybko (jak będę to sobie powtarzac często może zyska siłę sprawczą)

Pozdrawiam z rozkwitniętego Kazunia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renka, z tego co pisałaś będziecie budować z trzykomorowego keramzytu leiera. Jakie docieplenie dajecie? Styropian 12 czy grubszy?

Wczoraj rozmawiałam w doradcą techn. z Malborka i powiedział, że dla tego pustaka powinien być styropian 15. Muszę szybko zdecydować się na jakąś wersję bo podobno od maja znow szykuje sie podwyżka :evil:

I jeszcze jedno pytanie, czy masz już styropian i iel płaciliście?

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej to chcę wełnę mineralną, ale że materiał ociepleniowy będę kupowała z następnej transzy (niestety budując na kredyt trzeba zachować chronologię) to zobaczymy czy będzie i za ile będzie... A jeśli steropian to 15 cm, bo podobno jednak kilka dodatkowych cm ma znaczenie.... A ściana i tak nie będzie jakaś bardzo gruba... Teraz kupuje dachówkę właśnie z powodu obawy przez podwyżkami oraz brakami zaopatrzenia - bez ocieplenia dom troche postoi, bez dachu byłoby gorzej :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam oferty z Dach Lux oraz Dach Plus w Łomiankach oraz z polecanej na forum szczególnie w grupie Piaseczno firmy Zapolski i S-ka na Puławskiej.

U Zapolskiego już byłam omówić oferty i niestety okazało się, że Koramic nie przyjmuje już zamówień - miedziana angoba odleciała w dal... Rupp nie przyjmuje zamówień... najdroższy Creaton zamówienia przyjmuje, ale jest ... najdrozszy, a poza tym dachówka kerrafane wcale mi się nie podoba - za duża fala... Natomiast atrakcyjna jest ich oferta na blachodachówkę z posypką mineralną belgijskiej Metrobond. Nie mogliśmy jej obejrzeć bo panu próbki nie dojechały, ale ma je ściągnać i jak obejrzymy, to podejmiemy decyzję czy nie wrócimy do pierwotnego pomysłu blachodachówki z posypką mineralną... Metrobond na nasz dach wychodzi w cenie Koramica, którego nie ma...

Do Dach Luxu pojedziemy przedyskutowac oferty jutro lub w sobotę. Na Creatona dali nam ofertę wyższą niż Zapolski, ale przyjmują zamówienia na Koramica czerwoną angobę - dla mnie czerwona jest trochę za ciemna, ale mężowi sie podoba... Dodatkowo poprosiłam jeszcze o wycene Ahi Roofing - nowozelandzkiej blachodachówki z posypką, a nuż nie wyjdzie aż tak drogo jak Decra... Po wycieczce po Łomiankach będę wiedzieć więcej i dam ci znać.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestesmy po wstępnej rozmowie z majsterem. Zaakceptował keramzyt. Będziemy budowac dwuwarstwowo 25 leier z wypełnieniem + 8 - 10 cm styropian. W sobotę jedziemy zamawiać materiał bo podobno od maja ceny znow idą w góre. Majster obiecał że jak dobrze pójdzie zaczniemy za ca.miesiąc. Więc muszę się sprężać :wink:

Za tydzień mamy się znów spotkać i zobaczyć wycenę na robociznę :-? Szczerze mówiąc trochę się tego boję :cry: Bo jeśli cena będzie wyśrubowana powinno się szukać dalej a na to w tym roku nie ma już chyba szans. Ale może nie będzie tak żle. W najbliższy weekend też będziemy jeżdziić w sprawie dachu, ale chyba zdecydujemy sie na Braasa, najprostszą i najtańszą (dzis dostaliśmy cene 2,80). Zobaczymy wycenę całkowitą. Nasz dach ma 266 m2 :roll: i jest dość skomplikowany. No trudno, tak się złożyło,że projekt który będziemy budować nie my wybieralismy :wink:

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SPRZEDAM PUSTAKI STROPOWE - TERIVA

 

Zostało mi jakieś 60 sztuk (w tym ok 20 podeklowanych na placu) pustaków stropowych. Są takie jak tu: http://www.solbet.pl/teriva_i.php

Sprzedam po zeszłorocznych cenach, chcę ich się po prostu pozbyć. Mam też 2 belki stropowe ok. 3-metrowe (muszę je dziś dokładnie zmierzyć).

Pustaki: 3,40zł/szt (teraz kosztują ok. 4,20netto)

Belki: 10zł/mb (teraz 18zł/mb)

 

Do odbioru k/Nowego Dworu Mazowieckiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...