Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

gaz mnie zrujnuje!!!!


Recommended Posts

Dostałem rachunek za gaz i sie podłamałem. Pomimo,że ogrzewanie chodzi tylko rano przez 2 godziny a po południu grzeję w kominku z rozprowadzeniem ciepła(a nie ma jeszcze mrozów) to wychodzi,że zużywam 6,5 m sześciennego gazu dziennie. Mam piec buderusa z zasobnikiem i nie wiem czy to jest wina pieca bo sąsiedzi płacą mniej. Zastanawiam się nad wezwaniem fachowca i zrobieniem przeglądu pieca. Może ktoś boryka się z takimi problemami?

Dom ma ok 200 m.kw i nie oczukuję uwag nt izolacji domu, rodzaju okien itp a jedynie nt ogrzewania. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehhh 6,5 dziennie???

my mamy ustawioną temperaturę na 21 stopni( a nie ma nas w domu) niestety długo by opowiadać dlaczego-dom kupiony z lokatorem który kiedyś jak był właścicielem ustawiał na 19 stopni a kiedy my kupiliśmy dom, ZARZĄDAŁ wyższej( my za to płącimy) jak ustawimy mniej- jest awantura z jego strony i wyzwiska.....aż zdziwienie bierze że osoba w wieku 86 lat używa takich niecenzuralnych słów... :cry:

ale...wracając do tematu.

rocznie zuzywamy około 3500-3700 m3 gazu...

teraz kiedy jest na dworze ciepło ( 7-8 stopni nie tak źle jak na tę porę roku) w domu ustawiamy na 21 stopni, zużywa się od rana (około 7 rano spisuję licznik) do wieczora ( około 20.00 kiedy wracam) 15 jednostek, nie liczę nocy- ustawiona jest wtedy temperatura 19,5 stopnia.

Gdy przymrozi na dworze licznik zużywa około 20-25 jednostek, a w domu jest cały czas 19-19.5 stopni- piec chodzi na okrągło, ciężko jest mu "dojść" do temperatury 20,5-21 stopni.

No...ja to dopiero mam prawo się załamać :-?

Dom ma powierzchnię około 120 m., nowe okna, nowa instalacja gazowa..

Być może wina instalacji...bo 6,5 na godzinę grzania...to raczej dużo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze na poczatku sezonu grzewczego jest jakby nieproporcjonalnie większy pobór paliwa (niezależnie jakiego), a później dostrzegamy jakby paradoks; że tamperatura na zewnątrz spadła, a mniej żużywamy paliwa. W początkowym okresie budynek akumuluje ogromne ilości energii i dlatego to żużycie paliwa jest większe.

madagoral, tak jak ktoś wcześniej wspomniał, grzanie CWU z cyrkulacją może pochłonąć duże ilości gazu. Jeżeli cyrkulacja pracuje cały czas, to ponad połowa zużycia gazu może być przeznaczona własnie na CWU.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom ma powierzchnię około 120 m., nowe okna, nowa instalacja gazowa..

Być może wina instalacji...bo 6,5 na godzinę grzania...to raczej dużo

 

To jest nie do przyjęcia , ewidentna wina kotła. Kotły z reguły pobierają wg. danych fabrycznych 2-3 metry gazu na godzine. Mój Niedźwiedź ma coś 2.1 - 2.2 na godzine. U mnie średnia dobowa za zeszły sezon wyszła coś 7.5-8 metrów na DOBE ! ( ocieplenie styro 8 cm , ~100 m2).

 

pozdrawiam

Korekta ( dla areq)

Nawet przyjmując 6.5 metra na 2 godziny grzania to wychodzi 3.25 na godzine , i tak za dużo skoro w moim przypadku przyjmujac nawet 8 metrów na dobe /24 = 0.33 na godzine Jest to wartość statystyczna bo kocioł nie pracuje 24h na 24h lecz steruje nim termostat pokojowy.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę w takim razie uściślić bo dyskusja się "rozmywa".

Jest to 3 sezon grzewczy ale pierwszy z kominkiem.

Piec mam ustawiony na temp 21 stopni wcześnie rano(przed wyjściem z domu). Później na pozostały czas na 19 .Po przyjściu z pracy wrzucam do kominka drewno i włączam nawiew ciepłego powietrza na cały dom. Oczekiwałem po inwestycjach związanych z drogim kominkiem, rozprowadzeniem ciepła, rekuperatorem i in.( nie oszczędzałem na ocieplaniu), że w końcu na gazie sobie zaoszczędzę a tu niemiła niespodzianka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze ,że ciepłą wodę też grzeję z tego pieca (zasobnik) i zrobiona jest cyrkulacja.

Najciekawsze jest jednak to, że grzać gazem zacząłem od 1 listopada to przeliczając na mesiące za październik zapłaciłem niemal dwukrotnie więcej niż za wrzesień.( Oba miesiące bez ogrzewania) :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

--------------------------------------------------------------------------------

 

A nie grzejesz gazem, przy okazji, obwodu kominka?

 

Nie bardzo rozumiem.

 

Na ilość pobranego gazu duzy wpływ ma rodzaj kotła jak i również rodzaj instalacji CO, sposób izolacji rur, średnice rur, wielkość grzejników w stosunku do pomieszczeń, zależy też od materiału z jakiego jest zrobiona instalacja CO, no i cieplnośći ścian i okien.

 

Jak już napisałem wcześniej, na materiałach izolacyjnych nie oszczędzałem. Rurki są miedziane(wtedy jeszcze miedź była tania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę w takim razie uściślić bo dyskusja się "rozmywa".

Jest to 3 sezon grzewczy ale pierwszy z kominkiem.

Piec mam ustawiony na temp 21 stopni wcześnie rano(przed wyjściem z domu). Później na pozostały czas na 19 .Po przyjściu z pracy wrzucam do kominka drewno i włączam nawiew ciepłego powietrza na cały dom. Oczekiwałem po inwestycjach związanych z drogim kominkiem, rozprowadzeniem ciepła, rekuperatorem i in.( nie oszczędzałem na ocieplaniu), że w końcu na gazie sobie zaoszczędzę a tu niemiła niespodzianka.

 

Nie znam pieca który masz, ale uścislij te 21 stopni to ustawiasz na termostacie pokojowym czy na piecu, bo mój znajomy ustawił właśnie 21 NA PIECU i się dziwił że w pomieszczeniu nie ma 21 stopni i może w tym przypadku jest podobnie bo "wychodząca woda z pieca jest za zimna i piec włącza się częściej niż 2 godz dziennie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku bedą bardzo ciekawe wyniki kosztów ogrzewania gazem zważywszy na podwyżki cen gazu które weszły w sezonie wiosennym kiedy CO jest z reguły już wyłączone. Na całe szczęście nie weszła powyżka o ok. 12% w lipcu czyli w sezonie wakacyjnym. W sumie podwyżka cen gazu wyniosła ok 19%, ale to tylko samego gazu bo do tego dochodzi tzw. opłata przesyłowa conajmniej równa o ile nie większa niż cena gazu - czyli cena gazu wzrosła realnie o ok. 40% . PGNiG planuje podwyżkę na przełomie roku - zobaczymy... :-(.

Nie ma się czemu dziwić że wzrosła cena drewna do kominków i innych nośników energii - ci handlowcy też śledzą ceny gazu i tego czym się da ogrzać domy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zwrócić uwagę że madagoral powinien spróbować pogrzać gazem normalnie, przez kilka dni, używając normalnego programatora, ustawic temperaturę dzienną i nocną (obniżoną): bo może to jest tak że on włącza ten piec na 2 godziny, no to chata zimna -> piec grzeje na maxa (tzn. całą mocą bo musi ogrzać zimny dom)

Andrzej_D - dla mnie cena gazu od 01.04.2006 (w części zmiennej gaz+przesył) wzrosła o 6.7% (nie liczę poprzedniej podwyżki - w styczniu), natomiast najbardziej wzrosła mi stała opłata przesyłowa (z ok. 6 zł/mies na 15.60 zł/mies).

 

madagoral - a dokładnie co to za typ pieca ? Może <żeliwiak> ?

 

U mnie (mały dom, parter, 100 m2) kondensat w okresie wiosennym/jesiennym zjada ok. 5 m3 gazu GZ50/dobę, co uważam za rozsądne (ilości gazu wyliczone z bilansu cieplnego domu w miarę zgadzają się z rzeczywistym zużyciem rocznym, cyrkulacja pracuje z programatorem) - czyli jeżeli u madagorala zużycie byłoby np. 10 m3 gazu/dobę (dla nie-kondensata, 200 m2 powierzchni) uznałbym to za całkiem normalny wynik, chyba że dom jest superdocieplony

 

pozdr - Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze ,że ciepłą wodę też grzeję z tego pieca (zasobnik) i zrobiona jest cyrkulacja.

Najciekawsze jest jednak to, że grzać gazem zacząłem od 1 listopada to przeliczając na mesiące za październik zapłaciłem niemal dwukrotnie więcej niż za wrzesień.( Oba miesiące bez ogrzewania) :o

Opisz jak możesz swoją instalację jak najdokładniej, wszystkie elementy po kolei. Nestety szukanie gdzie ucieka ciepło (albo gaz) bywa trudne.

Mój znajomy biegał po całym domu z termometrami, notesem i ołówkiem, kombinował miesiąc i w końcu przerobił całą instalację, bo to co mu zafundował "fACHOWIEC" to była jedna wielka niedorzeczność.

Tak przy okazji dowiedział się, że izolacja rur c.o. i c.w.o za którą zapłacił, nie znajduje się bynajmniej w jego domu, chodzi o tą część, która miała byc zalana w podłodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...