Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Boze Narodzenie


mbz

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 260
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 10 months później...
Uwielbiam swieta Bozego Narodzenia :) Zalozylam watek, zebysmy mogli powymieniac sie naszymi zwyczajami swiatecznymi, jakie tradycje swiateczne utrzymujecie np. ? Jakie potrawy beda na Waszych stolach? Czy i jak dekorujecie domki? Kiedy rozpoczynacie tak naprawde przygotowania? Pomysly na prezenty? A moze sprawdzone sposoby na sprawne i bezkolizyjne porzadki przedswiateczne?

Piszcie, piszcie :D

 

I podnosze hop do gory - pytania nadal aktualne i niezmiernie mnie interesuja odpowiedzi :) I to zarowno od Nowych osob, ktore doszly do forum w tym roku, jak rowniez od "Starych" bo moze cos pozmieniali???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, bylabym zapomniala, ja juz sie wprowadzam w swiateczny nastroj ogladajac i podczytujac "Nigelle Swiatecznie" -niedawno wydana u nas. (Jakby kto chcial to moge podac, w ktorej internetowej ksiegarni najtaniej :) )

 

To ja poproszę o info. Pamiętam, że w świątecznym odcinku robiła ciasto z suszonymi śliwkami i miałam straszną ochotę je zrobić, ale zgubiłam przepis :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 4 weeks później...

Cześć! Czy ktoś sam robi ozdoby na święta? My kiedyś robiliśmy ozdoby na choinkę z suszonych owoców, z makaronu i masy solnej, malowaliśmy farbami w sprayu. Po kilku latach zostało mi już tylko kilka aniołków - reszta rozeszła się po rodzinie i znajomych :lol:

Znajoma szydełkuje dzwonki, aniołki, "ubranka" na bombki! Śliczne!

Coraz mniej mamy czasu na samodzielne robienie ozdób, jednak nie wyobrażam sobie kupnych potraw na stole stawiać! Poszukuję właśnie inspiracji! Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wpadłam niedawno jak zrobić barszcz bez zakwasu :D

 

Barszcz po prasku - ma niepowtarzalny smak . Łatwy w przygotowaniu .

 

Będzie potrzebny sok z kwaszonych ogórków - dobry sok - bo to własnie od jego jakosci zależy smak barszczu.

 

Kilka burakżw sredniej wielkosci gotujemy w łupinkach .

 

Osobno gotujemy wywar z wlozczyznz mozna dodac suszone trroche namoczone grzyby, jablko ze skorka ale bez pestek . najlepiej organiczne , ziarenka pieprzu, ziela angielskiego, listek laurowy - nie dodje soli bo sok z ogórków jest słony .

 

Gdy buraczki miękkie, szudze, obieram , ścieram na tarce i ......zalewam kwasem z ogórków - tak zeby przykrył starte buraczki .

 

Wywar z wloszyzny przecedzam , ale grzybki wkładam z powrotem.

 

Do wywaru wkładam starte buraki , dodaje namoczoną przez noc i ugptpwaną fasolke , posypuję natką zielonej pietruszki lub jak ktos woli koperkiem i mam barszcz naturalny ale bez specjalnego bólu głowy - nad ktorym wszyscy sie rozpływają w komplementach .

 

Ma pieky kolor i swietny smak - w sam raz na z a o s t r z e n i e apetytu.

 

:D

 

To samo robie gdy gotuję zupę - botwinke .

 

Młode , ugotowane buraczki i udoszone lodygi zalewam sokiem z kwaszonych ogórków i wlewam do wywaru z warzyw gotowanych z pokrojonymi ziemniakami i odrobina kaszy jeczmiennej sredniej , też dodaje ugotowana fasolke i koszyczki kopru - takiego jakiego używa sie do kiszenia ogorkow :D plus smietana .

 

Niepowtarzalny smak . :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest u nas taka jedna potrawa na którą wszyscy czekają :lol: są to krokiety z jajkami.

Robi sie je bardzo prosto, ciasto to wiadomo, jak na naleśniki ... my smażymy na małej patelni żeby nie wyszły za wielkie i żeby było lżej spróbować wszystkie potrawy 8)

farsz bardzo prosty: ugotowane jajka zetrzeć na tarce jarzynowej dodać do tego podsmażoną cebulkę i drobno pokrojoną ugotowaną kapustę białą (gotujemy np. ćwiartkę i po ugotowaniu szatkujemy) sól i pieprz do smaku.

Nałożyć farsz, zawinąć naleśniki i podsmażyć na patelni najpierw obtaczająć je w jajku i bułce tartej.

 

 

Ja taki farsz do którego dodaje jeszcze surowe żółtko +nac pietruszki .Bez kapusty.. Pakuje w rozbite wieprzowe kotlety .Schab rozbijam, przyprawiam .Na środek dość duzo farszu .Zawijam wszystko .Obwijam nicią ,panieruje i smarze ..trzeba potem nic ściągnąć przed podaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie robiłam ,ale znalazłam w przepisach Agnieszki Kręglickiej taki oto przepis na

 

Barszcz czerwony

Przepis na barszcz czerwony mojej mamy brzmi jak herezja, nie ma w nim ani wywaru, ani kostki rosołowej. To najłatwiejszy przepis na świecie, a jednocześnie zaręczam, że ma wspaniały kolor i głęboki, bogaty smak. Surowe buraki trzeba zetrzeć na tarce, zalać wodą, zagotować i ostudzić. Płyn odcedzić i odstawić. Buraki ponownie zalać wodą, zagotować i ostudzić, odcedzić. Połączyć oba płyny, doprawić masłem, czosnkiem, solą, cukrem, pieprzem i sokiem z cytryny. I już. Naprawdę!!!

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śledź czerwony -

4 sprawione (wymoczone bez skóry i ości) filety śledzia

3 cebule

70 ml oliwy lub oleju

mała puszka koncentratu pomidorowego

sól

cukier

słodka papryka

pieprz

..............

Cebulę pokroić w kostkę i zeszklić na oleju, nie zrumienić! Dodać koncentrat pomidorowy i ewentualnie odrobinę wody, żeby go rozprowadzić. Przyprawić i dusić chwilę. Ostudzić. Śledzie pokroić w kawałeczki i ułożyć w słoiku, przekładając cebulą. Odstawić na noc. Śledzie w cebuli podawać na kromce ciemnego chleba z masłem, można je przykryć sałatką z kiszonej kapusty z oliwą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://img137.imageshack.us/img137/4579/mikoajzlodu.jpg

Zdrowia, szczęścia, pomyślności i niech dobroć wśród Was gości.

By Wam wszystko pasowało...

By kłopotów było mało...

Byście zawsze byli zdrowi...

By problemy były z głowy...

By się wiodło znakomicie i wesołe było życie!

Niech radość i pokój Świąt Bożego Narodzenia towarzyszy Wam przez cały Nowy Rok 2010.

Życzymy, aby dla Was był to Rok szczęśliwy w osobiste doznania, spełnił zamierzenia i dążenia zawodowe i społeczne oraz by przyniósł wiele satysfakcji z własnych dokonań!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Śledź czerwony -

4 sprawione (wymoczone bez skóry i ości) filety śledzia

3 cebule

70 ml oliwy lub oleju

mała puszka koncentratu pomidorowego

sól

cukier

słodka papryka

pieprz

..............

Cebulę pokroić w kostkę i zeszklić na oleju, nie zrumienić! Dodać koncentrat pomidorowy i ewentualnie odrobinę wody, żeby go rozprowadzić. Przyprawić i dusić chwilę. Ostudzić. Śledzie pokroić w kawałeczki i ułożyć w słoiku, przekładając cebulą. Odstawić na noc. Śledzie w cebuli podawać na kromce ciemnego chleba z masłem, można je przykryć sałatką z kiszonej kapusty z oliwą.

 

ja tego śledzia robię pod hasłem ŚLEDŹ PO ROSYJSKU"

BARDZO DOBRY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Ja zamierzam do soboty obrobic sie z porzadkami w domu, a w przyszlym tygodniu pieke pierniczki. Przepis mam sprawdzony z karmelem i kawa rozpuszczalnaja mam zamiar do soboty wyrobic sie z porzadkami w domku, a w przyszlym tygodniu mam zamiar piec pierniczki ze sprawdzonego przepisu w sklad, ktorego wchodzi karmel i kawa. Ostatnie pierniczki lezaly prawie rok i byly dobre. Tylko musze dokupic nowe foremki, bo te co mam sa malo swiateczne.

 

magpie, co to za przepis?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamierzam do soboty obrobic sie z porzadkami w domu, a w przyszlym tygodniu pieke pierniczki. Przepis mam sprawdzony z karmelem i kawa rozpuszczalnaja mam zamiar do soboty wyrobic sie z porzadkami w domku, a w przyszlym tygodniu mam zamiar piec pierniczki ze sprawdzonego przepisu w sklad, ktorego wchodzi karmel i kawa. Ostatnie pierniczki lezaly prawie rok i byly dobre. Tylko musze dokupic nowe foremki, bo te co mam sa malo swiateczne.

 

magpie, co to za przepis?

 

TomKo tamten przepis wyrzucilam, bo teraz robie te drugie, ktore lezakuja (surowe ciasto) miesiac, bo sa lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...