Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Obi dzieki za słowa otuchy... nam już za chwile dwa tygodnie sie kończa po terminie :-?

A dziś znów nic... porodówka i powrót ehhhh. czekamy z utęsknieniem

 

Obi to będzie miał cieplutko pod stopami :D

 

a teraz kolejna porcja zdjeć z dziś 8)

z oddali....

http://lh5.google.pl/kocioleczki/R7DIwZIbClI/AAAAAAAAAIQ/UO6nRwlmnGs/s400/IMG_0001.jpg

 

i z bliska

http://lh5.google.pl/kocioleczki/R7DIyZIbCmI/AAAAAAAAAIY/hxjcTMAbnmI/s400/IMG_0003.jpg

http://lh4.google.pl/kocioleczki/R7DI1JIbCnI/AAAAAAAAAIg/7xYe59-z3kQ/s400/IMG_0005.jpg

 

kuchnia przed tynkami

http://lh6.google.pl/kocioleczki/R7DI3pIbCoI/AAAAAAAAAIo/m9zbgp_8tzk/s400/IMG_0009.jpg

 

a tu za kratami w salonie przy kominku hehe :lol:

http://lh3.google.pl/kocioleczki/R7DI55IbCpI/AAAAAAAAAIw/YKcAFaGVL-w/s400/IMG_0011.jpg

http://lh4.google.pl/kocioleczki/R7DI_JIbCrI/AAAAAAAAAJA/2epdKTzSlHc/s400/IMG_0019.jpg

 

a nawet wyjrzałem przez okno

http://lh3.google.pl/kocioleczki/R7DI75IbCqI/AAAAAAAAAI4/ENY3JITMRD0/s400/IMG_0014.jpg

 

pozdrawiam edyto :wink: holików

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 713
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Darek'77: Jeszcze raz moje gratulacje dla szczesliwego tatusia i mamusi!

 

U mnie dzis przyjechal styropian - kupilem przez sympatycznego goscia ze Szczecina w bardzo dobrej cenie (ida podwyzki). Placilem po 127pln brutto za 1m3 EPS70 oraz 163pln za EPS100 i 280pln za EPS200 (styropian z firmy yetico).

http://lh4.google.pl/P.Przybylek/R7vWTGMsYZI/AAAAAAAAARI/4Q-8MOvidg0/s400/DSCF0115.JPG

http://lh3.google.pl/P.Przybylek/R7vWW2MsYbI/AAAAAAAAARY/DCGNXufIu_A/s400/DSCF0118.JPG

 

A na moim dachu leza juz sobie dachowki :-) - ale jeszcze w paczkach..

http://lh6.google.pl/P.Przybylek/R7vWZmMsYdI/AAAAAAAAARo/MwYvUL3RHaM/s400/DSCF0123.JPG

http://lh5.google.pl/P.Przybylek/R7vWYWMsYcI/AAAAAAAAARg/RYgOrYXjWFw/s400/DSCF0119.JPG

 

Robie wyceny u instalatorow na podlogowke i generalnie cala wode i gaz, kociol i te sprawy. Dostalem juz oferty na 50, 55 i 75 tys PLN - czekam na jeszcze 2. Wszedzie zamierzam zrobic podlogowke (290m2) bez zadnych grzejnikow za wyjatkiem drabinek w lazienkach. Kociol planuje kondensacyjny VITODENS 200 (8,8-26,0kW) + zasobnik 150l.

 

pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam wszystkich :D

 

jestem tu nowa, ale od paru dni obserwuje ten watek.

 

Z mezem jestesmy dopiero w trakcie wyboru projektu, ale na 99% decydujemy sie na projekt "Edyta" z mgprojekt :) dlatego z wiekim zaintersowaniem sledze Wasze posty, które niewatpliwie pomagają nam rozwiac niektóre nasze watpliwosci :)

 

Mamy zamiar budowac sie w okolicach Legionowa.

 

Jak na razie analizujemy projekt, aby zorientowac sie jakie potrzebujemy naniesc zmiany. To co mnie na razie nurtuje to kwestia garderób. Zalezy mi aby miec dosc spora, zeby po wstawieniu szaf moc jeszcze swobodnie sie w niej poruszac. W zwiazku z powyzszym w tym celu chcielibysmy zaadoptowac lazienke znajdujaca sie sypialni od frontu. Jednak zastanawiam sie jakie one sa w rzeczywistosci, czy sa dosc ustawne? Moze moglby ktos podeslac lub zamiescic zdjecia lazienki i garderoby jaka jest przewidziana w projekcie do tej sypialni?

Z gory serdecznie dziekuje :)

 

Powodzenia w dlaszych zmaganiach z budowa i z nieciepliwoscia czekam na kolejne relacje :)

Ola

 

P.S. moj mail: [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ola_M: Witamy! Jesli chodzi o garderoby to mysle, ze beda wystarczajace ale wiadomo jeszcze dojdzie ocieplenie, wiec przy tych skosach to na razie ciezko powiedziec.. lazienka kolo sypialni tez ma skosy, jak zrobie jakies zdjecia to wrzuce ale na razie bez okien troche ciemno w tych miejscach ;) moze agnieszka11 wrzuci jakies fotki..

DAREK'77: napisz ile kosztowala Cie elektryka i tynki (ile bylo m2)? widziałem nowe zdjęcia..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ola witamy. Gratuluje wyboru. Domek super. Moze troche duży :D ale co tam 8). tylko to sprzątanie.... :lol:

Co do garderoby to wydaje sie dość duża, ale skosy na pewno ją pomniejszą. Natomiast łazienka obok sypialni jak dla mnie super duża.

 

Obi

co do elektryki to troche poszalałem :-? dołożyłem kilka obwodów do projektu, do tego sterowanie rolet, alarm, siec komp, telewizyjna, telefoniczna, sterowanie bramami + domofony, dodatkowe oświetlenie na zewnątrz na tarasie, przewody do hi-fi w salonie itd, itp i wyszło za materiały ponad 9 tyś!!! W tym tygodniu podłączenie rozdzielni i puszek ( mam je w gniazdach więc wyszło wiecej przewodu ) to napisze ile całość. Materiały do rozdzielni to jak nic 2 tyś... Za robocizne płace 20zł/punkt a punktów... :roll:

Tynku według pomiaru było 1000 m2, za metr płaciłem 16 pln + materiał. A że sciany niektóre ani poziomu ani pionu to musiałem dokupić 3 tony!!! cekolu (normalnie powinno być tylko 14 ton a u mnie 17) . Nic tylko dorwać murarza i natłuc :evil: Panowie tynkarze zachowali sie jednak honorowo bo 16 pln to na gotowo powiedzieli a niektóre sciany 3 razy robili. Nie myśleli ze tak mozna spitolić murowanie.

Rozprowadzenie wody i kanalizy + montaz 5 geberitów to 8400 z materiałami i geberiatami

Brama garażowa w kolorze okien z montazem 7 tys.

Rolety w kolorze okien z montazem i silniczkami - 6,7 tyś

czekam na wycene schodów drewnianych i parapetów. mam bardzo fajnego majstra za parapety drewniane debowe 4 cm powiedział wstępnie 100/mb czyli jeszcze sie potarguje

aaaaa, zaczyna sie kiepsko robić z cementem... i zdrożał hohohoho

wstawie jutro nowe zdjecia

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie wszystkich którzy wybrali edyte, my mamy ten projekt od 3 mcy i i tak z zazdroscia przygladamy sie.. no coż my ruszamy dopiero w czerwcu ponieważ obecnie brak ekip działka z błotem po kolana itd bardzo was prosze podajcie nam ile was wyniosła budowa stanu surowego otwartego i zamknietego aby miec jakakolwiek karte przetargowa z wykonawcami dziekuje i pozdrwiam maciej oczywiscie fotki rownież bede wrzucal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dostałem wycene robocizny

1. 7,500 szalowanie ław i fundamentów oraz zbrojenie ław zalanie betonem B-20 z gruszką z papą

2. 8,700 wymurowanie fundamentów z bloczków 38 do pięć szychtów

3. 1,300 położenie kanalizy

4. 3,900 położenie izolacji pionowej destrebitem dwa razy plus steropian

5. 3,800 zsypanie piaskiem i ubicie zagęszczarką położenie folii zalanie betonem na 12 cm B-15 papą i gruszką

6. 29,800 podmurowanie parteru z protermu ściany nośne położenie i zalanie stropu betonem bez ścianek działowych i klatki schodowej i tarasów

7. 23,500 podmurowanie piętra szczytów i kominów bez ścianek działowych

8. 16,500 Wierzba dachowa

razem 95,000!

ścianki w parterze 1,800

ścianki w piętrze 6,800

położenie dachówki 58 /m2

Ceny nie obejmuja vat zagęszczarki koparki płaci inwestor

i co wy na to prosze o podpowiedzi co do tych wycen... dziekuje i pozdrawiam maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAREK'77: 20zl za punkt? A mi wołaja 50zł! od punktu i to na zasadzie jedno gniazdko 1 punkt - drugie obok kolejny pkt.. mogę też na całość umowić się na ok 8tys, ale to także drogo.. a do tego najchetniej bym widzial jakas tanią automatyke (np. http://www.inteligentny-dom.org.pl/index.php?d=katalog&k_id=1) ale materialy to okolo 16-20tys..

 

mjarzab: Witamy! Jest nas coraz więcej! :-)

 

Odnośnie oferty - to gadaj z tyloma ekipami ile się da (oferty robia najczęściej za darmo) - a sam się zorientujesz, która jest najlepsza. Bedziesz mogł porównać - zobaczyć co kto liczy, a co pomija. Na pierwszy rzut oka to chca dużo, ale to moze zależeć od wielu czynników.

 

Dla porównania podliczyłem całą robocizne do tej pory na mojej budowie - suma 91150 pln w tym:

- 6000 - inspektor (teraz kierownik budowy)

- 45500 -fundamenty, ściany konstrukcyjne i działowe, wieńce, podciąg, strop, schody, tarasy, kanaliza podposadzkowa, ocieplenie fundamentow, dwa kominy itp (praktycznie wszystko bez dachu)

- 19250 - cieśle (wieźba, boazeria td)

- 15500 - dekarze (folia, dachówka, łacenie, rynny)

- 3400 - heblowanie końcówek krokwii

- 1000 - ogrodzenie (siatka 70m)

- 500 - klinkier na 2 kominach (jakies 7m2)

 

był jeszcze chyba geodeta (500).. i chyba na razie to wszystko.. (hydraulik bedzie za jakies 15tys..)

 

Z materialu to mam taka statystyke:

- okna, drzwi zewn., brama, rolety, polaciowki - 63.5 tys

- dachowki i akcesoria, rynny - 59 tys

- beton i zaprawa - 37.5 tys

- silka - 26 tys

- wiezba, deski - 25 tys

- styropian -16 tys

- stal - 14 tys

 

dochodza jeszcze koszty transportu..

 

Aha, kredyt wzialem w KredytBanku, lepsze warunki byly w Fortis, ale w ZG nie maja oddziału.. rozważałem jeszcze polbank. (tutaj jest fajna strona gdzie banki same skladaja oferty :) http://www.aukcjekredytowe.pl/ )

 

pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka cisza na frum ;-)

 

A ja z kolejna prosba o zdjecia :-D

Z mezem ciagle analizujemy projekt i mamy pare wątpliwosci odnosnie salonu i jadalni. Czy posiadacie pare zdjec salonu i widok z salonu na jadalnie oraz kuchnie, ktore mozecie wrzucic lub przeslac? :)

 

Z gory dziekuje :)

 

Pozdrawiam

 

P.S. Moj mail: [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich budujących

Kochani ja wprowadzam się za 2 dni wyobrażacie sobie??? :o :o

Jeszcze nie wszystko jest wykończone ale zależy nam żeby wprowadzić się na święta więc sami rozumiecie dlaczego nie mam czasu.

malowania jest tak strasznie dużo, że aż głowa boli ale wszystko z pomoca ca łej rodziny idzie sprawnie(prace wykończeniowe robimy sami w miare możliwości). Z takich najważniejszych rzeczy zostały nam jeszcze doz robienia schody, ocieplenie elewacji, i ogrodzenie.

 

Jeżeli chodzi o projekt Edyta to uważam, że jest to dom niezwykle funkcjonalny, ustawny i wygodny w użytkowaniu, nie zamieniłąbym go na żaden inny.

 

Łazienka na górze jest strasznie duża zwłaszcza teraz jak sa już kafelki, odpowiedni dobór kolorów i duży rozmiar kafli napewno sprawia, że jest ona bardzo przestrzenna, szkoda chyba zamieniać ją na garderobę. Garderoba przy sypialni w moim przypadku jest zrobiona trochę inaczej ponieważ sypialnie mam z tej strony co łązienke to wejście do garderoby jest właśnie tam, mimo skosów myślę, że będzie dosyc pojemna ale szaf raczej nie polecam tak wstawiac raczej połki, rury na wieszaki lub coś w tym stylu.

Salon z jadalnią i kuchnią świetnie łaczy się w jedną całość ale z wyrażnym oddzieleniem częsci jadalnej od wypoczynkowej. Jest naprawde ogromny i mozna poszalec z wystrojem.

 

Nawet nie macie pojęcia jak się ciesze, że tyle osób wybrało ten sam projekt co ja chociaż na początku myslałam, że oszalałam, uwieżcie mi teraz gdy juz jestem tak blisko przeprowadzki jestem dumna z tego wszystkiego co tam z robilismy i z efektów naszej ciężkiej pracy, jako dowód dołącze zdjęcia (w najblizszym czasie).

Wszystkim życze cierpliwości bo warto :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Agnieszko :)

 

ciesze sie, ze juz mozesz zamieszkac w swoim domku :) ja bede cierpliwie czekac na swoja kolej, choc wiem ze uplynie jeszcze sporo czasu.

 

Bardzo dziekuje za sugestie odnosnie garderoby :)

 

Z mezem chcemy w salonie wstawic okno na scianie, na ktorej w projekcie stoi sofa, a w miejscu gdzie jest wyjscie na taras wstawic mniejsze okno. U nas poludnie bedzie z prawej strony domu patrzac od frontu, wiec musimy

doswietlic troszke dom. Dlatego bardzo chcilabym zobaczyc Twoj salonik z jadalnia, aby zobaczyc jak rzeczywiscie wygladaja pomieszczenia i zorientowac sie jak moglibysmy zmienic okna :-D

Fajnie byloby zobaczyc rowniez garderobe i lazienke w sypialni o frontu :)

 

W kazdym razie z niecierpliwoscia czekam na zdjecia :-D

 

Pozdrawiam i udanej wprowadzki :)

 

Ola M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie analizuje z mezem projekt i zorientowalismy sie, ze pomieszczenia sa wysokie - 3m :-? I wyglada na to, ze bedziemy musieli wprowadzic zmiany w projekcie, a to z kolei wiaze sie z pieniedzmi i podwyzszeniem kosztów, co nas troche podlamalo :-(

Czy ktos z Was zmienial wysokosc budynku? i orientuje sie jakie sa tego koszty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ola_M: Wysokość to jedna z zalet Edyty ;) U mnie z tych 3m na parterze odchodzi podwieszany sufit 20cm i wyższa posadzka o 5cm na parterze czyli zostaje 2.75m. Sufity podwieszane daja mozliwosci poprowadzenia rur od wentylacji, oświetlenia, kabli itp. Odchodzi ich tynkowanie itp

 

Zmiany wysokosci budynku trzeba by ustalić z pracownią MG Projekt czy sie zgodza, ale nie powinno byc problemów z ich strony. Co do cen to kwestia na kogo traficie. Generalnie prawie wszyscy podnosza sciany kolankowe w projektach żeby miec mniejsze skosy bez zmiany projektu już w czasie budowy - wiec obnizenie wlasciwie to chyba podobna sprawa - proponuje pogadac z kierownikiem budowy bądź inspektorem. Nie wiem tylko jak to wyjdzie z garażem - tam chyba nie ma co obniżac.

 

Ze swojego doświadczenia proponuje tylko sprawdzić, czy kominy nie wchodzą na konstrukcje więźby dachowej, bo chyba rzadko ktoś robi je jak w projekcie (są w ścianach nośnych).

 

a tak w ogóle to Wesołych Świąt życzę wszystkim! :D

 

agnieszka11: Czekamy na zdjęcia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...