Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

mjarzab, smutno mi się zrobiło jak przeczytałem twój post ;/

mam nadzieję że dalej pójdzie już tylko z górki.

U mnie w Swarzewie tylko badania archeologiczne dzielą od pozwolenia na budowę także bardzo daleko jesteśmy z robotą....

Jak sie okaże że znajda jakiś zakopany gród to będziemy jeszcze dalej...nie moge sie doczekać kiedy i ja zapodam jakieś fotki z budowy (mam nadzieje ze wiosna) ;)

pozdrawiam wszystkich

tadek

 

ps, nie przypominam sobie żeby ktos narzekał na brak wzmocnienia w salonie, rzeczywiście ono konieczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 713
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 2 weeks później...
  • 3 weeks później...

po dluzszej nieobecnosci na forum witam ponownie i melduje jak postepy

 

we wrzesniu dostalismy pozwolenie na budowe - hurraaa (projekt z przerobkami wg pomyslu Obi)

nastepnie etap zalatwiania papierow do kredytu - i tu maly zonk - KRYZYS i jak z kredytami jest każdy wie.....

 

po 2 miesiącach udało się załatwić kredyt na super warunkach (0.75% marży, 0zl prowizji, 0zl wcześniejsza spłata) niezle warunki jak na czasy kryzysu ale niestety PLN :( a nie CHF....ale dobrze ze jest

 

teraz mozna rozpocząć casting na ekipe budowlaną

po zebraniu namiarów z polecenia wyloniona została konkursowa szóstka

 

czekam jeszcze na 5 ofert (1 mam) i ogłosimy zwycięzce

mam cichego faworyta - sciany wymurowane w innym domu tak dokladnie i równo że takiego domu nie widziałem a ceny robocizny takie :

 

ławy - szalowanie, zbrojenie, rozszalowanie - 9000

fundamenty:

murowanie z bloczków - 3500

rapowanie, ocieplanie, izolacja - 3500

kanalizacja, ubijanie, podbetonka - 3000

dren i studzienki 2000

 

parter - ściany nośne 9000

ściany działowe 27zł/m2

 

strop 10000

 

schody (szalowanie, zbrojenie, zalanie) - 1500

 

Poddasze - fajermury,kominy ściany nośne - 8000

 

dach - z pełnym deskowaniem 100zl/m2

bez pelnego deskowania 80zl/m2

 

dodatkowo chciałem dodać że dom jest adoptowany na szkody górnicze i ma sporo zbrojenia co podnosi koszt wykonania i roboty.

 

Co sądzicie o cenach - na czym można coś urwać w negocjacjach ?

 

 

i kilka pytań:

 

Czy robiliście pełne deskowanie na dach ?

Materiał na ściany - w projekcie jest MAX 29 ale zastanawiam sie na POROTONem 25 - czy to dobry wybór ?

Mam wrażenie że brakuje 1 komina - w 1 pom. gosp będzie kotłownia na ekogroszek i jakoś nie widze tam komina....czy trzeba dorobić czy jakoś inaczej to rozwiązać ?

Ile wyszlo Wam m2 ścian działowych ?

i to chyba tyle, a jak mi sie coś przypomni to napisze.

 

O i jeszcze z postępów na budowie to jest już skrzynka z prądem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 4 weeks później...

Witam! zastanawiamy się nad projektami i Edycia jest jedną z faworytek naszych( moich) ze względu na pom. gospodarcze, gdyż myslę, że one są bardzo potrzebne zwłaszcze gdy emocje opadną i trzeba normalnie w domu mieszkać i funkcjonować gdy np dzieci przychodzą "szczęśliwe" do domu. A dzieci jak wiadomo dzielą się na: czyste lub szczęśliwe.

Chcemy dorobić piwnicę koniecznie i tam umieścić kotłownię i pom na słoiki piwko latem itp.

Będzie albo benedykt albo edyta .

Ludzie dlaczego budujecie najładniejsze domy na drugim końcu Polski?

Będziemy budować w Siedlcach może ktoś buduje gdzieś tu i pozwoliłby

obejrzeć Edytkę na żywo?

Pozdrawiam i życzę rychłej wiosny i postępów w budowie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agnie-cha - witaj :D

u nas też sie piwnica projektuje, będzie pod garażem :lol:

znajomi (już posiadacze domów) mówią, ze bardzo żałują, że nie mają piwnic... BARDZO... my w tym samym celu co Ty chcemy - na słoiczki, pierdołki - a podobno pomieszczeń tego typu NIGDY nie zawiele :wink:

 

a jak prace u pozostałych??

 

mnie przeraża póki co cena złotówki w stosunku do pozostałych walut... jakiś meksyk :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej agnie-cha.

Edytka to super domek. Ja osobiście nie chciałem piwnicy a teraz jestem o tym przekonany. W całości jest dobrze poooonad 300m2 podłogi nie licząc strychu. Jak na dom jednorodzinny to teraz zastanawiamy się z żoną czy nie trochę za duży:)

A jak chcecie zobaczyć to do nas macie niecałe 200 km:P

pozdrawiam

ps moja córa 8)

http://lh3.ggpht.com/_m-L4sze_bug/SZh139Ej8gI/AAAAAAAAAyo/QZlQS0UnuYg/s512/IMG_0063.jpg

http://lh5.ggpht.com/_m-L4sze_bug/SZhtoJUYnpI/AAAAAAAAAvQ/zXBviTPojxY/s512/IMG_0014.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście nie chciałem piwnicy a teraz jestem o tym przekonany.
ciekawe czy za parę lat będziesz to samo mówił? :lol: a córcię masz śliczną :D

 

ja mieszkam w bloku mamy trzy wielkie piwnice, póki co na maksa załadowane - mój mąż np. ,,kolekcjonuje'' wszystkie kartony po wózkach, krzesełkach do karmienia, klockach, sprzęcie rtv, agd :lol: na słoiki i przetwory nie ma tak miejsca :lol:

 

a po moich bąkach jak wynosiliśmy ciuchy do piwnicy, to już też miałam dość... 8)

 

pokazujcie nowe zdjecia - uwielbiam wasze śliczne domki oglądać :D

 

nasze działki za tydzień zaczynamy zbroić... czyli ruszamy w KOŃCU :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam

Jeśli chodzi o piwnicę to napewno super sprawa ale domek jest faktycznie wieeeelkiii nam spokojnie wystarczy spiżarka przy kuchni jest w niej zawsze przyjemnie chłodno i schowek pod schodami, mamy też tylko jedno pomieszczenie gospodarcze z garażem i miejsca jest dość.

Zresztą zależy od terenu czy wogóle możliwe jest zrobienie piwnicy bo jeżeli ma byc w niej za jakiś czas woda to chyba lepiej zrezygnować.

My mieszkamy już prawie rok dokłądnie 23-03-2009 będzie rocznica a mimo to pracy nadal jest bardzo dużo. Kończymy kłąść płytke klinkierową bo zima nam przerwała :cry: i zaczynamy podpitkę.

Także czekamy z utęsknieniem na wiosnę wraz z ktorą pojawi się nowy członek rodziny :D tym razem malutki dzidziuś prawdopodobnie będzie to syn :D :wink:

 

Pozdrawiam wszystkich i życzę powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agnie-cha - nasza pani architekt zleciła geodezyjne wywierty (czy jakkolwiek to sie nazywa). żeby zobaczyć czy w ogóle można tam dobudować piwnicę...

 

agnieszka - GRATULACJE :D :D :D synkowie są fajni - mam dwóch więć wiem co mówię 8)

 

a u nas robota wre

mostek - a w zasadzie rura się w rzeczkę wkopuje

kopary, wywrotki, tłumy ludzi :lol:

robią drogę wewnetrzną

no jednym słowem się w końcu zaczęło :D

jak tylko pociagnął prąd i wodę - staramy się o pozwolenie i ruszamy :D

 

a może wrzućcie jakieś nowe fotki...

 

jakoś tak wąteczek przymiera... a edytki tak piekne... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...