Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Na górze zrobimy jedna łazienka tą większą to pomieszczenie 8m2 będzie częścią sypialną dla dziecka( którego jeszcze nie ma :wink: , ale może wkrótce) :wink:

a ta sypialnia nad wejściem nie będzie WASZA??? przecież oprócz tej sypialni są jeszcze te dwie (niby) połączone ze sobą...u nas tamte dwa bedą właśnie dla dzieci - ich łazienka (no i będzie tam też pralka, bo dużo w niej miejsca i blisko do wywieszania prania). No i najważniejsze - mąż marzyl o swoim gabinecie - a nad garażem (rekreacja i sauna) to idealne miejsce :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 713
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nasza sypialnia to będzie ta z garderobą po drugiej stronie. :wink:

Dziecko będzie miało tą sypialnie nad wejściem jako pokój dzienny a ta obok łazienka będzie to część sypialna.

Ta trzecia sypialnia z boku będzie to pokój dzienny i ta garderoba zamieniona będzie na aneks kuchenny.

Nad garażem również będziemy mieli część rekreacyjną z siłownią :lol:

Gabinet będzie jeszcze wyżej zrobiony w formie antresoli :D

Zresztą to wszystko okaże się już w trakcie!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Cześć,

również planujemy zbudować dom w oparciu o ten projekt. Zamierzamy dokonać kilku zmian w projekcie, częściowo związanych z wymogami określonymi w warunkach zabudowy. Jesteśmy na etapie konsultacji z architektami. Agnieszko napisz czy rozpoczęłaś budowę i czy znaleźliście gdzieś już wybudowaną " Edytę " ?

Ja zrobiłem zdjęcia bardzo podobnego domu a może nawet był to ten sam projekt nieco przerobiony.

 

Pozdrawiam :D

Tadeusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam was serdecznie

Bardzo się cieszę, że nasze grono sie powiększa!!

:D

Ściągnelismy humus okazało się, że jest u nas trochę za mokro więc musielismy wykopać wielki dół żeby woda miałą gdzie spływać. Najprawdopodobniej jutro wchodzi nasza ekipa i kopie fundamenty! :D :D :D

A my w między czasie posadzilismy agrest, porzeczki cebulę i kilka drzewek!

Niedługo zamieszcze zdjęcia z tego co jest już zrobione!!

 

Trzymajcie kciuki :D

Pozdrawiam serdecznie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani u mnie na budowie praca idzie całą parą

dzisiaj zalewaja chłopaki "chudziaka" to taka pierwsza warstwa beonu prawdopodobnie :-?

Już nie moge się doczekać choćby fundamentów

Mamy kolejnego wielbiciela Edytki ale nie chce się ujawnić i pisze na skrzynke prywatną, ale bardzo się ciesze, że nasze grono rośnie i bardzo cieszę się, że jestem pierwsza!?? :lol:

Pozdrawiam wszystkich! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chłopcy budowlańcy szybo się uwineli i już są zalane fundamenty teraz schną.

 

Okazało się, że Edytka kryła w sobie pełno zawijasów i labiryntów fajnie to wygląda,( ciągle przymieżam sie do zamieszczenia zdjęć)

 

Nastepny etap prac w piatek lub w poniedziałek ale oczywiście czekamy na bloczki mimo tego, że są zapłacone to ich nie ma??? :cry:

Porotherm też jest już zamówiony i zapłacony a będzie gdzieś w maju!

Więc jesli planujecie budowe to kupujcie, kupujcie, kupujcie materiały budowlane!!!!! :wink: :wink:

Cichy wielbiciel obserwuje nas z ukrycia uważa jednak , że Edyta może byc trochę za droga a wy jak uważacie?? :wink:

 

Wszytsko jest już na dobrej dorodze teraz tylko ładna pogoda i materiały i wszystko będzie ok!?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

razem z zona wybralismy Edyte jeszcze w zeszlym roku. Jednak dopiero teraz mamy wlasna dzialke i kupujemy projekt. Uwazamy, ze jest on najlepszy, ze wszystkich jakie ogladalismy. Mamy dwie corki wiec dwie lazienki na gorze to podstawa.

 

No ale planujemy w nim takze zmiany - glownie chodzi o wieksza przestrzen na parterze (usuniecie/przestawienie drzwi i scianek, obrocenie kuchni o 90stopni, zmiany pom.gosp w korytarz z szafami - tak jak to opisywal Artur K.) oraz wyglad elewacji zachodniej - tak aby byla bardziej podobna do elewacji poludniowej (chodzi o daszek i wysuniecie parteru w stosunku do pietra). Na gorze jedynie usuwamy saune na rzecz pralni/suszarni.

 

Chcialbym jeszcze jakos zwiekszyc zadaszenie tarasu - to chyba jedyny slaby punkt projektu - na razie architekt podpowiada, aby wydluzyc krokwie i byc moze obnizyc poziom salonu/tarasu.

 

Niestety pracownia MG Projekt nie wykonuje takich zmian, ale dobrze ze zezwala na nie.

 

W tym roku planujemy skonczyc na stanie surowym otwartym. Budowac bedziemy w Drzonkowie kolo Zielonej Góry. Ekipa budowlana sugeruje zmiane materialow na silke. Nie wiem jak to z tymi materialami bedzie, bo ceny w ostatnich miesiacach wariuja.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie fani Edyty:)

Zakupiliśmy działkę w grudniu i kilka dni po tym Edyta była zaklepana w prawie nie zmienionej wersji :D I na tym

sie zakończył nasz zryw budowniczych :-?. Co prawda, mamy juz część papierologii do pozwolenia ale nie wiemy czy bedziemy mieć ekipę na ten rok :cry: Ceny porothermu szaleją a i tak nie ma go jak u nas dostać. Za 2 tygodnie bedziemy mieli działeczkę ogrodzoną, wszystkie warunki przyłaczy mamy,( kanalizacje i wode bedziemy wspólnie z 4 sasiadów ciągnąć 60 m) i tak jakoś nie możemy wystartować. Cegłe Max proponują nam na sierpień.... tylko ciekawe ile wtedy bedzie kosztowała. Porotherm - nie ma i nie wiadomo kiedy i za ile bedzie.... - takie mam odpowiedzi w hurtowniach. A mieliśmy plany zamknąć rok stanem surowym zamkniętym... Najwyżej będą same fundamenty :lol:

Agnieszko!

super, że rozpoczęłaś temat, lepiej i trochę lżej bedzie sie budowało :p

a tak na marginesie ile sztuk porothermu zamawiałaś? bo P30 wyszły mi niesamowite ilosci według arkusza z MGPROJEKT, Maxa jeszcze więcej...

Czy robiłaś jakąs kalkulacje ile ta budowa moze TERAZ :roll: kosztowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie

nawet nie macie pojęcia jak się cieszę, że jest nas tyle!! :D

bardzo was prosze wszystkich o dalsze informacje na temat zaangażowania waszych prac!

U nas mały przestuj chłopcy zaczynaja jutro stawiać bloczki i zalewanko no i znowu troche przerwy.

Porotherm zamowilismy juz ok 2 miesiące wczesniej zapłacilismy całość a materiału nadal nie ma ma byc pod koniec kwietnia mam nadzieje, że tak właśnie będzie bo robotnicy czekają.

Tak ogólenie to wszystkigo brakuje z każdą jedną rzecza sa problemy, cement, beton folie itd o wszystko trzeba walczyc!

Prawdopodobnie Porothermu wyszło nam P+W 30 3000 szt

a P+W 25 900 ale jak sprawdze to potwierdze czy tak jest napewno! :wink:

Myslę, że koszt budowy będzie zbliżony do tego podanego w kosztorysie w projekcie my trochę zmniejszyliśmy Edytkę także może trochę mniej! :(

Czekam na dalsze informacje jak wam wszystkim idzie i mówię wam kupujcie lub zamawiajcie materiały budowlane!

Mysleliście już o dachówce co wybieracie ceramike czy cementową!?

czekam na wieści

Pozdrawiam :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha a Ekipe mieliśmy juz w listopadzie spisana umowę także to jedno nam się udało!

Robocizna u nas to 50 tys zł i niestety Panowie nie moga już nic zmienić!? :D :D

Także nie wiem jak tam w waszym regionie ale u nas nie byłoby szans żeby jeszcze w tym roku kogoś znaleźć nie chce straszyć ale niestety.

Papierki załatwialiśmy od września do marca!! :-?

Ale wbrew wszystkiemu zaczelismy i idziemy dalej.

Pozdrawiam i powodzenia :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas dalej nic nie wiadomo z działką :evil:

mąż (budowlaniec z resztą z zawodu), mówi, że w przyszłym roku jak zaczniemy budować to będzie dobrze :o i to też ze względu na materiały budowlane, których w ogóle nie ma... :-?

 

Agnieszko - wrzucaj fotki, bardzo jestm ciekawa Edytki :D a ojakich zawijasach Ty mówisz/piszesz? Bo jakoś w projekcie się dopatrzeć nie mogę...

 

I witam nowych fanów Edzi :lol: ale fajnie, że nas coraz wiecej

 

Obi - a Ty calkiem ,,niedaleko'' od nas będziesz sie budował, także przyjedziemy podpatrzeć, o ile pozwolisz :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej hej, no i powoli sie supełek rozwiązuje:) Byłem w lokalnej cegielni, postawili nową linie do Maxa i w sierpniu mozna by odebrac cegiełki. :D już mi wszystko jedno co będzie czy max czy porotherm, najwyżej dam więcej styropianu.

Agnieszka, ta cena za robocizne to tylko mury???, czy całość z dachem?

rozmawiałem z kilkoma firemkami i cena za postawienie murów i zalanie stropów wachała się od 18 do 45 tyś... i mogą mi zrobić w tym roku jezeli bede miał materiały. wiem wiem, też jestem w szoku że taka rozbieżność...

Napiszcie jak to u Was wygląda

aha, majster ze wsi obok:) krzyknął za cały dach z położeniem dachówki 12 tyś, cena chyba niezła

napiszcie czy deskujecie dach pod dachówke ceramiczna??

pozdrawiam

darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

 

U nas 50 tys to cała robocizna z dachem takze mysle ze to niezla cena przynajmniej tu w naszym rejonie!

Firma ma cały sprzęt więc my tylko dostarczamy materiał!

z tym materiałem to też radze brać co jest nie ma co wymyślać bo jak zaczną stadiony budować to już wogóle koniec!

u nas zaczynaja dalszy etap w czwartek rano :wink: :wink: ale to się okarze!

Ale będzie ok bądzmy dobrej myśli

Pozdrawiam :D

Zdjęcia dołącze obiecuje ale narazie to czasu trochę brakuje!

:D :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...