Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 713
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam(y).

PO długich poszukiwaniach i różnych pomysłach, zwątpieniach i zwrotach akcji, w końcu moja żonka trafiła na Edytę.

Już nie liczyło się tak bardzo to, co na zewnątrz, ale bardziej przestronnosc i funkcjonalnosc wnętrza.

Szukalismy domu około 190 - 200 mkw (my + dwójka szybko rosnących panów przedszkolaków). Taka jest Edyta... ale ... to tylko użytkowa powierzchnia. Troszkę sie zdziwilismy, gdy nasz wykonawca zaczął nas podliczać wstepnie wg powierzchni 360 m kw. (!) Okazuje się, po ochłonięciu i przyjrzeniu się cyferkom bliżej, że mamy bardzo duuużo powierzchni gospodarczej (i dobrze) oraz nie bardzo dający sie zagospodarować strych (jeszcze nie wiem, czy też go wliczyli do tych 360).

W każdym razie planujemy rozpocząć budowe jak najszybciej, czyli pewnie czerwiec-lipiec.

Na razie czeka nas przejście przez procedure zmiany warunków zabudowy, bo aktualne (brak planu zagosp. przestrzennego gminy) troche dziwnie ograniczają nas "do 8m" jesli chodzi o wysokość kalenicy. Edyta ma 9,40. Architekt nam powiedział, ze mozna obnizyc poziom "0" o jakies 25 cm i wtedy bedzie automatycznie wszystko nizej nad gruntem. Nam by to tym bardziej odpowiadało, ze zamierzamy sie pozbyc schodów przed wejsciem, a zrobić tylko lekkie wzniesienie (pewnie z kostki betonowej, ew. inny materiał).

Prąd już mamy, ale tylko prąd. Gazu nie bedzie przez najblizsze pare lat, bo gazyfikacja dopiero w planach (podobnie jak kanalizacja). Nastepne medium , ktore sie pojawi, to zapewne studnia (do budowy sie przyda, a potem tez do podlewania trawy). Moze uda sie tez podłączyć na koniec budowy wodociąg; szczesciem jest w sąsiedniej ulicy.

Co do samego projektu, to jest to 'lustro', czyli garaż z prawej strony. W kuchni planuję (-emy :) ) raczej 2 okna... jest duza spizarnia (powiekszona bedzie o cześć sieni) wiec szafek wieszać nie musimy, a lubimy duze i jasne kuchnie (teraz mamy 2 okna w kuchni od SE i NE i jest bardzo przyjemnie). POza tym w nowej lokalizacji kuchnia bedzie skierowana na NW (od frontu) i NE (od ogrodu).

Miedzy kuchnia a jadalnią obowiązkowo drzwi przesuwne.

Zamierzamy poszerzyć przejscie z hallu do salonu.

Obecnie rozstrzyga sie jeszcze los podcienia; wstepnie chcielismy "wyprostowac " salon i zrobić zwykły narożnik; teraz myślimy nad zrobieniem tam wyjścia na zadaszony taras wzorem Seweryny (http://www.archipelag.pl/projekty-domow/seweryna/), która do tej pory była naszym ulubionym projektem.

Na parterze nie bedzie raczej żadnych wiecej rewolucyjnych zmian ... moze jeszcze jedna- schody drewniane, na pewno nie betonowe.

Co do poddasza, to najwiekszą modyfikacją bedzie prawdopodobnie symetryczny podział powierzchni nad garażem i wykorzystanie jednego pomieszczenia na pralnio - suszarnię a drugiego na rekreacje (stól do ping ponga itp). Sauny, póki co, nie planujemy.

Troche technikaliów/instalacje:

- ściany chciałbym zrobić z keramzytobetonu 24cm + wełna 8 lub 10cm (w czwartek spotykam sie z panem z betoniarni na prezentację wyrobów z keramzytobetonu :), bedzie smiesznie)

- wentylacja mechaniczna z rekuperatorem i GWC (uparłem sie i nie odpuszcze)

- odkurzacz centralny

- ogrzewanie to najprawdopodobniej piec na pelety + wspomaganie kominkowe: podobno mozna wykorzystac ciepłą wodę ogrzewaną przez kominek do podgrzewania (w specjalnej nagrzewnicy) nawiewanego do pomieszczen powietrza

 

Jej... troche sie rozpisałem. POstaram się na bieżąco relacjonować postępy w pracach i nowe doswiadczenia.

Pozdrawiam(y) Edytowiczów.

MiA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano Witam Witam !

W końcu ktoś z mazowieckiego tak jak i my!

czekamy na pozwolenie na budowę i ruszamy jak się uda za około 2 tygodnie.

Też będzie lustro, drzwi przesuwne między kuchnią a salonem, nad garażem jedno wielkie pom. rekreacyjne ( 2 kawalerów 13 + 9 + ich tatuś ) więc stół do pingaponga itp.............

2 okna w kuchni, u nas w projekcie są 2 wersje parteru z 1 oknem i z 2 oknami.

U nas dla odmiany lukarna frontowa była za wysoka o 30 cm (już pisałam) i też warunki musieliśmy zmieniać , gdyby nie to , fundamenty by już były na właściwym miejscu.

 

Cieszę się , że nowy Edytowicz dołączył do forum , są tacy edytowicze którzy się tutaj nie ujawniają SERDECZNE POZDROWIONKA DLA H :D

 

Jest nadzieja, że wątek się obudzi wraz z nadejściem wiosny.

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

macply witaj :D

fajnie, że ktoś nowy buduje Edytkę :lol:

my też będziemy mieli lustrzane odbicie :D

na pewno wysokość ścian zmniejszymy do 2,80 no max do 2,85 cm

piwnicy nie będzie, bo na głębokości 2,20 m zaczynają się głazy :o

 

dalej myślę o oknach - chyba jednak plastiki...

i dalej nie wiem co z oknami w sypialni czy proste, czy zaokrąglone???

 

działka się zbroi - u nas będzie prąd, gaz i kanaliza :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sie zdecydowalem na okna plastikowe - obecnie czekam na wyceny

mam z 2 firm i powiem jak to wyglada:

okna zaakraglone u gory - cena miedzy 2000 a 3200 i dodatkowo problemy z roletami (ale do obejscia)

wersje bez zaokraglen 1200

 

okno tarasowe rozsuwane

zastanawiam sie z ilu czesci ma sie skladac

2 czesci = 1 rozsuwana

3 czesci 1 rozsuwana

4 czesci - 1lub 2 rozsuwane

 

ceny miedzy 3200 a 6000

 

sa to pierwsze oferty wiec zobaczymy jak sie sprawa rozwinie.

 

mysle ze za DOBRE drewniane zaplacilbym duuuuzoooo wiecej, oczywiscie mozna tanie drewniane ........ale ja juz wole miec dobre plastiki niz tanie drzewo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rolety do zaokraglonych okien moga byc zamontowane (z tego co zrozumialem jak mi telefonicznie tlumaczyli) ze robi sie normalnie otwort na okno prostokatny, montuje sie rolete tzw podtynkowa i spokojnie sobie smiga

ocieplenie i tynk mozna pozniej dosotosowac tak ze nie bedzie rolety widac i bedie zaokraglone.

 

dokladnie to mi tez to musza wyjasnic w wersji rysunkowej bo tak telefonicznie to srednio zrozumialem :)

temat rozpoczety wczoraj w nocy wiec dopiero zdobywam wiedze i ceny z zakresu rolet i okien.

 

stan budowy edytki : ida sciany parteru od 2 dni :)

pod koniec przyszlego tygodnia przygotowania stropu - bedzie Rector zamiast terivy

czekam tez na wyceny bramy garazowej

okazuje sie ze wszystko bedzie potrzebne szybciej niz nam sie wydaje, i na wszystko trzeba czekac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

meggys: pisalem juz w tym watku - moj dach ma 400m2 jesli chodzi o rozliczenia z ekipa ktora go wykonuje (mam dodatkowy daszek nad czescia tarasu okolo 25m2)..

jesli chodzi o okna to mam zaokraglone - pieknie wyglada jednak drugi raz bym nie zrobil - za duzo problemow na roznych etapach budowy i dodatkowe koszty - rolet na nich nie montowalem. Wszedzie mam plastiki choc wyglada jak drzewo.

macply: powierzchni podlogi rzeczywiscie jest ok 360m2 - mam wszedzie podlogowke (z wyjatkiem spizarni kolo kuchni oraz podlogi pod wannami) - wyszlo 348m2.

shooter: z tymi terminami tak rzeczywiscie jest - wszystko sie pozniej przesuwa, opoznia - no i trzeba sie do tego przyzwyczaic, zeby nie zwariowac..

 

pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..........a u nas jeszcze cisza na placu budowy.........

 

 

shooter super okna plastikowe ma w edytce zamontowane darek'77 widziałam na własne oczy , nie poznasz się czy to drewno czy plastik, na taras 3 części - 1 rozsuwane.

myślę, że Darek się nie pogniewa za to rozsławianie pięknej chałupki :wink:

czy likwidowałeś podcień w salonie? prawie wszyscy tak robią i się zastanawiam nad tym, wogóle to napisz jakie zmiany poczynialiście w projekcie.

 

meggys ja też się zastanawiam czy okna okrągłe czy proste, ale chyba będą proste . Jest zdjęcie edytki na stronie mgprojekt w realizacjach i tam są proste okna myślę ,że wygląda super z prostymi.

zresztą od środka rolety trzeba i karnisz też raczej prosty, nie będzie widać okrągłego okna więc tylko sąsiad będzie miał na co popatrzeć :lol:

jak wkleić zdjęcie edytki pod swój nick? kto mi podpowie?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obi - a jednak mówisz, że drugi raz byś tych okien na górze nie wstawił... a myślałam, że będziesz je bardzo zachwalał :lol: ech...

 

agniech-cha ja nie likwiduje podcienia w salonie, wydaje mi sie, że dodaje to dużo uroku :D widziałam ten dom na stronie mg projekt - też mi się podoba :D a zdjęcie edytki wklejasz w swoim profilu :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Zwłaszcza nbowych wielbicieli Edytki :wink:

 

My zaczynamy walkę z podbitką robimy to sami więc napewno trochę potrwa mam pytanie na jaka wy się decydujecie czy ktos może robił ta podbitke plastikową jak to wogole wygląda i czy się sprawdza???

 

U nas narazie zagnieżdżaja sie ptaszki więc będę muisały pogodzić się z eksmisją :roll:

 

Czytam tak sobie jakie macie dylematy i przypominam sobie jak my rozważaliśmy wszytskie te opcje. :wink:

Wiecie co ja bym zrobiła teraz jesli chodzi o okna zaokrąglone czy nie?? wstawiłabym proste tak jak mamy ale przy ocieplaniu domu styropianem zrobiłabym zaokrąglenia ze styropianu właśnie widziałam coś takiego i naprawde fajnie to wygląda niestety było już zapóźno bo nasze ocieplenie było juz zrobione.

Nie zastanawiałam się tez nad oknami plastikowymi czy drewnianymi widziałm nie raz co dzieje się z tymi drewnianymi oknami, nie domykaja się, są nieszczelne skrzypią itd. nie zdecydowałabym sie na drewniane. Oczywiście te bardzo drogie może i są świetne, ale czy warto aż tyle płącić.

 

Jeżeli chodzi o spiżarkę w kuchni my też mamy ja powiększoną kosztem sieni i zapewniam nie ma w niej aż tyle miejsca :-? :( niestety także ja nie wyobrażam sobie zrezygnowania z powieszonych szafek na tej ścianie co miało by być okno bo nie pomieścilibyśmy się nie ma mowy. :-?

 

Czekam z niecierpliwośćią na zdjęcia i postępy w budowach mimo tego, że już mieszkam tak długo nadal ten temat mnie fascynuje :D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swoje fotki wrzuce w weekend - musze dokonac aktualnej fotooceny :)

sciany zewnetrzne parteru prawie na finiszu, wewnetrzne - czekamy na pustaki :(

nadproza zaszalowane

 

u mnie troche wiecej roboty niz u was bo szkody gornicze czyli pelno stali w wydaniu fi 16, slupy zbrojone w scianach do wzmocnienia, nie wpominajac co za masakra byla jak bylismy na etapie fundamentow

 

u mnie zmiany prawie takie jak u Obiego :) z 1 wyjatkiem:

zamiast barku jest scianka na 1,6m dlugosci i slup a na tej sciance bedzie takie akwarium malutkie - 1600 x 70 x 60 :) cyli piekny widok z salonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

macply : tak sobie poczytaliśmy Twój post i myślę, że jak podzielisz pom. nad garażem na 2 części to o stole do ping-ponga możesz zapomnieć .

Tam są skosy z każdej strony i jak postawisz stół to gracze się nie zmieszczą, będą się głową odbijać od skosów. Chyba, że będzie to malutki jakiś stolik.

My budujemy w siedlcach a Wy może gdzieś niedaleko?

jaką decyzję podjęliście odnośnie podcienia?

 

pozdrowionka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agnie-cha: racja, nie spojrzałem dokładnie na wymiary i ilość miejsca w pomieszczeniu nad garażem; sądzę, że dopiero na etapie stanu surowego z dachem będziemy wiedzieli, czy w ogóle dzielić tę powierzchnię, czy nie;

teraz to nieco za wczesnie na dywagacje, ale chciałbym, zeby stół się tam zmieścił (teraz mamy go w jednym z pomieszczeń, tyle że złożony i nikt nie gra od momentu urodzin pierwszego malucha); na pewno fajnie byłoby obejrzeć dom w trakcie budowy i wyrobić sobie pogląd, jak i co można gdzie ustawić;

 

tak jak pisałem w pierwszym poście, działka jest w Zaborowie, gmina Leszno, powiat warszawski zachodni; wpiszcie w maps.google.pl, to zobaczycie okolicę; plusem lokalizacji jest otulina Kampinoskiego PN;

do Siedlec pewnie z 50 km;

 

zauważyłem, że podcień nie cieszy się wśród budujących uznaniem no i chyba słusznie; na pewno nie bedzie go w oryginalnym kształcie, ale o tym pisałem też w I poście; na razie decyzji finalnej jeszcze nie podjęliśmy - musimy to przedyskutować z architektem; jeśli wyprostujemy w tym miejscu ściane i zrobimy pełny narożnik, to wtedy i tak z zewnątrz pojawią się tzw. podpory; będzie tego w sumie 5, na każdym widocznym narożniku domu; nadają one bryle domu plastyczności i atrakcyjnosci (w przypadku braku podcienia - podpora bedzie estetycznym zamiennikiem słupa);

 

póki co złożyłem wczoraj w gminie prośbę o zmianę WZ... jak nic potrwa to miesiąc (!); nie jestem optymistą w tej sprawie; urząd nierychliwy;

 

dostałem też wycenę robocizny za stan surowy otwarty razem z więźbą dachową i kominami -> 79 000pln netto; jak u Was to wygląda?

 

agnie-cha: macie wycenę wszystki etapów prac?

 

miałem też spotkanie i rozmowę z panem z betoniarni, która produkuje bloczki i elementy z keramzytobetonu; musze powiedziec, ze utwierdziłem sie w przekonaniu co do tej technologii, tym bardziej, ze cenowo wychodzi właściwie tak samo jak zwykła ceramika;

żeby całość miała sens, to ścianę z kermazytobetonu ociepla się wełną (co jest droższe, ale jesli budować, to już cos zdrowego, a nie kisić się w puszce ze styropianu); wiem wiem... są różne poglądy na ten temat;

ściana nośna z pustaków keramzytowych 24x24x50 + wełna 10cm; wtedy współczynnik U=0,23;

czekam jeszcze na ostateczną ofertę, w ktorej bedzie też cena za keramzytowy strop teriva i bloczki fundamentowe; myślę, czy nie pójść za ciosem i nie ocieplić podłogi na gruncie keramzytem (warstwa 30cm + folia + beton);

Pozdrawiam

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to moze mala fotorelacja :

Na poczatku była nicość a potem koparka zrobila wykop na 50 cm a chłopaki zrobili szalunki i przyjechał chudziak

a pogoda ku temu była marna, i gleba nie sprzyjała - glina :( i śniegi ledwo stopniały....

 

http://images40.fotosik.pl/102/8e2eb073c4ce40fdmed.jpg

http://images50.fotosik.pl/106/b4fade7452552276med.jpg

http://images38.fotosik.pl/102/0ee2beb48b099059med.jpg

 

 

a tu już bloczki zaczęły się murować :)

 

http://images47.fotosik.pl/106/4389ddc1a76db2dbmed.jpg

 

i widok od strony tarasu

http://images43.fotosik.pl/106/d5a636092bf15cfemed.jpg

 

http://images42.fotosik.pl/102/54278acbb9244ccemed.jpg

 

http://images44.fotosik.pl/106/5f8d4a1f01c5b0c6med.jpg

 

http://images38.fotosik.pl/102/370ae8ed3fae4d18med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...