Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 713
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

pozdrowienia dla edytowiczów

polecam świetliki super efekt i doświetlenie poza tym odradzam kominek z płaszczem wodnym. to bomba cykająca, a bufor to za mało ...tak samo z solarami .ich nie da się wyłączyć a co zrobicie jak wyjedziecie? kto wode bedzie spuszczal? polecam małą pompe ciepła na powietrze do podgrzania wody wystarczy, a kosztuje tyle samo co solary .

choć można zrobić podgrzewany basen

co jeszcze ?rekuperator i gwc otrzywiscie bedzie .

czekam na wasze propozycje co do wyspy w kuczni to faktycznie nie da rady ale polwyspa bedzie wysłałbym wam projekty naszego projektanta wnętrz lecz nie mam programu do przeróbki plików dwg na jpg chyba ze pomożecie to pokaze

jeszcze pytanie do wszystkich

czy macie okno w garazu???jesli tak to czy wstawialiście luksfery czy okno?jesli nie to czy nie zalujecie ze nie macie...

pozdrawiam maciej

http://lh5.ggpht.com/_QEFkv_VBpXo/SgX6vUM6NtI/AAAAAAAAAHU/zYjaGz5BUgY/HPIM5860.jpghttp://lh3.ggpht.com/_QEFkv_VBpXo/SgX6yP0x8JI/AAAAAAAAAHY/ZOj0dlH-Ww0/HPIM5808.jpg

http://lh3.ggpht.com/_QEFkv_VBpXo/SgX67F65NDI/AAAAAAAAAHc/GBisxGko1Tw/HPIM5796.jpg

http://lh6.ggpht.com/_QEFkv_VBpXo/SgX6s1URfwI/AAAAAAAAAHQ/NIp99Ipphxs/HPIM5797.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM

w temacie DWG:

- poszukałem i znalazłem programik do konwersji DWG => JPG lub inne formaty; oto bezpośredni link: http://www.download32.com/go/16503/http%3A%2F%2Fanydwg.com%2Fdownload%2Fdwgimg5.exe/

Zainstalowałem i przetestowałem, wygląda na to, ze działa bardzo przyzwoicie; jest to wersja shareware, wiec ograniczeniem jest konwersja max 3 plików jednoczesnie, ale nie bedzie to chyba dla CIebie problemem.

POlecam w opcjach pobawić się rozdzielczoscia (wyrazona w DPI) celem znalezienia wlasciwej proporcji miedzy jakoscią obrazu a wielkoscia pliku.

W razie problemów techn. zapraszam na priv.

 

Jesli uda CI sie cos przekonwertowac, to bardzo chetnie zapoznamy się z Twoimi prpozycjami aranżacji wnetrza (na forum lub na priv bardzo prosze).

 

w temacie garażu:

- bedziemy wtawiać luxfery prawie na 100%

 

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agnie-cha: wykusz w jadalni -> zrobilem bo ten daszek mi sie nie podobal, chyba to widac na moich fotkach ;) - dodatkowo przesunalem to okno, aby bylo centralnie pod tym na pietrze. W zwiazku z rekuperacja mozna zlikwidowac praktycznie wszystkie kominy ;-) Od kominka musi byc, no i w kotlowni tez. Nie zwrocilem na to wczesniej uwagi, ale gdybym mial mozliwosc to drzwi wejsciowe zrobilbym z doswietleniami z obu stron, a nie tylko z jednej. To pomieszczenie przechodnie z garazu u mnie po prostu nazywa sie szatnia ;-)

shooter: okna dachowe roto (PCV): 14.5tys, okna PCV, parapety wewnetrzne (konglomerat), drzwi wejsciowe/wyjsciowe/garazowe (takze PCV), brama garazowa z napedem, rolety na parterze, montaz itp 50tys. taras mam z dwoma stopniami - teraz nawozilem ziemie i jedne stopien zlikwidowalem - jednak trzeba go bylo w ogole nie robic..

gadzinka: odnosnie rekuperacji -> moj calkowity koszt to ok 34tys (razem z GWC) -> uwaga! przy wycenach GWC firmy nie licza kosztu koparki/zwiru/styropianu itd. Odnosnie studni - na razie przeliczam i obliczam.. u mnie koszt bylby ok 7tys za studnie do tego prad i nizsze cisnienie to wiecej obwodow nawadniajacych (zawory, sterownik, wiecej rury)- biorac to wszystko pod uwage obliczam, kiedy mi sie zwroci koszt tej instalacji i wychodzi mi, ze to bedzie cos okolo 15lat.. zdecydowalem sie wiec na wode z wodociagow z podlicznikiem na wode ogrodowa. Po roku podlewania bede wiedzial, czy to byla sluszna decyzja.. a propos kosztow nawadniania to ekipa chciala 10tys za robocizne i 5tys za materialy - zrobilem sam z bratem za kwote ponizej 3tys zl w dwa dni.

mjarzab: odnosnie solarow to z obliczen mi wyszlo, ze sie nigdy nie zwroca chyba ze zainwestowal bym jeszcze w jakis basen.. okna w garazu nie zrobilem - nie wiem, czy to byla dobra decyzja.. na razie mi to nie przeszkadza. Podoba mi sie Twoje rozwiazanie kuchni :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Obi : mam pytanko o rekuperację : ile Cię kosztowała , czy do każdego pomieszczenia doprowadzona i czy napewno warto likwidować kominy i korzystać tylko z rek? czy likwidowałeś kominy?

czy to się w stropach rozprowadza czy jakoś inaczej?

mamy zamiar robić kominek z turbiną na ciepłe powietrze i ciekakawe jak to współgra ze sobą............

ruszamy lada dzień , wykop zrobiony..........

pozdrowionka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agnie-cha :

Wentylacja mechaniczna z rekuperatorem razem z projektem kosztowała ok. 19,5tys - do tego mam jeszcze gruntowy wymiennik ciepła tzw. GWC (koszt ok. 14,5tys).

 

Kominy wentylacyjne zlikwidowałem - bo to:

1. niepotrzebny wydatek przy wentylacji mechaniczej

2. dziury przez które ucieka chyba najwięcej ciepła w zimie

 

Wentylacja doprowadzona jest praktycznie do każdego pomieszczenia - jest albo nawiew albo wyciąg (nie ma jej tylko w garażu i pomieszczeniu gospodarczym za garażem, na stryszku i nad schodami - za to już w kotłowni - tak nazywam te najmniejsze pomieszczenie za garażem - jest zarówno wyciąg jak i - ponoć ze względu na przepisy - zwykły komin wentylacji grawitacyjnej).

 

Rury mam pod stropami, bo te wykonane sa z płyty i na stryszku, a ponieważ i tak są wszędzie sufity podwieszane więc nie było problemu, choć przy większej średnicy rury w niektórych miejscach było ciasno. Najlepiej zaplanować gdzie będą przechodziły rury przez ściany zanim zazbroją wieńce itp.

 

U mnie kominek to głownie dekoracja, tak mi wyszło, że ciepło z kominka i tak zostanie rozprowadzone po domu i nie ucieknie na zewnątrz - turbinka pewnie to wspomaga jeszcze bardziej.. jednak ogrzewanie domku to rola kotła na gaz i podłogówki ;-)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedż.

U nas kominek jest używany bardzo często , mamy turbinę i w nowym domu też tak będzie, natomiast podłogówka czasem mnie denerwuje bo nie nagrzewa się wtedy kiedy bym chciała, w kuchni obecnie mam tylko podłogówkę i jest dużo chłodniej niż w pokojach co jest dokuczliwe w jesienno-zimowe ranki, brak mi tradycyjnego grzejnika.

 

odnośnie rekup. właśnie orientujemy się w temacie i podejmiemy jakąś decyzję.............a gdy brak prądu? a jak wyjedzie się z domu na miesiąc?elektronika lubi platać figle więc chyba nie zrezygnujemy z kominów nawet w przypadku instalowania rekup.

W naszym domku będą wylewane stropy skośne na poddaszu i gdzie wtedy wsadzić te rury...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witojcie!

jakaś cisza straszna tu , coś mało ludzików buduje naszą Edzię chyba a Ci co pobudowali już to zapomnieli o forum :cry:

 

czemu nie chcecie wrzucić jakichś fotek? byśmy sobie popodziwiali..........

 

 

 

niewiem jeszcze co z tą rekuperacją będzie, chcemy solary zamontować wydaje mi się to bardziej potrzebne, zużywamy duuużo wody ciepłej na codzień (obecnie grzejemy ją paląc okrągły rok piecem na ekogroszek z zasobnikiem) myślę, że kominy wentylacyjne wystarczą .

 

na placu budowy już stoi niebieski domek (toi toi) i czeka na budowlańców........

pozdrowionka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka!

nie wyrzucimy Cię z wątku, pisz co przerabialiście to może coś ściągnę......ale to szybko! fotki wkleisz póżniej.

za toi toikę płaci się nie tak dużo, myślałam, że o większe kwoty, za 4 tygodnie coś ok 200 zł jeszcze zależy jak często ma "serwis "przyjeżdżać trzeba zadzwonić i oni wyliczą co do grosza, można im kabinę oddawać na czas przestojów w budowie.......... są różne opcje.

w poniedziałek zamówiłam we wtorek rano już stał domek pod bramą............

narazie mamy na spółkę z sąsiadem , bo tam ekipa ociepla dom :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no czekam na finał naszej pani architekt i będę się chwalić :lol:

no i myślę o tym ogrzewaniu... bo znajomui mówią, że podłogówką zimą ciężko ogrzać... a tak planowaliśmy dół, no plus ciepło z kominka, a teraz sama nie wiem... chociaż w mieszkaniu, w kuhcni zdemontowaliśmy grzejnik i nigdy zimno nie było, ale z dwóch stron sąsiedzi grzali :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...