Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

agnie-cha: ja sobie nie wyobrazam zeby prad byl wylaczony na dluzej.. oczywiscie ze zdarzaja sie przerwy i najlepiej miec jakies zasilanie awaryjne.. jesli chodzi o reku to zawsze mozna otworzyc okna ;-) - koszt kominow mozna odliczyc sobie od kosztow wykonania wentylacji mechanicznej - sa zbyteczne i jesli sa otwarte to cieplo nam nimi ucieka w zimie! ;-) a rury tak jak pisalem w suficie podwieszanym - edytka ma strop na wysokosci 3m - u mnie sufit jest nawet 30cm nizej - dla mnie i tak dosc wysoko..

solary to wg mnie kiepska inwestycja jak sie nie ma basenu.. to kwestia obliczen - bez nich to mozna sobie gadac tak jak o kolorach.. ;-)

 

Odnosnie podlogowki to tak jak pisze mjarzab - kwestia wykonania -regulacji itp. wg mnie to rozwiazanie idealne jesli wykonane prawidlowo.

 

A ma ktoś już z Was może świadectwo energetyczne? Ja własnie dostałem (600PLN) i ciekawia mnie wasze rezultaty - u mnie zapotrzebowanie na EP wynosi 100 a na EK 69 (jednostka zdaje sie kWh/m2rok)..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 713
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Obi odnośnie solarów: mamy wannę z hydro używaną bardzo często (350 l) i wody ciepłej potrzeba baaaaardzo dużo, używamy jej 3 lata i coś o tym już wiem.

Nad rekuperacją się zastanawiamy i chyba będziemy robić, nawet bym wolała żeby nie było kominów went. zwłaszcza tego przy kuchni bo drzwi do spiżarki tam bym zrobiła.

 

Na stronie mgprojekt są nowe pakiety m.in. projekt rekup.

Będzie problem z ukryciem rur bo płyty k-g będą stosowane w bardzo ograniczonej ilości ,

ale jestem za rekuperacją !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Oto czym a raczej kim zajmuje się już nie budująca forumowiczka

Hubert

http://images49.fotosik.pl/137/d3feaf334cfa7d09.jpg

 

To male stworzonko zajmuje nam ostatnio bardzo duzo czasu, ale bardzo mile spędzonego;-)

Jeżeli chodzi o Edytkę to pozostała trochę zaniedbana a czeka jeszcze na podbitkę i drobne wykończenia.

Za to w ogrodzie wiosna w pełni wszytsko dojrzewa i już zbieramy pierwsze plony

http://images47.fotosik.pl/137/2d5070144aff913emed.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do kuchni, to też mamy z nią mały zgryz;

wczesniej byla jednynie słuszna koncepcja ze kuchnię oddzielamy drzwiami suwanymi od jadalni i na 1000% spiżarnia;

 

teraz już drzwi nie ma i spiżarni też - robimy dużą kuchnię z dwoma oknami (to boczne bedzie podluzne ale w poprzek) i półwyspem na lewo od przejścia do jadalni;

 

dzis mamy kolejne juz spotkanie z naszą Panią projektant od wnętrz i mam nadzieje ze ustalimy wreszcie wyglad kuchni;

 

zrobimy chyba fajną rzecz - kominek wędruje na środek pomieszczenia (miedzy jadalnię a hall) ; okno w jadalni przesuwamy jeszcze bardziej w strone elewacji ogrodowej i powiekszamy (bedzie to fix z parapetem na wysokosci kolan); stworzy sie taka przestrzeń jadalniana/wydzielona;

 

nie uważacie ze Edyta jest nieco koślawa z zewnatrz? wczesniej jakos tego nie zauwazylem, ale teraz to sie rzuca w oczy - nierównosci i niesymetrycznosc elewacji (szczegolnie tylnej i bocznej/niegarażowej)

 

koparka wjeżdża za tydzień! dziś zamawiam bloczki fundamentowe z keramzytobetonu, a co!

 

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prosze o rade w sprawie drzwi wejsciowych.....

w ktora strone maja sie otwierac, biorac pod uwage fakt ze spizarka bedzie przesunieta na maxa, i po wejsciu do domu z lewej strony bedzie sciana

czy lepiej aby drzwi otwieraly sie na ta sciane spizarki (skoro i tak tam nic nie bedzie) czy lepiej tam zrobic doswietlenie zeby przy scianie nie bylo ciemno a drzwi otwierac na strone pomieszczenia przechodniego do garazu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

................a jak otwierają się do środka to można wyważyć...........

nie spotkałam się jeszcze żeby drzwi otwierały się do środka z wyjątkiem drzwi do mieszkań w blokach ale to z klatki schodowej a nie z zewnątrz.

Próg na wierzchu , deszcz pada, śnieg nawiewa .

Może w wątku "wymiana doświadczeń" załóż temat i ciekawe jakie opinie będą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie ,wszystko ma plusy i minusy :-? wracając do pytania ; jeśli do wewnątrz to chyba na ścianę spiżarkową wygodniej by było bo wystarczy niecałkiem otworzyć drzwi i wchodzisz do środka a jakby na drugą stronę to wchodzisz na ścianę .............. trzeba szeroko otwierać.

U nas tez ściana spiżarkowa przesunięta, zostaje na lewo 30 cm , żeby można było wygodnie drzwi zamontować.

Na jakim etapie jesteś?

 

zajrzałam do wątku w wymianie doświadczeń.

Też się trochę zeżliłam jak zobaczyłam że w projekcie jest jedno doświetlenie a na rysunku 2 :o :evil: ale nam powiedział murarz, że da się zrobić tylko z tą ścianką spiżarkową nie wpychać się do samych drzwi.

zresztą taka sama zmyłka jest w oknach dachowych nad garażem!

ciekawe czy to tylko u nas czy we wszystkich biurach proj. takie kwiatki są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tak sobie czytam co piszecie i nie moge sie powstrzymac żeby sie wypowiedziec. :D

 

My mamy drzwi otwierane do środka i dla mnie jest to jedyne rozwiązanie,

- po pierwsze kwestia bezpieczeństwa a po drugie jak mamy drzwi otwierane na zewnatrz to niechcący możemy naszego wchodzącego gościa trącic "w nos" :roll: , poza tym musimy wyjśc na dwór żeby go wpuścic wiem, że tak jest bo mialam doczynienia z takimi drzwiami także najlepiej by było zobaczyć jak to wygląda może u znajomych bo według mnie poźniej jest problem a raczej cieżko to zmienic

Tak jak napisaliście nad wszystkim trzeba sie 100 razy zastanawiac ale lepiej sprawdzić w praktyce, bo każdy i tak uważa inaczej!!

Pozdrawiam i życze mądrych wyborów :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...........coś od wczoraj deszczu nie widać :o dziwnie sucho jakoś !

 

mam pytanko : na jakiej wysokości macie okna w kuchni, zgodnie z projektem czy może ktoś zmieniał ze względu na wysokość dolnej zabudowy ?

chciałabym wyższe szafki (90 cm )

 

nasza edytka się buduje w przerwach między kolejnymi ulewami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...