Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Wszystkim budującym i mieszkającym życzę Wesołych Świąt ; zadowolenia i uśmiechu na każdy dzień !

 

odzywajcie się co słychać na budowach , czekamy z niecierpliwością na odwiedziny Tych co już mieszkają .

 

na naszej budowie dach zakończony , obecnie "robią się' tynki

 

pokój nad garażem po wstawieniu okien dachowych - powiem , że robi wrażenie - można wstawiać stół bilardowy.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 713
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

U nas dużo się dzieje cały czas. W tym tygodniu będzie już skończona elewacja (oprócz cokołu), jutro wchodzą tynkarze i przyjeżdzają panowie od wiercenia studni.

 

Schody, gresy i drewno na podłogi już wybrane, za kilka dni zamawiamy.

Elektryka skonczona tak, aby mogli zatynkować. Reszta po tynkach i w trakcie zabudowy poddasza.

Rolety na całym parterze zamontowane. Zmieniłem system sterowania z Somf.y na Berk.e.r'a - zeby był wizualnie jednolity z całym systemem kontaktów w domu.

 

Mieliśmy akcję z drzwiami. Przyjechały w zupełnie innym kolorze niż miały być. Oczywiście musieli zabrać , reklamacja i czekamy na nowe.... ehh...

 

Uparłem się na niskoszumowe piony kanalizacyjne. Rury są naprawdę ciężkie i solidne z grubymi ściankami, dodatkowo wsunięte w piankę także mam nadzieję, ze nic nie bedzie slychać (jeden z pionów jest wkuty w sciane pomiedzy salonem a pokojem goscinnym).

 

W ostatnim momencie zgadałem się z dotychczasowym wykonawcą instalacji wod-kan i wentylacji, ze wentylację ma zamiar robić w oparciu o giętkie przewody flex.

Jest to raczej kiepskie rozwiązanie. W koncu odezwałem się wiec na gwałt do reku.p.eratory.pl i kupiłem projekt instalacji z prawdziwego zdarzenia.

NIe wiem czy zdecyduję się na ich wykonawstwo bo liczą sobie jak za zboże.... Wiem na pewno, że zamiast Berl.u.f'a (kiedyś D.o.spel) będę instalował holenderskiego Stor.k.air'a 550 z odzyskiem wilgoci.

 

Kominek wybrany, jutro jadę przyklepać projekt.

 

Umowa z Solidem podpisana.

 

PO tynkach zaraz wchodzi hydraulik i podłogówka (w końcu robimy podłogowe w większości pomieszczeń), system Wa.v.in - mają ciekawe rozwiązania techniczne.

Sterowanie w 4 pomieszczeniach na górze niezależne i jeden regulator w części dziennej, bezprzewodowo. Grzejniki zwykłe tylko w sypialni frontowej lukarny i garażu no i w łazienkach jako dodatkowe. Extra grzejnik też w pom. przechodnim (wraz z podłogówką).

 

Zdecydowaliśmy się (i bardzo dobrze!) na architekta krajobrazu i ogrodu. Bedzie projekt zagospodarowania działki, rodzaje nasadzeń, kształty ścieżek i innych elementów. Podobnie jak w przypadku doradztwa ws. wyboru materialow do wnetrz i wystroju pomieszczen - uslugi nieocenione i, wg mnie, niezbedne przy takiej inwestycji.

 

Zdjęcia załączę już po skonczonej elewacji.

Pozdrawiam.

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyszło nie wiadomo co :) ni to krem, ni to żółte...; zależy wszystko od oświetlenia; w cieniu i pochmurne dni jest to kolor chłodniejszy i bliższy kości słoniowej a w słoneczne jest to prawie żółty (tak jak dziś przy zachodzie słońca);

do wykończenia tylko zostaje wnęka na drzwi i wokół drzwi i kilka obróbek blacharskich;

 

jestem zadowolony z rolet - są właściwie niewidoczne (tzn ja je widze doskonale, bo siedzę w temacie po uszy, ale osoba postronna się mnie zapytała ostatnio kiedy zakładamy rolety);

 

http://i362.photobucket.com/albums/oo64/MacPly/Budowa/Elewacja18042010Small.jpg

 

http://i362.photobucket.com/albums/oo64/MacPly/Budowa/Elewacja180420107Small.jpg

 

http://i362.photobucket.com/albums/oo64/MacPly/Budowa/Elewacja180420103Small.jpg

 

http://i362.photobucket.com/albums/oo64/MacPly/Budowa/Elewacja1804201021Small.jpg

 

http://i362.photobucket.com/albums/oo64/MacPly/Budowa/Elewacja180420102Small.jpg

 

http://i362.photobucket.com/albums/oo64/MacPly/Budowa/Elewacja1804201011Small.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pancerze rolet są na razie schowane i nie podłączone do elektryki więc nie da rady ich zasunąć :)

Chciałbym podłączyć już prąd ze skrzynki ale Energetyka robi jakieś problemy.

Póki co jedziemy na prądzie od sąsiada; Z resztą rozdzielnia elektryczna w proszku. KOlega od elektryki niedawno skończył rozprowadzanie kabli.

Wyszło wszystkich 1500m. (!)

 

Na górze nie ma rolet, chociaż chciałem ... ale przez te łuki nie było jak sensownie tego zainstalować w wersji Integro.

Można to zrobić w wersji nadprożowej ale wtedy zamawia się specjalne kasety z łukami.

Z tego co wiem, to mało kto takie rzeczy oferuje i instaluje.

 

Pewnie jutro będę na budowie to mogę jeszcze zrobić zdjęcia jakichś detali,

Chcesz zobaczyć wnękę okienną z roletą z bliska?

 

AGNIE-cha: czy u was też tak strasznie tynkarze zasmarowują wszystkie puszki elektryczne?

Mam tylko nadzieję że dojdę później gdzie są wyłączniki i gniazdka. Jakby co, to mam zdjęcia elektryki.

 

DZięki

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... i jeszcze jedno ... zastanawia mnie fakt że nikt nowy nie pojaiwł się na forum od chyba roku ... czy nikt nie buduje z tego projektu?

A może jest inne forum gdzieś w sieci poświęcone Edycie? Chociaż na mg.pro.jekt.pl raczej nie ....

Może jesteśmy już 'niemodni' :) ???

Dziwne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

macply - w sprawie tynkarzy to u nas na zakończenie wszystkie puszki ( a podobno gniazdek to mamy tyle , że na 2 domy by wystarczyło) na koniec tynkowania wszystkie pięknie obkute i obsadzone od poziomicy .

 

osobiście mam zaprzyjażnioną Osobę która obecnie wykańcza edytę , zagląda tutaj a się nie ujawnia ........ ...... hhhhmmm......, może jest ich więcej

dom jest duży i może dlatego mało osób buduje..

pomieszczenie nad garażem jest duże ale kuchnia coś mała , moim zdaniem kuchnia powinna mieć ok 10% pow. domu czyli ok 25 m kw w naszym przypadku ( szkoda, że wcześniej tego nie wiedziałam)

zdjęcie okna w zbliżeniu chętnie obluknę

jakie płytki i drewno wybraliście do chałupki?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

zdjęcia rolet będą, muszę tylko zrobić;

 

na podłogi wybraliśmy po długich zastanowieniach deski Kahrs (na dole Dąb Nouveau White - szczotkowany, fazowany , lekko zabielany)

a na górze część pomieszczeń to Dąb Portofino;

 

gres to już wyższa szkoła jazdy i nazw nie spamiętam, ale wybieraliśmy w TTW Opex (właściwie to nasza Pani od wnętrz);

część na pewno jakieś włoskie, w łazience też mozaika na jednej scianie (ALTEA ROSA mozaika 30x30, kostka 2,3x4,8);

załapała się też jakaś płytka z Paradyża chyba (Affron Grafit );

AR 05 PIETRA IMPERIALE 60x60 będzie w kuchni;

 

nie wiem, co dać w bawialni (59 metrów kwadratowych) - zastanawiam się czy nie zostawić samej wylewki (pomalować ?) bo płytki będą kosztować kupę pieniędzy (100 pln za metr + położenie i klej.) @#$@%!!!

m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

Troszkę pozmieniałaś w swojej 'Edycie' :)

Jaki dajecie ocieplenie i tynki ? Jak wyglada u was pomieszczenie nad garazem i salon? Wrzucisz zdjęcia?

 

Załączam zdjęcia wnęki z roletą. Otwory w prowadnicy będą zaślepione.

Pod każdą kasetą jest 2cm płyta z XPS. Dodatkowo od frontu ozdobna bordiura ze styropianu 3cm.

 

U nas już po tynkach; panowie zasmarowali połowę gniazdek, ale wczoraj wszystkie odgrzebali i wyrównywali.

Dziś przyjeżdża styropian na podłogi. Hydraulicy mają już wykute wszystkie przepusty i otwory pod rury.

Jutro montaż szamba i kopanie przyłącza wody i elektryki.

 

CZekam na pozwolenie na budowe sieci wodociagowej, w czerwcu powinnismy miec wodę.

Musze tylko dobudować 100m wodociagu w ulicy :(

 

Wylewki anhydrytowe pod koniec przyszlego tygodnia.

 

M

 

http://i362.photobucket.com/albums/oo64/MacPly/Budowa/ROLETY.jpg

 

http://i362.photobucket.com/albums/oo64/MacPly/Budowa/ROLETY1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dziś zrobione wylewki anhydrytowe. 4 godziny i gotowe.

Dzień wcześniej była ekipa i robili szalunki, uszczelnienia i przygotowywali podłogi przed wylaniem anhydrytu.

PO 7 dniach można już wygrzewać.

Kominek i wentylacja przesunięte na poniedziałek.

 

Jak u WAS na budowach? CIIIiiiiszzzaa......

 

http://i362.photobucket.com/albums/oo64/MacPly/Budowa/IMG_3230Small.jpg

 

http://i362.photobucket.com/albums/oo64/MacPly/Budowa/IMG_3246Small.jpg

 

http://i362.photobucket.com/albums/oo64/MacPly/Budowa/_MG_3276Small.jpg

 

http://i362.photobucket.com/albums/oo64/MacPly/Budowa/_MG_3278Small.jpg

 

http://i362.photobucket.com/albums/oo64/MacPly/Budowa/_MG_3280Small.jpg

 

http://i362.photobucket.com/albums/oo64/MacPly/Budowa/_MG_3282Small.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam symatyków EDYTY,

właśnie chcemy kupić projekt edyta, ale wcześniej chciałam poznać na jej temat zdanie osób, które już wybudowały ten dom, mianowicie czy coś byście teraz zrobili inaczej, albo czegoś nie,

agnie-cha czy Ty jesteś może z okolic Siedlec, bo my właśnie tak i jeżeli było by to możliwe to bardzo byśmy chcieli zobaczyć waszą edytę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Straszna cisza , działacie coś w domkach?

U nas narazie cisza , schnie sobie ale lada moment się zacznie.......wykańczanie domu i siebie .........za duży wybór wszystkiego jest , stanowczo albo za rzadko budujemy sobie domek aby móc wypróbować wiele rozwiązań , aranżacji itp.........

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

dawno nie pisałem, bo i tak nas tu mało, więc pewnie niewiele osób to wszystko czyta ...

poza tym czasu coraz mniej im bliżej momentu zamieszkania;

póki co robią się gipsy; poddasze już zabudowane i ocieplone, stryszek całkiem fajny :)

 

instalacja wentylacyjna położona, kominek zbudowany + DGP na poddasze do 4 pomieszczen;

 

łazienki zrobione w 80% (na dole już nawet krany, u dzieci właściwie wszystko, tylko pomalować;

u nas fachowiec instalował dziś wannę (podobno, bo ja nad morzem :) )

 

a propos gipsowania ścian, to od początku zarzekałem się, że nie będzie gładzenia, bo po co, tylko koszty dodatkowe, a tynki na pewno wyjdą gładkie;

tyle że gadanie sobie, a rzeczywistość sobie; po tym, jak tynkarze 'zmasakrowali' ściany, to nadają się tylko do gipsowania; szczególnie że kontrasty z gipsowanymi sufitami i zabudową kaset do drzwi przesuwnych są rażące;

 

2 studnie chłonne do deszczówki wkopane, rura do GWC zakopana (140m), ale samo urządzenie zostawiam na kiedyś tam; kolektory już na dachu, kotłownia praktycznie skończona, pompa głębinowa zatopiona w studni, hydrofor 150l w kotłowni;

 

kuchnia się robi u stolarza, schody montowane będą w poniedziałek, drewno na podłogi 9 sierpnia, tego samego dnia też wchodzi kostka (Libet piccola - 3 kolory);

 

zdecydowaliśmy, że podłogi w garażu i nad garażem będą malowane; najpierw grunt potem farba Beto.ndur Hard, w garazu pewnie szara, nad garażem pewnie beż;

jak sobie piliczyłem, ile trzeba by wydać na gres i jego położenie na tych dwóch powierzchniach, to malowanie zdecydowanie wygrywa, a i można zrobić to samemu;

 

oczywiście najwieksze problemy są z bankiem i z urzędami; paranoja;

pozdrawiam budujących

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyta, czyta, zaglądam bardzo często ale nie zawsze mam czas aby coś skrobnąć, zresztą nic się za bardzo nie dzieje na budowie oprócz kładzenia sie plytek w kotłowni i garażu , do łazienek jeszcze nie wybrane dlatego się nie kładą. Po skończeniu garażu będą się gipsować ściany ... itd ..

nikt się bardzo nie odzywa , czyżby zburzyli swoje domy albo już mieszkają i nie mają dostępu do internetu w nowych domach ... oczywiście żartuję , zostaliśmy tu sami macply , prawie sami ( pozdrowionka dla cichutkich podczytywaczy........).

macply :Kiedy planujesz przeprowadzkę?

pochwal się jakie płytki kładziecie w łazienkach .

 

pozdrawiam. A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam, jeszcze nie budujemy domy . jestesmy na etapie wyboru projektu. Podoba nam się domek Edyta. Jest ladny i bardzo funkcjonalny ale niestety chyba bardzo drogi. Nie wiem czy bedzie nas stac na wybudowanie takiego domu?Mam pytanie do szanownych forumowiczów. Jaki jest realny koszt wybudowania tego domu w standardzie do etapu stanu surowego otwartego z cegły ceramicznej? Jaki jest koszt wykończenia: dach z dachowki ceramicznej, ocieplenie scian i tynki zewnetrzne akrylowe ile m2 Interesuje mnie rownież ilosc metrów kw. zewnetrznych scian do otynkowania? Bardzo prosze o odpowiedzi na powyzsze pytania. Serdeczne podrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, my z żoną również będziemy budowali Edyte. Wczesniej bylismy juz w 99% zdecydowani na projekt Rubin, ze wzgledu na podcien, skosne wyjscie do ogrodu i przestrzenie gospodarcze, ale po obejrzeniu zdjec wyszlo ze salon jakis za ciasny :) Nastepny byl Wiktor z dobredomy ale ten z kolei byl o 100m2 za wielki!

 

Nasz projekt bedzie mocno pozmieniany, szczegolnie gora - jak tylko ogarne jak to sie robi to wkleje rzuty parteru i poddasza.

 

Obi i Shooter - zrobilscie z edyta dokladnie to czego my szukalismy od dawna w projektach, dlatego jestem mocno zainteresowany co u was (pkazcie zdjecia) oraz czy jest mozliwosc zobaczyc wasze domki na zywo ?

 

Pozdrawiam

Tylerr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...