Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

dzieci w ogrodzie - placyk zabaw - basen - domek na drzewie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 181
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 4 weeks później...
  • 2 weeks później...
myślę, że cena oraz gwarancja może coś na ten temat powiedzieć - jednak po tworzywie nie można spodziewać się cudów

Z tego, co wiem, zabawki plastikowe Little Tikes przy "naszym" przedszkolu maja już coś koło 10 lat. Trochę wyblakły, ale poza tym, mimo intensywnego użytkowania, trzymają się całkiem dobrze. Trzeba jednak pamiętać, że dzieci rosną, a to zabawki raczej dla maluchów (pięciolatki jeszcze się mieszczą, ale tak ledwie - ledwie). Gdybym coś takiego planowała kupić, szukałabym używanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

Czy stosowanie na placach zabaw nawierzchni elastycznych w formie gumowych płytek jest uzasadnione ?

.

Sądzę, że tak. Wydeptana trawka pod huśtawką to kiepski pomysł, choć wygląda tak uroczo naturalnie. Ziemia jest twarda jak beton, a po deszczu w zagłębieniu robi się kałuża. Jakimś rozwiązaniem jest wysypanie placu zabaw piaskiem, ale to by musiała być solidna warstwa. No i jak zniechęcić koty do korzystania z takiej wspaniałej ubikacji? Piaskownicę można zakryć, cały plac zabaw trudniej.

Widziałam ostatnio całkiem ciekawe tworzywo - płytki wyglądały jak ze splątanych włókien, były miękkie i chyba przepuszczały wodę. Podobają mi się bardziej niż te gumowe. Próbuję się dowiedzieć, co to jest i ile kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Uważam,że gumowe płytki są nie do zastąpienia.W moim ogrodzie była huśtawka a pod nia trawa - przez pierwszy tydzień . Potem błoto,lub tumany kurzu,w zaleznosci od warunków atmosferycznych.I to całe błotko na bucikach lądowało w domu.A wiadomo,ze dziecko z ogrodu do domu wchodzi średnio co 20 min.po picie,zabawke ,siku itp.(A u minie jest trójka, więc łażą non- stop)Próbowałam rozwiazać problem sypiac korę,ale nie jest to idealny pomysł.Rozsypuje sie po trawie pomimo zrobienia progu.No i koty miały WC. Piasek jeszcze gorszy,beton odpada.

Kupie takie płytki,bo chodziłam po nich i sądzę,że to jest to.Można ułożyc je w taki sposób,żeby troszke trawki wystawało.Byle nie dało sie jej zdeptać.Koszt niewielki,bo ile pod hustawke trzeba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

A pod naszymi dwiema huśtawkami nie ma klepiska i innych takich. U nas jakoś ta trawa się nie wyciera.

A co do tartanu na "ogródkowym placu zabaw" to uważam, że to kiepski pomysl. Plastikowe kontrukcje można stawiać w różnych miejscach ogrodu, gdzie dusza zapragnie. A z tartanem latać nie będziesz. Będzie wylożony w jedym miejscu.

Nauczmy dziecko radzenia sobie z różnym podlożem i poznawania go a nie usuwania przeszkód. Najpierw tartan w ogródku, potem same miękkie roślinki (berberysy be), potem z ogrodowych drzewek będziemy usuwać niskie galęzie żeby dziecko nie zaczepilo glową przechodząc pod drzewem, zamiast nauczyć je schylania lub omijania. A potem kończy się to terapią sensoryczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko przykryciem. My mamy taką plandekę do kompletu, ale uważam że jest zbyt mała - kot sąsiadki wślizgiwał się pod nią bokiem i po odkryciu piaskownicy wczesną wiosną znalazłam kolekcję g.....

Mąż postanowił zrobić konstrukcję rozpiętą na łatach drewnianych, mam nadzieję, że to coś pomoże.

W "naszym" przedszkolu jest plandeka ale b. duża, z wyprofilowanymi narożnikami i ściągnięta sznurkiem u podstawy zewnętrznej piaskownicy - przykrycie szczelne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...