Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

dzieci w ogrodzie - placyk zabaw - basen - domek na drzewie


Recommended Posts

U nas na razie skromnie - jest duża piaskownica i jeszcze nie umiejscowiony w konkretnym miejscu stelaż na zjeżdżalnię i huśtawkę które przebywają w garażu.

 

http://lh3.ggpht.com/_QZtP-uHmnx8/TCwrIH3SgPI/AAAAAAAAAJA/t_5jG0uH5ss/DSC_8857.JPG

 

Przy okazji mam pytanko, prośbę o poradę: Czy dolny koniec zjeżdżalni wstawilibyście do piaskownicy czy też pozostawili w miejscu gdzie rośnie (lub będzie rosła) trawa? Bo ja nie wiem... z jednej strony jak bedzie na trawie to na pewno zrobi się wydeptany placek a z drugiej strony jak bedzie w piaskownicy to piasek się będzie roznosił po trawie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 181
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Analiena napisze Ci tak: i jedno rozwiązanie i drugie jest bardzo dobre z tą ślizgawką.

Mając dzieci nie unikniesz bałaganu na działce. Oczywiście nie mówię tu o porozrzucanych wszędzie zabawkach i górkach piasku w kilku miejscach. Bo wiadomo że każda rzecz musi mieć swoje miejsce. Jednak nie można chodzić za dzieckiem i: "tak nie rób", "takl nie wolno" itp. itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Analiena napisze Ci tak: i jedno rozwiązanie i drugie jest bardzo dobre z tą ślizgawką.

Mając dzieci nie unikniesz bałaganu na działce. Oczywiście nie mówię tu o porozrzucanych wszędzie zabawkach i górkach piasku w kilku miejscach. Bo wiadomo że każda rzecz musi mieć swoje miejsce. Jednak nie można chodzić za dzieckiem i: "tak nie rób", "takl nie wolno" itp. itd.

 

Jak najbardziej się z Tobą zgadzam. Ogród jest dla całej rodziny a w szczególności dla dzieci :-). Z resztą projektując ogród zaczynaliśmy właśnie od miejsca zabaw dla córki - piaskownica miała być ala plaża :-D, jest już huśtawka i zjeżdżalnia a w przyszłości bedzie też domek drewniany albo coś ala szałas.. Zastanawiam się tylko które rozwiązanie bedzie lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Analiena - a co jest obwódką piaskownicy? Baaardzo fajna taka duża!

 

Obwódka piaskownicy jest zrobiona z drewna, z pojedynczych prostokątnych kawałków drewna, zaimpregnowanych. Najprawdopodobniej zrobimy też ją od przodu. Tak łatwiej bedzie utrzymać piasek w ryzach (po intensywnych opadach deszczu piaskownica nam trochę wypływa :-) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Sam nie robiłem ponieważ nie mam czasu ani zdolności. Musiałem nabyć w drodze kupna a informacje znalazłem tu w tym wątku. Moim wkładem była pomoc przy składaniu które zajęło chyba ze 4 weekendy. Jest to Jungle-Gym, drewno bodajże sosna, odrazu było czymś zaimpregnowane\pomalowane na kolor chyba tik.

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months później...

coś nie wyszło :(

jeszcze raz

P1090987.JPG

 

P1090992.JPG

 

na zdjęciu nie widać jeszcze piaskownicy.

Plac zabaw ma być w tym roku powiększony, tylko sama jeszcze nie wiem o jakie elementy. Synek ma 3,5 roku i staramy się na bieżąco powiększyć plac zabaw do potrzeb chłopca w jego wieku.

Edytowane przez blada80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Wspólnota mieszkaniowa rozważa zakup trampoliny ogrodowej dla dzieci do placu zabaw, takiej z bocznymi zasłonami (?)

Pozostaje tylko kwestia ich trwałości - wiadomo że na terenie wspólnoty raczej nikt nie będzie tego co rano rozstawiał a co wieczór składał, więc rodzi się pytanie jak takie trampoliny znoszą:

1. rozstawienie na całą wiosnę/ lato i jesień a chowanie gdzieś tylko na zimę?

2. czy są takie, które bez problemu znoszą pozostawienie ich również na zimę na placu zabaw?

3. jaka jest ogólna trwałość takich trampolin - czy szybko się zużywają i trzeba coś w nich wymieniać?

 

Z tego co widziałem, np. decathlon ma w ofercie trampoliny całosezonowe za 1-1,5 kpln, no tylko pozostaje kwestia ich całorocznej trwałości na warunki atmosferyczne - wiadomo że sprzedawca niekoniecznie może zapewnić o jakości towaru (chociażby z tergo powodu, że sam nie wie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym bardziej obawiała się o bezpieczeństwo dzieci niz o trwałość sprzętu, do takiego urządzenia nawet nastolatki będą się garnęły, jeśli nie będzie osoby która dopilnuje aby zbyt dużo osób na raz nie skakało to będą się dzieciaki nawzajem uszkadzały
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadna trampolina nie zniesie dobrze zimy. Odnośnie siatki po której się skacze to może i będzie trwalsza ta całosezonowa ale reszta materiałów już nie koniecznie. Rozłożenie i złożenie raz w roku nie jest takie pracochłonne. Kup jakaś markową trampolinę. Ja mam athletic24 i już drugi sezon bardzo dobrze się spisuje (widać solidnie wykonane podzespoły i dobry materiał zastosowano, wszystko ładnie pasuje przy montażu). Co do obciązenia to max 150 ale dzieci skakały przy obciążeniu nawet 170-180 i bardzo dobrze znosi. Zresztą nawet przy 2 dorosłych daje radę nie za chudych ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie wróciłam ze szpitala z moją 7 letnią córcią. Efekt: gips do kolana. Powód: wygłupy na trampolinie:).Nauczka na przyszłość-rzadna:). Gips jeszcze dobrze nie ostygł, a moja córa już prosi, żebym ją na trampolinę wsadziła, "chociaż na pupci sobie poskaczę"...

(trampolina to super sprawa..szczególnie dla dzieci ze "sprężynką" w pupie:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My już mamy piaskownicę i huśtawkę w ogrodzie, ostatnio dzieciaki gdzieś zobaczyły domki ogrodowe tego typu: http://www.kamai.pl/index.php?keywords=domek&search_in_description=1&x=0&y=0#!p192395,c57_651,domek+dla+dzieci+duzy i zastanawiamy sie nad tym właśnie, tym bardziej, że ogród jest na tyle duży, że go spokojnie zmieścimy, a chyba wole się zgodzić na taki domek niż montować domek na drzewie, bo takie pomysły też już były:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Zabawa na trampolinie to rzeczywiście świetna zabawa dla dzieciaków i nie tylko. Niestety obecnie musimy sobie odpuścić. 3 letni synek właśnie leży na łóżku w gipsie - złamana kość piszczelowa właśnie przez skoki na trampolinie. I widzę że nie jesteśmy pierwsi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...