Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Piec C.O z podajnikiem


ivan

Recommended Posts

Hmm - to prawda, że każdy zachwala Ci to co chce sprzedać. U mnie w okolicy jest producent pieców z podajnikiem tłokowym (czy jak u nas się mówi szufladowym) i zachwala swoje wyroby mówiąc właśnie że można miałem palić. Jednak wszyscy moi znajomi, którzy zdecydowali się na piec z podajnikiem, wybrali podajniki ślimakowe. Na mój chłopski rozum również podajnik ślimakowy wydaje się mniej awaryjny, gdyz mniej skomplikowany i ja wybrałem właśnie piec z takim podajnikiem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja jeszcze dodam dla równowagi, że podajnika

tłokowego nie zablokuje większy kawałek węgla, który

niestety może zablokować ślimak i pourywać zabezpieczenia.

No i mając ślimaka jesteśmy skazani tylko na horendalnie drogi eko-groszek.

A górnicy znowu chcą sobie postrajkować bo zaczął się sezon

i zbliża barbórka więć trzeba dostać premie, 13,14 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ty sie nie zgodze ze skazani jestesmy tylko na ekogroszek

mozemy palic tez peletsami i owsem :lol:

 

Czy trzeba cos pokombinować czy wystarczy tylko zamiast ekogroszku wsypac owies a jak się ma kaloryczność owsa do ekogroszku bo przy cenie owsa 400- 450zł za tone czy to się opłaca .

 

 

Z tego co wiem to mało który piec na ekogroszek jest przystosowany do oesa!!!

Np. Kostrzewa grozi odebraniem gwarancji z używanie takiego paliwa.Ponoć owies wydziela chlor którego większość kotłów niw wytrzymuje ale jest kilku producentów któży sobie z tym radzą zobacz Linga Duo czy Granpal Polimetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak owies wydziela chlor ekogroszek siarke a mial jeszcze wiecej siarki i choler.. wie czego jeszcze (oczywiscie poza zwirem i piaskiem)

pytanie co bardziej je metal ?

piec mozna dosc latwo przystosowac do spalania owsa wystarczy poczytac posty na tym forum ale ja jeszcze razde 1 modyfikacje

zrobic tak jak ma piec ling dodadkowy zbiornik na wode przy zasobniku z zaworem parafinowym lub tez kupic np linga mozna dokupic przystawke do spalania owsa za 100zł i tyle :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak owies wydziela chlor ekogroszek siarke a mial jeszcze wiecej siarki i choler.. wie czego jeszcze (oczywiscie poza zwirem i piaskiem)

pytanie co bardziej je metal ?

piec mozna dosc latwo przystosowac do spalania owsa wystarczy poczytac posty na tym forum ale ja jeszcze razde 1 modyfikacje

zrobic tak jak ma piec ling dodadkowy zbiornik na wode przy zasobniku z zaworem parafinowym lub tez kupic np linga mozna dokupic przystawke do spalania owsa za 100zł i tyle :D

 

 

Piec na owies i pelet ze słomy(przy drewnianym nie ma problemu) musi być wyposażony w katalizator gdzie następuje dopalanie.

W retortach występuje często jeszcze jeden problem: niedopalanie owsa spowodowane rozkładem otworów napowietrzających przystosowanych do węgla a niesprawdzających się przy owsie.

 

 

http://www.polimet.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też byłem (jestem) fanem palenia owsem ale ostatnio jakby mi przeszło :wink: Kupiłem ostatnio ekogroszek (co prawda luzem) za 390zł więc porównując cenę i wartość opałową rachunek jest prosty. A i piec jest tańszy.

 

 

A ja palę owsem ogrzewam moje ponad 180m2 i jak narazie jest super średnio 20 kg dziennie(CO + CW) mieszkanko dobrze ocieplone a owies jest dostępny po 300pln bez kłopotu od rolnika.Próbowałem tez palić ekogroszkiem ale nie wychodzi mniej i jednak jest brudno gdy trzeba czyścić piec.

Najlepiej pali sie peletem ale cena..... :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też byłem (jestem) fanem palenia owsem ale ostatnio jakby mi przeszło :wink: Kupiłem ostatnio ekogroszek (co prawda luzem) za 390zł więc porównując cenę i wartość opałową rachunek jest prosty. A i piec jest tańszy.

 

 

A ja palę owsem ogrzewam moje ponad 180m2 i jak narazie jest super średnio 20 kg dziennie(CO + CW) mieszkanko dobrze ocieplone a owies jest dostępny po 300pln bez kłopotu od rolnika.Próbowałem tez palić ekogroszkiem ale nie wychodzi mniej i jednak jest brudno gdy trzeba czyścić piec.

Najlepiej pali sie peletem ale cena..... :cry:

 

Czy kupiłeś kocioł na owies czy palnik na owies który można zastosować do kotła węglowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też byłem (jestem) fanem palenia owsem ale ostatnio jakby mi przeszło :wink: Kupiłem ostatnio ekogroszek (co prawda luzem) za 390zł więc porównując cenę i wartość opałową rachunek jest prosty. A i piec jest tańszy.

 

 

A ja palę owsem ogrzewam moje ponad 180m2 i jak narazie jest super średnio 20 kg dziennie(CO + CW) mieszkanko dobrze ocieplone a owies jest dostępny po 300pln bez kłopotu od rolnika.Próbowałem tez palić ekogroszkiem ale nie wychodzi mniej i jednak jest brudno gdy trzeba czyścić piec.

Najlepiej pali sie peletem ale cena..... :cry:

 

Czy kupiłeś kocioł na owies czy palnik na owies który można zastosować do kotła węglowego?

 

 

Kupiłem nowy piec na owies,pelet i zastępczo ekogroszek o mocy nominalnej 15KW sterowny pokojowym i pogodowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 years później...
Mamy kolejny już problem z naszym piecem w tym roku najpierw spalił się sterownik teraz chyab zapchał się ślimak nie podaje ekogroszku? Da sie go jakoś przepchać co robić? Macie może namiary na jakiegoś fachowca z okolicy Łodzi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...