Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Cieknący dach


Gość

Recommended Posts

Właśnie odkryłem że mi dach przecieka, zrobiony jesienią. Dekarz twierdzi, że to puścił silikon po połączeniu dach-ściana. No tak, ale czy po każdej zimie będzie puszczał silikon? Czy zastosował zły silikon, czy też tak to już ma być? Jak uszczelnić to miejsce? Teraz mi się wydaje, że każdy silikon puści po kilku latach. Co robić? Kto pomoże? Dzięki!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dachówka ceramiczna zakładkowa, na stylu ściana dach kołnierz z taśmy ołowianej i zakończenie z listew metalowych mocowanych do ściany. Silikon wypełnia przestrzeń między listą a ścianą. Padający deszcz właśnie na tę ścianę powoduje zacieki wzdłuż ściany. Ściana jest z betonu komórkowego ociepłonego 10cm styropianu i zbrojony tynk. Na to jest mocowana taśma ołowiana i te metalowe listy z silikonem. Nie ma ostatniego tynku dekoracyjnego. Może wymiana silikonu i wykonanie ostatniego tynku załatwi problem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co napisałeś przypomina mi wykonanie obróbki wokół komina. A wykonuje się to następująco - w cegle (ścianie) nacina się kątówką rowek w który wpuszcza się zagiętą (kąt rozwarty) górną krawędź blachy z obróbki blacharskiej. I zgodnie z zasadami grawitacji woda może płynąc tylko w dół. Jest to rozwiązanie wymyślone w epoce "przedsilkonowej" i jak dotąd się sprawdza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...