Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Obudowa kaflowa do komionka -instrucja montażu


Waldon

Recommended Posts

Witaj

Nie spotkałem sie jak samodzielnie zrobić ale zdobyłem cenne doświadczenie. Otóż rok temu zamówiłem kominek z pięknych kafli ale... Jak przyjechali z gotowymi elementami już do montażu to się okazało, że płytki są tak nierówne ,że kazaliśmy im to zabrać. Zrobiliśmy z kamienia.

Podobają mi się nadal takie obudowy ale ostrzegam. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kafle sa w cenach od np 18 zł [ naprawde bez rewelacji ] przez 41zł netto { POZDRAWIAM PANI ANIU } dalej 52 zł netto [ kafle KALIBROWANE PRZED GLAZOWANIEM} do ...... niemieckich [ uffffff ] Jest kilka firm co "panelizuje kafle" i dostarcza jes do firm kominkarskich co je tylko lepią . Osobiście polecam zlecenie takiej pracy zdunowi co zbuduje całość u klinta. Dla amatorów wielkich kafli [ wymiar np 88 x 44 cm !! ] w całej EU jest tylko kilku producentów i tam ceny to dopiero " odjazd" . mistrz zduński Dariusz Bielawski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years później...
Gość Akrimka

Widziałem jak obudowe z kafli tradycyjnej kuchni robił prawdziwy "zdun".

Poniewaz kafle pochodziły z rozebranego pieca wiec najp[ierw były czyśzczone

 

Składane były do siebie na.. glinę z lekką domieszką piasku.

Układane jak płytki jeden do drugiego, gdy nie było kąta prostego były szlifowane na kamieniu. Spinane były ze sobą metalowymi kalamerkami z drutu.

Wewnątrz kafli palenisko było zrobione z cegły szamotowej, a pod nią podmórówka z pustaków i cegieł na zwykłą zaprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...