Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wełna w kominku


Gość

Recommended Posts

Zakładam więc nowy wątek, ponieważ nie doczekałem się odpowiedzi na moje pytania w wątku "Kominek".

Jaką grubość wełny i jaką (typ, rodzaj) dać do izolacji całej komory w obudowie kominka. Słyszałem o jakiejś z folią aluminiową. Aha jeszcze jedno jak ją przymocować do wewnętrznych ścian komory (obudowa z cegły i płyty regips)

Grzegorz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Grzegorza, to nie jest prawda co napisał anonimowy. Do obudowy kominka używa się specjalnej wełny z folia aluminiową, nie ze względu na niepalność a z powodu zeby obudowa sie nie nagrzewała. Wyobraź sobie, że napalisz w kominku i dotkniesz półki lub płyt. Poparzysz się! W firmach lub supermarketach są pokazane koninki z proponowaną obudową, mozna tam zobaczyć co wsadzają do izolacji obudowy, Pozdr, Majka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dystrybutor wykonany najczesciej z blachy trzeba ocieplic. Sluzy do tego specjalna welna z jednej strony zabrojona siatka i folia aluminiowa. Znajdzisz ja w dobrych sklepach z kominkami. Welne mozna zamocowac do blachy wkretami (aluminiowa folia na zewnatrz), mozna tez okrecic drutem. Trzeba kombinowac, bo trudno wirtualnie cos doradzac. Miedzy welna a sciankami np. z piaskowca trzeba zostawic 2-3 cm przerwe. Takie wykonanie powinno zagwarantowac male naprezenia murowanych scianek. Piaskowiec, cegla nie powinna pekac.

pzdr

BOB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież tyle osób twierdzi, że styropian jest świetnym izolatorem na poddasza gdzie dach może się rozgrzewać nawet do kilkudziesięciu stopni, więc ci geniusze do kominka też pewnie ładują styropian, he he.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

U mnie kominek montowała specjalistyczna firma.

Zastosowano 5 cm wełnę mineralną, z jednej strony foliowaną (folia aluminiowa). Mocowana była na gips. Zarówno od ścian jak i do regispu ognioodpornego. Wszystkie połączenia były wykańczane samoprzylepną taśmą aluminiową.

Kominek hula od pół roku - żadnych problemów.

Dla Dolnoślązaków - polecam kominki Gruszeckiego.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Mam podobny problem przy rurze od kominka przechodzącej prez strop do wentylatora.Nie wiem czy kupić zwykłą aluminiową i obłożyć ją wełną(cena mb ok 10 zł+wełna),czy kupić już izolowną fabrycznie tzn. wełna pomiędzy dwoma róznymi średnicami rur(cena mb.45 zł).Co według was lepsze nie uwzględniając ceny.

Damian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...