Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Do Agnieszki i Wicka dziennika komentarze


wicekK

Recommended Posts

Dzialac z pewnoscia bedzie dobrze i bedziesz z tego ogrzewania zadowolony.Jedynie nie polozysz dywanikow i meble na wyzszych nozkach musisz miec.Mialam takie ogrzewanie sprawowalo sie dobrze ale z kafli nie bardzo bylam zadowolona to i tak zimny material.

 

A czemu meble na wyższych nóżkach?

że niby się wypaczają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 345
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Według mojej wiedzy to z tymi nóżkami to chodzi o wymianę ciepła .

Nie mniej jednak te nóżki nie muszą być wyższe : przy odpowiedniej wydajności podłogówki miejsca przykryte po nagrzaniu przestaną pobierać ciepło .

Przecież grzanie polega na wymianie : ciepła podłoga oddaje energię zimniejszemu otoczeniu . W przypadku zrównania temperatur ciepło z podłogi nie będzie odbierane . Na tej zasadzie pod meblami podłogówka oddaje po prostu mniej ciepła . Ja rurek nie położyłem tylko pod szafkami kuchennymi , lodówką , kominkiem i szafą w wiatrołapie . Reszta będzie w zasadzie ogrzewana . Przdpokoje i mała łazienka na piętrze będą grzane gałązkami doprowadzającymi do pozostałych pomieszczeń ( wyszło całkiem niezłe pokrycie powierzchni ) .

A w związku z tym została mi jedna para w rozdzielaczu na parterze .

No i wykorzystując te wyprowadzenia oraz pozostały kawałek pex-a zrobiłem trochę podłogówki w garażu . Miał on być z założenia nie ogrzewany ale ...

Po rozmowach ze znajomymi dałem to grzanie ( mniejsza groźba wilgoci ) .

No i pojutrze - w piątek wszystko to pokryje równiutka ( mam nadzieję ) warstewka jastrychu .

A glazurnik też już czeka .... :D :D :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glazurnik, czy ty chcesz aby zazdrość zzżarła moje kości..................... Wicuś Sadysta

Właśnie , właśnie :

Może to z tej zazdrości

Nie zrastają się Twe kości

A jak zazdrość minie

To złamanie zginie

:p 8) :o

Właśnie zjechali sziś wieczorem wylewkarze

Obejrzeli dom i okazało się , że drzwi balkonowe na pięterku powinny być o co najmniej 1-2 cm wyżej - może jednak mi ich w wylewce nie schowają .

Dokładniej okaże się jutro - po wyznaczeniu poziomów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] Wicuś Sadysta

 

:lol: :lol: :lol:

Co prawda mnie też aż skręca, że u mnie się nic nie dzieje. Ale czekam na decyzję z banku. Ciekawa jestem co mi wynajdzie lub do czego się przyczepi analityk.

Współczuję walki z analitykami - ja na szczęście mam to już za sobą .

Nie pamiętam - może już pisałem :

"NAJSZYBSZY KREDYT" - tak go reklamowano w jednym z banków , załarwiałem bodajże 3 czy 4 miesiące .

W końcu doszedłem do wniosku , że musisz bankowi udowodnić , że Ty tego kredytu nie potrzebujesz - wtedy oni Ci go dadzą .

Dosłownie : jak po dostarczeniu kilkunastu zaświadczeń , ksera księgi przychodów , pitów operatu szacunkowego i czego tam jeszcze bank znowu coś ode mnie chciał , to im powiedziałem , że ja już tego ich kredytu nie chcę .

Wówczas mój pan bankowiec zaczął za mną chodzić , prosić , że to już ostatni papierek .

Poskutkowało - dałem im ten papierek i zaraz potem dostałem kredyt .

Może to jest metoda .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serce mi skacze z radości - piwnica i pięterko zrobione , trwa wylewaniw ( a w zasadzie wysypywanie ) parteru .

Mam świetną wiadomość dla speek .

Do miksokreta wcale nie jest potrzebna woda z kranu . Może być woda w beczce .

Widziałem na własne oczy : u mnie wodę nalewali do beczki i z tej beczki 2-2,5 wiaderka ręcznie do mieszalnika , do tego około 30 dużych łopat piachu i 2 worki cementu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam powodow nie wierzyc.U mnie bylo trzech miksokretowcow i zaden,zaden nie chcial sie podjac tej roboty bo nie ma wody pod cisnieniem.Beka duza wozona na przyczepie,do tego jest pompa- to moje wyposazenie niestety nie przekonalo do pracy wylewkarzy.Oni musza waz podlaczyc pod cisnienie no a w bece go nie ma.Ba nawet chcialam zalatwic woz strazacki co to juz ma odpowiednio mocne cisnienie ale postoj na tak dlugo nie byl mozliwy wiec ...czekam.

Czy to Ci z Twojej ekipy mowili,ze bez cisnienia mozna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam powodow nie wierzyc.U mnie bylo trzech miksokretowcow i zaden,zaden nie chcial sie podjac tej roboty bo nie ma wody pod cisnieniem.Beka duza wozona na przyczepie,do tego jest pompa- to moje wyposazenie niestety nie przekonalo do pracy wylewkarzy.Oni musza waz podlaczyc pod cisnienie no a w bece go nie ma.Ba nawet chcialam zalatwic woz strazacki co to juz ma odpowiednio mocne cisnienie ale postoj na tak dlugo nie byl mozliwy wiec ...czekam.

Czy to Ci z Twojej ekipy mowili,ze bez cisnienia mozna?

Specjalnie z myślą o Tobie pytałem - im wystarczy jakakolwiek woda .

Zresztą sam widziałem - oni mają własną plastikową beczkę i z niej wiaderkiem zalewają tego moksokreta .

Ja też jak dzwoniłem po wylewkarzach to prawie każdy pytał mnie o wodę i dlatego wydawało mi się na początku , że to ciśnienie jesyt im potrzebne .

Myślę , że to może zależeć od maszyny .

Ci moi mają maszynę na silnik spalinowy tak , że nawet prąd nie jest im potrzebny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o zużycie :

Piachu poszło około 25 T i cementu około 3,5 T .

Dziś już chodziłem po nowych wylewkach , wieczorem dostały dawkę wody .

Wracając jeszcze do wylewek .

Kupiłem siatkę 10*10 cm bo mi miejscami rurki od podłogówki prężyły się do góry i myślałem , że tą siatką je docisnę . Tymczasem ta zaprawa z miksokreta jest taka gęsta , ze oni powciskali mi te rurki bez siatki ( na pięterku musiałem dać około 4 cm wylewki i o położeniu siatki mowy nie było - panowie mają włókno polipropylenowe i tam ono poszło , nawet plastyfikator mieli własny ) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz bardziej obrazowo to nie mozna :lol: Ja nie widzialam ich ustrojstwa ale dla nich bylo wazne woda i cisnienie.Moze mieli jakis inny sprzet ,stad moje poszukiwania nawet wozu strazackiego co by im dal mocy do tej wody.

Igdyby nie prace u Ciebie zyla bym w nieswiadomosci,ze wylewki to tylko pod pelna para,a tak nie jest.

Jeszcze raz dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...